Data publikacji: 2018-08-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zobacz piękno zielonego Dębca [DUŻO ZDJĘĆ]
Kategoria: BIZNES, Nieruchomości
Dębiec przeżywa renesans. Dzięki zieleni, inicjatywom społecznym, dogodnej lokalizacji i miejscom rekreacji zyskuje na atrakcyjności. Jego walory doceniają zarówno mieszkańcy, jak i inwestorzy. Zobacz na zdjęciach, jak zmienia się ta część Poznania.
Stawy i nowy tunel kolejowy, kolorowa stacja PKP Poznań Dębiec, ścieżki rowerowe, targowisko, a przede wszystkim zieleń Lasku Dębieckiego z fortem IXa, alejki przy ul. 28 czerwca 1956 r. oraz park Dębina. Taka jest okolica inwestycji Red Park na Dębcu w Poznaniu, która – jak się okazuje – jest doskonałym tematem sesji zdjęciowej. 13-piętrowe budynki Red Parku tuż obok Lasku Dębieckiego także okazale prezentują się na fotografiach i doskonale wpisują w okolicę pełną drzew. Z wyższych pięter jak na dłoni widać ich gęste korony. Obecnie realizowany jest trzeci etap, w ramach którego powstaje 137 mieszkań o powierzchni od 34 do 99 mkw. Na tym jednak nie koniec. Na przełomie 2018 i 2019 r. ruszy budowa czwartego etapu. Mieszkania w Red Parku wyróżniają wysokie okna od sufitu do podłogi, nowoczesne szklane balustrady, zapewniające dodatkowe doświetlenie wnętrz oraz eleganckie wykończenie klatek schodowych. W budynkach są wózkownie, z kolei na zewnątrz znajdzie się plac zabaw oraz miejsca postojowe dla samochodów. Ich dostępność sprawia, że zakup miejsc postojowych w hali garażowej nie jest obowiązkowy. Ceny mieszkań zaczynają się od 6,2 tys. zł za mkw. Ponad połowa lokali trzeciego etapu jest już sprzedana.
Zielony Dębiec
Niemniej to nie nowoczesny design architektury budynku i części wspólnych są głównymi zaletami inwestycji. Największym atutem Red Parku jest lokalizacja – między Laskiem Dębieckim a Galerią Dębiec, w której znajduje się chociażby 24-godzinna siłownia i nowoczesny park zabaw dla dzieci. Na fotografiach doskonale widać, że z balkonów Red Parku rozciąga się wręcz wymarzony widok na wszystkie strony Poznania: na północ (park oraz centrum miasta, z ostatnich pięter – piękna panorama całego miasta),
na południe (niska zabudowa Lubonia, Łęczycy), na wschód (z wyższych pięter widok na park Dębina) oraz na zachód (niska zabudowa Świerczewa). – Dębiec to jedna z bardziej zielonych dzielnic Poznania, która daje szansę na ucieczkę od miejskiego zgiełku. Bez względu na to, czy wolisz biegać, ćwiczyć, jeździć na rowerze, czy spacerować, znajdziesz tu pełną infrastrukturę, by pozostać aktywnym. Na osiedlu są żłobki, przedszkola, szkoły, przychodnie, ryneczek, kościół i liczne sklepy – wymienia Anna Mróz, kierownik biura sprzedaży Red Park. Dzięki łatwemu i szybkiemu dojazdowi do autostrady A2 (Berlin-Warszawa) i obwodnicy, Dębiec jest bardzo dobrze skomunikowany z innymi częściami Poznania oraz miastami Polski. Niedawno powstała tu nowa pętla autobusowa, a w planach już jest budowa trasy tramwajowej wzdłuż ulicy 28 czerwca 1956 r. oraz parkingu typu Parkuj i Jedź. – Dębiec niewątpliwie przeżywa renesans: społeczny, infrastrukturalny i kulturowy. Znów tętni tu życie. Poznaniacy uznają osiedle za oazę, w której warto zamieszkać – przekonuje Anna Mróz.
Aktywni mieszkańcy
Lokalna społeczność Dębca aktywuje się ostatnimi czasy coraz bardziej, o czym świadczą podejmowane inicjatywy. Tego lata na osiedlu powstał ogród społeczny Ogrodowy Zakątek Sąsiedzki, w ramach którego realizowany jest cykl animacji adresowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi i seniorów. Co sobotę w ogrodzie odbywa się mały festyn zwany śniadaniem na trawie. Również w tym toku na Dębcu odbyła się uroczysta inauguracja Poznańskich Dni Rodziny, a w lipcu poznaniacy wzięli tu udział w wydarzeniu Lato na Dębcu zorganizowane w ramach Inicjatywy Sąsiedzkiej. Oprócz wspomnianego wydarzenia w ramach tej inicjatywy na Dębcu odbyły się m.in. przedstawienia teatralne, warsztaty, pokazy dla najmłodszych oraz zajęcia z fitnessu i warsztaty prozdrowotne dla seniorów. Dębiec został przyłączony do Poznania w 1925 r. Leży na osiedlach samorządowych Zielony Dębiec , Świerczewo oraz Wilda. Do 1996 r. na Dębcu mecze piłki nożnej rozgrywał miejscowy Lech. Stadion wybudowano w 1934 r. przy głównej ulicy osiedla – 28 czerwca. Rozebrano go w 1994 r. Osiedle nieodłącznie związane jest historycznie z Bambrami, którzy osiedlali się we wsi Dębiec w XVIII w. Niemcy polskiego pochodzenia przybyli tam na zaproszenie władz Poznania, aby zasiedlać opuszczone tereny. Pozostałością po nich jest Dom Bambrów, również widoczny na fotografiach okolicy Red Parku.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #BIZNES #Nieruchomości