Data publikacji: 2015-08-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: W poszukiwaniu optymalnych rozwiązań – nowe zaprawy klejowe do płytek marki code
Kategoria: LIFESTYLE, Dom
Ceramika, terakota, kamionka czy fajans. Moda na płytki w domu nie przemija. Wręcz przeciwnie – ich producenci kilka razy w roku proponują nowe wzory, kształty i kolory. Bogata oferta daje nieograniczone możliwości aranżacyjne.
Ceramika, terakota, kamionka czy fajans. Moda na płytki w domu nie przemija. Wręcz przeciwnie – ich producenci kilka razy w roku proponują nowe wzory, kształty i kolory. Bogata oferta daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Wymarzona okładzina podłogowa i ścienna będzie cieszyć przez lata wówczas, gdy do jej montażu zostaną użyte odpowiednie środki. Marka codex, oferująca najwyższej jakości produkty do profesjonalnego układania płytek ceramicznych i kamienia naturalnego, poszerza swój asortyment o ekologiczne, cienkowarstwowe zaprawy klejowe.
Na ściany i podłogę – uniwersalne zastosowanie codex Power CX 10
Każdy rodzaj płytek ceramicznych i kamienia naturalnego wymaga specyficznej techniki układania. Korzystając z niedoścignionego know-how koncernu UZIN w zakresie przygotowania podłoża, marka codex nie ustaje w poszukiwaniu optymalnych rozwiązań. Teraz glazurnicy do przyklejania glazury, terakoty, klinkieru, kamionki, a nawet porowatych elementów wykonanych z ceramiki, mogą użyć uniwersalnej zaprawy klejowej codex Power CX 10. Jej wyjątkowa stabilność sprawia, że doskonale nadaje się do stosowania na ścianach. Ponad to klej spełnia wymagania C1 T (klej cementowy z obniżonym spływem – co znacznie ułatwia układanie płytek na ścianach) zgodnie z normą PN-EN 12004, określającą rodzaje i cechy klejów.
Do gresu i innych płytek ceramicznych z wydłużonym czasem otwartym – codex Power CX 12
W najnowszej ofercie marki codex znalazła się także zaprawa klejowa do mocowania płytek gresowych. Produkt jest stabilny po rozprowadzeniu, dzięki czemu doskonale nadaje się do stosowania na ścianach. Z kolei wydłużony czas otwarty ułatwia pracę i daje możliwość wprowadzenia ewentualnych korekt. Spełnia również wymagania C1 TE (klej cementowy z obniżonym spływem i wydłużonym do 30 min czasem otwartym (E)) zgodnie z normą PN-EN 12004.
Do podwyższonych obciążeń – codex Power CX 14
Gdy glazurnik stoi przed wyzwaniem zamontowania wielkoformatowych płyt betonowych lub płytek o dużym formacie w garażu czy magazynie, musi sięgnąć po zaprawę o podwyższonych parametrach. Specjalnie z myślą o takich zastosowaniach powstał codex Power CX 14. Produkt spełnia wymagania C2 TE zgodnie z normą PN-EN 12004 i sprawdza się właśnie na podłożach narażonych na większe obciążenie.
Nowe produkty codex dostępne są w 25-kilogramowych opakowaniach. Wszystkie charakteryzuje niska zawartość chromianów (GISOCODE ZP1) oraz bardzo niska emisyjność (EMICODE EC 1 R PLUS). W ich składzie znajdziemy wysokiej jakości cement portlandzki, kruszywa mineralne, kopolimery polioctanu winylu oraz stabilizator. Produkty mają postać suchego proszku. Po zmieszaniu z wodą uzyskujemy hydraulicznie wiążącą, jasnoszarą zaprawę o plastycznej konsystencji i dobrych parametrach użytkowych. Dzięki takim właściwościom jak wodo- i mrozoodporność zaprawy klejowe sprawdzają się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynków; w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej. Można je stosować m.in. na płyty gipsowo-kartonowe, elementy nośne przeznaczone pod płytki, tynki cementowe, cementowo-wapienne i gipsowe, ściany z cegły i bloczków betonowych oraz jastrychy cementowe i anhydrytowe. Nowe kleje codex mogą być również stosowane do naprawienia niewielkich nierówności podłoża, w zakresie grubości warstwy kleju do 5 mm.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom