nieruchomości

Wrocław: czy warto kupić mieszkanie pod wynajem studencki?

Wrocław: czy warto kupić mieszkanie pod wynajem studencki?
Wrocław to ważny ośrodek akademicki. Na co zwracać uwagę podczas poszukiwań lokalu dla

Data publikacji: 2018-05-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wrocław: czy warto kupić mieszkanie pod wynajem studencki?
Kategoria: BIZNES, Nieruchomości

Wrocław to ważny ośrodek akademicki. Na co zwracać uwagę podczas poszukiwań lokalu dla studentów?

Wrocław: czy warto kupić mieszkanie pod wynajem studencki? BIZNES, Nieruchomości - Wrocław to ważny ośrodek akademicki. Na co zwracać uwagę podczas poszukiwań lokalu dla studentów?

Wrocław to ważny ośrodek akademicki. Uczy się tu blisko 130 tysięcy studentów. Aż 14% żaków pochodzi z województwa wielkopolskiego, 12% z opolskiego, a 10% z łódzkiego. Są nawet takie uczelnie, w których rodowici dolnoślązacy stanowią mniejszość. Taka sytuacja stwarza dobrą okazję dla inwestujących w mieszkania pod wynajem. Dlaczego warto rozważyć właśnie ten sposób? Na co zwracać uwagę podczas poszukiwań lokalu dla studentów? 

Wrocław jak magnes

Studia to okres, w którym wielu rozpoczyna samodzielne życie. Dla niektórych oznacza to przeprowadzkę z rodzinnego miasta do większego ośrodka akademickiego. Wśród uczniów szkół wyższych we Wrocławiu można zaobserwować dużą reprezentację z innych regionów – aż 14% żaków pochodzi z Wielkopolski, 12% z województwa opolskiego, a 10% z łódzkiego. Co ciekawe, na Akademii Wojsk Lądowych studiuje więcej osób z Górnego Śląska niż z Dolnego Śląska. Wrocław przyciąga młodych ludzi bogatą ofertą edukacyjną, licznymi wydarzeniami kulturalnymi czy branżowymi, a tym samym dobrymi możliwościami rozwoju zawodowego. Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny, Wyższa Szkoła Bankowa i Uniwersytet Przyrodniczy to najbardziej liczebne uczelnie w mieście.

Pierwsze kroki ku samodzielności

Według danych firmy Job Square aż 43% studentów w całej Polsce rozpoczyna pracę już na pierwszym roku. Z kolei wśród wszystkich żaków odsetek pracujących wynosi 66%. Niektórzy decydują się na wynajmowanie pokoju lub kawalerki, z kolei inni kupują mieszkanie, traktując tę transakcję jako inwestycję w przyszłość. Jedni zostają we Wrocławiu dłużej, podejmują tu pracę i zakładają rodziny. Są też tacy, którzy wolą podczas studiów wynajmować pozostałe pokoje, co pozwala im korzystnie podzielić opłaty. Popyt na mieszkania dla studentów utrzymuje się na wysokim poziomie. To korzystna sytuacja dla tych, którzy inwestują w mieszkania pod wynajem. Rosnąca liczba obcokrajowców na wrocławskich uczelniach pozwala przypuszczać, że zapotrzebowanie na „M2” nie będzie słabnąć.

A to już wiesz?  Dobry czas w mieście mody, czyli podsumowanie 2017 roku w Silesia City Center

Jak wybrać mieszkanie dla studentów?

Na co zwracać uwagę, szukając mieszkania z myślą o studentach? Chodzi przede wszystkim o komfort wynajmujących. Oferty atrakcyjne w oczach studentów to te, które cechuje nie tylko lokalizacja w dobrze skomunikowanej dzielnicy, lecz także wygodny układ pomieszczeń w mieszkaniu. – Ci, którzy poszukują lokali pod wynajem, często zwracają uwagę na to, by kuchnia była oddzielna. Łatwiej jest zaadaptować taki lokal pod wynajem na pokoje – tłumaczy Tomasz Bednarek, pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A. – Inwestorzy poszukują też dodatkowych atutów, które zwiększą szansę szybkiego znalezienia chętnych. Mieszkania, do których przynależy jeden lub nawet dwa balkony, cieszą się większym zainteresowaniem wśród późniejszych najemców. Studentom zależy również na dobrej lokalizacji. Z tego powodu inwestorzy często decydują się na mieszkania w Pixel House przy ulicy Legnickiej. To miejsce z dobrymi połączeniami autobusowymi i tramwajowymi. W kilkanaście minut dostaniemy się stąd do Rynku. Dostępne są też bezpośrednie połączenia do Placu Grunwaldzkiego, gdzie w pobliżu mieszczą się uczelnie wyższe.

Ważna jest również okolica

Studenci zwracają uwagę także na to, czy w pobliżu usytuowane są sklepy. Warto jest zatem wybierać takie inwestycje, w których na parterze mieszczą się lokale użytkowe. Dobrze, jeśli w pobliżu znajdują się też tereny rekreacyjne do aktywnego spędzania wolnego czasu: parki, w których można uprawiać jogging, trasy spacerowe czy ścieżki rowerowe. Choć niewątpliwie cena wynajmu jest dla studentów ważna, nie można pomijać roli otoczenia, które zapewnia przyszłym wynajmującym komfort i może zachęcić do pozostania w mieście na dłużej

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wrocław: czy warto kupić mieszkanie pod wynajem studencki? BIZNES, Nieruchomości - Wrocław to ważny ośrodek akademicki. Na co zwracać uwagę podczas poszukiwań lokalu dla studentów?
Hashtagi: #BIZNES #Nieruchomości

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy