Data publikacji: 2019-05-30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Triumf naturalnych materiałów w aranżacji
Kategoria: LIFESTYLE, Dom
Co architekci proponują w luksusowych wnętrzach?
Jeszcze parę lat temu ekskluzywne apartamenty kojarzyły się głównie z imponującymi metrażami i wyposażeniem marek o znamienitym rodowodzie. Jest jednak jeszcze jeden wyznacznik, który ostatnio coraz częściej dochodzi do głosu. To naturalne materiały: ze szlachetnym wyglądem, unikatowym wzorem i niezwykłą historią. Co architekci proponują w luksusowych wnętrzach?
Skąd tak duże zainteresowanie materiałami naturalnego pochodzenia? Przejawia się to w wielu dziedzinach życia i nic nie wskazuje na to, by trend ten miał się zmienić. Coraz częściej sięgamy po ekologiczną żywność czy roślinne kosmetyki. Chętnie rezygnujemy ze sztucznych tworzyw na rzecz tych, które łatwiej poddają się recyklingowi. I wreszcie – również dekorując mieszkania, stawiamy na naturalne materiały. Chcemy żyć w otoczeniu przyjaznym dla zdrowia, przytulnym i zarazem unikatowym.
Zorientowanie na detal
Tendencja ta jest zauważalna szczególnie w ekskluzywnych wnętrzach. Projektanci odchodzą dziś od malowania ścian. Powierzchnie pokrywane są wielkoformatowymi spiekami kwarcowymi czy kamieniem. W niedawno wykończonym apartamencie pokazowym we wrocławskim Bulwarze Drobnera architekci wnętrz zdecydowali się sięgnąć po nietypowe materiały. Wapień, którym pokryte zostały schody, ściany i podłoga, pochodzi z dna prehistorycznego morza. W dotyku można wyczuć jeszcze muszelki i inne ślady morskiego życia. To właśnie ten efekt jest najbardziej doceniany przez ekspertów ze świata designu: detale utworzone przez naturalne procesy.
Ponadczasowe rozwiązania
Surowce, z których dziś tak chętnie korzystają projektanci, były stosowane przez setki lat. Powrót do kamienia, drewna czy wapieni to efekt poszukiwania trwałych i szlachetnych w wyglądzie materiałów. Dzięki coraz to nowszym technologiom zyskują większą trwałość. – Naturalne rozwiązania w budownictwie są ponadczasowe. Nawet po dużym upływie czasu zachowują swój pierwotny wygląd. W Bulwarze Drobnera na elewacji zastosowaliśmy trawertyn – znany chociażby z tego, że właśnie z niego w całości powstało rzymskie Koloseum – mówi pracownik działu sprzedaży wrocławskiego WPBM „Mój Dom” S.A., Tomasz Bednarek.
Unikatowość wzorów
Tym, co naprawdę nadaje wnętrzom charakteru, są dodatki. Ich faktura, temperatura czy to, w jaki sposób rozpraszają światło, musi dawać spójny efekt. Wybór takich materiałów pozwala uzyskać wrażenie przytulności i sprawia, że każdy element będzie pasował do kolejnego. Dziś bardzo chętnie eksponujemy wzory tworzone przez naturę – niedoskonałości kamienia czy usłojenie drewna są ozdobą, po którą chcemy sięgać ze względu na unikatowość. Wybór takich materiałów ma jeszcze jedną zaletę: starzeją się szlachetnie, dlatego upływ lat może tylko dodać niepowtarzalnego sznytu.
Apartament można zobaczyć pod linkiem: https://www.mojdom.com.pl/lokale-mieszkalne/bulwar-drobnera/budynek-1/pietro-6/kvii-c-pod-klucz
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom