nieruchomości

Wyspy akustyczne: kiedy i jak zamontować taki rodzaj sufitu podwieszanego?

Wyspy akustyczne: kiedy i jak zamontować taki rodzaj sufitu podwieszanego?
Wyspy sufitowe pozwalają poprawić akustykę wnętrz wszędzie tam, gdzie zwykły sufit podwieszany jest niemożliwy do

Data publikacji: 2014-05-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wyspy akustyczne: kiedy i jak zamontować taki rodzaj sufitu podwieszanego?
Kategoria: BIZNES, Nieruchomości

Wyspy sufitowe pozwalają poprawić akustykę wnętrz wszędzie tam, gdzie zwykły sufit podwieszany jest niemożliwy do zainstalowania.

Wyspy akustyczne: kiedy i jak zamontować taki rodzaj sufitu podwieszanego? BIZNES, Nieruchomości - Wyspy sufitowe pozwalają poprawić akustykę wnętrz wszędzie tam, gdzie zwykły sufit podwieszany jest niemożliwy do zainstalowania.

Akustyczny sufit podwieszany zazwyczaj kojarzy się z płaską, modułową powierzchnią. Tymczasem nie we wszystkich wnętrzach można taki system zamontować. Rozwiązaniem jest zastosowanie tzw. wysp akustycznych, czyli płyt zamocowanych do stropu lub dachu na stalowych linkach. Poprawiają akustykę wnętrza, a ich sposób mocowania pozwala architektom kreować niecodzienne wnętrza. Eksperci Rockfon podpowiadają kiedy warto zamontować wyspy sufitowe.
 
W przypadku niektórych pomieszczeń z przyczyn technicznych bądź estetycznych tradycyjne sufity podwieszane nie zawsze są najlepszym wyborem. Taka sytuacja występuje m.in. w pomieszczeniach z oknami na całą wysokość ściany lub w budynkach historycznych, w których niewskazane jest zasłanianie zabytkowych detali architektonicznych. By jednak wykorzystać przestrzeń pod sufitem do kontrolowania akustyki wnętrza i odbicia światła warto zamontować wyspy akustyczne. – Od czasu wprowadzenia wysp Eclipse otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy. Dzięki połączeniu takich cech, jak niewidoczna konstrukcja lub jej całkowity brak, eleganckie wykończenie krawędzi, a także możliwość tworzenia kompozycji z innymi elementami wystroju pomieszczenia architekci cieszą się coraz większą swobodą projektowania – przyznaje Artur Pacyna, menedżer ds. technicznych w Rockfon.

Wyspy umożliwiają projektantom zabawę z modułami i kształtami, zmianę wysokości montażu i kątów podwieszenia. Dzięki temu architekci tworzą własny styl w przestrzeni. Ważny jest także nowoczesny charakter wizualny takiego rozwiązania akustycznego. Wyspy Rockfon Eclipse montowane są na praktycznie niewidocznych, stalowych linkach, sprawiając wrażenie jakby swobodnie unosiły się w powietrzu. Ich główne zadanie to pochłanianie dźwięków, i w następstwie zmniejszenie pogłosu w pomieszczeniach. Ponieważ zawieszone są poniżej podstawowego sufitu pochłaniają fale dźwiękowe padające na nie z obu stron. Zaletą jest także to, że odbijają światło. Gładka, biała powierzchnia posiada współczynnik rozproszenia światła na poziomie 86 proc.

A to już wiesz?  RiDE Warsaw w Karolkowa Business Park!

Doskonale nadają się do pomieszczeń, w których w systemie ogrzewania i chłodzenia istotną rolę odgrywa bezwładność cieplna stropu i związana z zawartą w nim tzw. masą termiczną. Wyspy podwieszone na linkach nie ograniczają cyrkulacji powietrza, a tym samym naturalnej wymiany ciepła – jego przejmowania od stropu (jeśli temperatura w pomieszczeniu jest niższa) lub oddawania (kiedy temperatura jest wyższa). Przyczyniają się do racjonalizacji zużycia energii. Z tego właśnie powodu na montaż wysp akustycznych Rockfon Eclipse w swoim nowym budynku w Pekinie zdecydowała się firma Velux. Siedzibę firmy wybudowano z wykorzystaniem pochyłych ścian zewnętrznych, w których zamontowano ścienne i dachowe okna. Zastosowano też masę termiczną. Ponieważ wymiana ciepła pomiędzy masą termiczną, a pomieszczeniem wymaga swobodnego przepływu powietrza, pod stropem umieszczono nie klasyczny modułowy sufit, ale wyspy sufitowe Rockfon. Poza tym, że gwarantują wymagany obieg powietrza dają także silne rozprzestrzenianie wpadającego przez okna światła słonecznego w całym budynku. Jak zaaranżowano wnętrza zobaczyć można na filmie pod tym adresem – http://www.youtube.com/watch?v=whp73oiFrvM

Płyty Eclipse wykonane są ze skalnej wełny mineralnej o grubości 40 mm. Widoczna od dołu powierzchnia pokryta jest pomalowanym welonem z włókna szklanego dającym gładką, białą powierzchnię. Tylną stronę, niewidoczną dla użytkowników po zawieszeniu, pokrywa biały welon akustyczny, który odbija świtało. Krawędzie są pomalowane. Rockfon posiada w swojej ofercie wyspy o bardzo różnych kształtach od klasycznych prostokątów, kwadratów i kół, po elementy nieregularne. Nowością w ofercie producenta są duże wysypy z rozmiarze tzw. XL.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wyspy akustyczne: kiedy i jak zamontować taki rodzaj sufitu podwieszanego? BIZNES, Nieruchomości - Wyspy sufitowe pozwalają poprawić akustykę wnętrz wszędzie tam, gdzie zwykły sufit podwieszany jest niemożliwy do zainstalowania.
Hashtagi: #BIZNES #Nieruchomości

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy