Data publikacji: 2016-12-16
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Z brodzikiem czy walk-in? Porównujemy kabiny
Kategoria: LIFESTYLE, Dom
Wśród aranżacyjnych trendów łazienkowych, niesłabnącą popularnością cieszą się kabiny typu walk-in. Czy tego typu rozwiązania mają szanse na dobre zastąpić tradycyjne warianty brodzikowe? Sprawdzamy, jakimi zaletami wyróżniają się dostępne na rynku modele.
Wśród aranżacyjnych trendów łazienkowych, niesłabnącą popularnością cieszą się kabiny typu walk-in. Czy tego typu rozwiązania mają szanse na dobre zastąpić tradycyjne warianty brodzikowe? Sprawdzamy, jakimi zaletami wyróżniają się dostępne na rynku modele.
Urządzanie strefy prysznicowej wymaga nie tylko zestawienia poszczególnych elementów (brodzika, kabiny, natrysku, baterii) tak, by tworzyły funkcjonalną całość, ale – przede wszystkim – doboru wyposażenia, które będzie w pełni odpowiadało potrzebom domowników. Jeszcze przed dokonaniem zakupu, warto więc wziąć pod uwagę zarówno rozkład i metraż pomieszczenia oraz estetykę wnętrza, jak i to, komu przyjdzie korzystać z łazienki i jakie rozwiązania ułatwią przyszłe użytkowanie. Szczególnie w przypadku kabin, których szeroka oferta rynkowa umożliwia wybór różnych wariantów konstrukcyjnych, weryfikacja preferencji ma istotne znaczenie. W jakich sytuacjach najlepiej sprawdzą się modele brodzikowe, a w jakich walk-in?
Tradycyjny wymiar prysznica
Brodziki to najpopularniejsze rozwiązania stosowane w domowych przestrzeniach natryskowych. Z uwagi na niesłabnące zainteresowanie klientów, na rynku dostępna jest szeroka gama modeli, które z łatwością dopasujemy do kształtu kabiny oraz estetyki wnętrza – w tym minimalistyczne wersje superniskie, znajdujące zastosowanie w klasycznych aranżacjach brodziki standardowe oraz cechujące się wysokim poziomem bezpieczeństwa warianty głębokie. – Choć największą popularnością wciąż cieszą się brodziki o wysokości ok. 13-14 cm, warto pamiętać o funkcjonalnych zaletach innych kształtów – tłumaczy Katarzyna Choniawko, ekspert marki Aquaform. – Dla przykładu, rozwiązania o głębokości ok. 24 cm są często wyposażone w wyprofilowane siedzisko, które jest szczególnie przydatne, gdy wśród domowników są dzieci. Pozwala ono na bezpieczne przeprowadzenie kąpieli bez ryzyka przewrócenia się – dodaje ekspert. Dodatkową zaletą nowoczesnych brodzików wykonanych z akrylu są właściwości antypoślizgowe oraz utrzymywanie przez materiał temperatury otoczenia. Nie ulega on wychłodzeniu, zapewniając komfortową kąpiel.
W przypadku brodzików, warto zauważyć także korzyści związane z łatwością montażu. Mocowanie przy pomocy nóg oraz wsporników pozwala na zachowanie stabilności elementu. Akcesoria o regulowanej wysokości umożliwią dokładne dopasowanie wysokości oraz proste ustawienie brodzika względem krzywizn ścian.
Bezprogowa strefa relaksu
Podstawowym wyróżnikiem kabin typu walk-in jest brak progu, który mógłby utrudniać użytkowanie strefy prysznicowej osobom mającym problem z poruszaniem się. – Konstrukcja tego typu rozwiązania, zapewnia otwarty dostęp oraz komfortowe wejście i wyjście z kabiny – podpowiada Katarzyna Choniawko. – Dzięki wyeliminowaniu znaczącej różnicy poziomów pomiędzy posadzką a krawędzią brodzika, warianty walk-in zapewniają wygodę przemieszczania się przy pomocy chodzika lub na wózku inwalidzkim – dodaje ekspert marki Aquaform. Tego typu rozwiązania wyróżniają się także dużą przestronnością, co umożliwia zamontowanie ułatwiających zachowanie równowagi uchwytów lub siedziska.
Kabiny walk-in zdobyły dużą popularną przede wszystkim ze względu na oszczędną estetykę, doskonale uzupełniającą współczesne, eleganckie łazienki. Przeszklone tafle dobrze komponują się z nowoczesnymi deszczowniami i kolumnami natryskowymi. Z powodzeniem sprawdzają się więc w przestronnych wnętrzach. Dodatkową zaletą konstrukcyjną tego typu wariantów jest brak zawiasów i rolek, zużywających się w miarę eksploatacji. Wyeliminowanie załamań i zakamarków pomiędzy tymi elementami znacząco ułatwia także utrzymanie czystości kabiny.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom