Dom

Wyższy standard techniczny na osiedlach

Wyższy standard techniczny na osiedlach
Nowe osiedla w Polsce są coraz lepiej wyposażone pod względem instalacji technicznych. Nowością na polskim rynku jest wyposażanie budynków w centralne systemy zmiękczające

Data publikacji: 2015-12-21
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wyższy standard techniczny na osiedlach
Kategoria: LIFESTYLE, Dom

Nowe osiedla w Polsce są coraz lepiej wyposażone pod względem instalacji technicznych. Nowością na polskim rynku jest wyposażanie budynków w centralne systemy zmiękczające wodę.

Wyższy standard techniczny na osiedlach LIFESTYLE, Dom - Nowe osiedla w Polsce są coraz lepiej wyposażone pod względem instalacji technicznych. Nowością na polskim rynku jest wyposażanie budynków w centralne systemy zmiękczające wodę.

Deweloperzy inwestują w lepszą jakość wody

 

Nowe osiedla w Polsce są coraz lepiej wyposażone pod względem instalacji technicznych. Deweloperzy oferują nowoczesne systemy wentylacji, energooszczędne oświetlenie czy czujniki zmierzchowe. Nowością na polskim rynku jest wyposażanie budynków w centralne systemy zmiękczające wodę. Dzięki temu mieszkańcy mogą zmniejszyć zużycie środków czystości nawet o 60%, a koszty ogrzewania o 20%.[1] To rozwiązanie, które coraz częściej można znaleźć w ofertach wybranych deweloperów.       

Według najnowszych danych GUS, w Polsce w ostatnich 2 latach obserwujemy podniesienie standardów mieszkalnictwa. Budynki w kraju są coraz lepiej wyposażone pod względem technicznym i fitosaniatranym.[2] W nowoczesne rozwiązania inwestują m.in. deweloperzy, którzy oferują coraz wyższy standard techniczny budynków, m.in. lepszą izolację termiczną i akustyczną, antyalergiczne materiały czy czujniki ruchu i zmierzchowe. Stosunkowo nowym trendem jest wyposażanie osiedli w centralny system zmiękczający wodę. „Takie rozwiązanie można znaleźć na przykład na Osiedlu Mickiewicza w Warszawie. Centralny system zmiękczający wodę znacznie poprawia jej jakość, co jest ważnym aspektem zdrowotnym, zwłaszcza dla alergików. System pozwala też generować realne oszczędności rzędu kilkuset złotych w skali roku, między innymi dlatego, że umożliwia mniejsze zużycie detergentów, wody, ale i wydłuża żywotność sprzętu AGD”, mówi Jakub Zagórski, dyrektor marketingu Skanska Residential Development Poland. Problem z twardą wodą, czyli taką która zawiera wysokie stężenia wapnia i magnezu, nie dotyczy wyłącznie starszych budynków. Na wielu osiedlach, które powstały w ciągu ostatnich kilku lat twarda woda stanowi problem, powodując np. uszkodzenia zmywarek i pralek.

Plusy miękkiej wody

Analizy pokazują, że stosując miękką wodę możemy zaoszczędzić w skali roku do 1000 zł. Jedną z najważniejszych korzyści jest brak osadu w systemach hydraulicznych, dzięki czemu urządzenia po prostu rzadziej się psują, a kamień nie osadza się na np. na armaturze łazienkowej i drzwiach prysznicowych. Co więcej, dzięki zmiękczaniu wody można zredukować koszty ogrzewania nawet o 20%, a zużycie środków piorących, myjących i czyszczących – o 60%. Miękka woda jest delikatniejsza, co dobrze wpływa na włosy i na skórę, nie wysuszając jej i nie wywołując uczucia swędzenia. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które mają problemy z wrażliwą skórą. W przestrzeni kuchennej natomiast twarda woda jest problemem nie tylko dla naczyń czy zmywarki – ma ona wpływ także na jakość i smak przygotowywanych przez nas posiłków.

A to już wiesz?  Jak zbudować i skonfigurować inteligentny dom FIBARO

Zdrowe osiedle ze zdrową wodą

Oprócz systemu zmiękczajacego wodę, na Osiedlu Mickiewicza zastosowano szereg rozwiązań poprawiających komfort użytkowania i mających dobry wpływ na nasze zdrowie. Między innymi dzięki temu osiedle zostanie wyróżnione certyfikatem BREEAM, jednym z najbardziej popularnych oznaczeń dla wysokiej jakości budynków biurowych. Teraz w tym systemie certyfikowane są również obiekty mieszkaniowe. Osiedle Mickiewicza będzie pierwszym takim osiedlem w Polsce i jednym z 450 w Europie. Na osiedlu Skanska zastosowano zdrowe materiały wykończeniowe, takie jak nietoksyczne kleje i farby, przyjazne dzieciom i alergikom. Wszystkie mieszkania są podzielone na strefę dzienną i nocną, a dzięki panoramicznym oknom są optymalnie doświetlone światłem naturalnym. Nad jakością użytych materiałów i starannością wykonania czuwa niezależny ekspert, który potwierdza spełnienie kryteriów jakościowych, środowiskowych i norm bezpieczeństwa w okresie 3, 6 i 12 miesięcy od momentu oddania budynku do użytkowania, a także w trakcie całego procesu budowy. „To dodatkowe potwierdzenie, że budynek został wykonany według najwyższych rynkowych standardów i zapewni wyższy komfort użytkowania mieszkania niż tradycyjne osiedla”, mówi Jakub Zagórski. Kupując mieszkanie na Osiedlu Mickiewicza, mieszkańcy otrzymują także Przewodnik informacyjny, w którym będą mogli znaleźć porady i rekomendacje dotyczące przyjaznego dla środowiska i oszczędnego użytkowania mieszkania.

 

[1] Poradnik Akademii Tadmar, Informacje dotyczące zmiękczaczy

[2] GUS, Gospodarka mieszkaniowa w 2014 r., Październik 2015

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wyższy standard techniczny na osiedlach LIFESTYLE, Dom - Nowe osiedla w Polsce są coraz lepiej wyposażone pod względem instalacji technicznych. Nowością na polskim rynku jest wyposażanie budynków w centralne systemy zmiękczające wodę.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy