Dom

Ten trudny róg

Ten trudny róg
Dolne szafki rogowe to jedno z najbardziej pojemnych, a jednocześnie najbardziej problematycznych miejsc w kuchni. Trudno dostępne, bardzo często pozostają nie w pełni zagospodarowane. Jak wykorzystać ich potencjał i przestrzeń, którą

Data publikacji: 2018-08-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Ten trudny róg
Kategoria: LIFESTYLE, Dom

Dolne szafki rogowe to jedno z najbardziej pojemnych, a jednocześnie najbardziej problematycznych miejsc w kuchni. Trudno dostępne, bardzo często pozostają nie w pełni zagospodarowane. Jak wykorzystać ich potencjał i przestrzeń, którą kryją?

Ten trudny róg LIFESTYLE, Dom - Dolne szafki rogowe to jedno z najbardziej pojemnych, a jednocześnie najbardziej problematycznych miejsc w kuchni. Trudno dostępne, bardzo często pozostają nie w pełni zagospodarowane. Jak wykorzystać ich potencjał i przestrzeń, którą kryją?

Dolne szafki rogowe to jedno z najbardziej pojemnych, a jednocześnie najbardziej problematycznych miejsc w kuchni. Trudno dostępne, bardzo często pozostają nie w pełni zagospodarowane. Jak wykorzystać ich potencjał i przestrzeń, którą kryją? Przydatne okażą się akcesoria meblowe, na przykład systemy „rogowe” marki REJS.

Przestrzeni do przechowywania w kuchni nigdy dość. Zwłaszcza w tych niewielkich każdy centymetr jest cenny. Wszak zastawa, garnki, akcesoria, sprzęt AGD, zapasy, a także szereg mniej i bardziej przydatnych drobiazgów zajmują mnóstwo miejsca. Jak zachować ład i zapewnić sobie komfortowy dostęp do wszystkich przechowywanych rzeczy? Pierwszym krokiem jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni, którą już dysponujemy. W tym również szafek, które zazwyczaj nastręczają problemów – tych pod samym sufitem, i tych narożnych.

– Z doświadczenia wiemy, że największe trudności w aranżacji sprawiają dolne szafki rogowe. Niezależnie od ich konfiguracji, zazwyczaj niewielkie fronty skutecznie ograniczają dostęp do wnętrza. Tymczasem w sklepach znaleźć można sporo systemów i akcesoriów, które rozwiązują ten problem. Obrotowe kosze, wysuwane kornery i specjalnie wyprofilowane półki ułatwiają dostęp do produktów i podnoszą komfort pracy w kuchni. Pozostaje tylko wybrać taki system, który spełni nasze oczekiwania i będzie pasował do zabudowy. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. technicznych firmy REJS. Co mamy do wyboru?

Półki obrotowe

Zamocowane na centralnie położonym, pionowym drążku ażurowe kosze to prosta i zarazem bardzo efektywna metoda na wykorzystanie szafki rogowej. Wykonane z drutu półki można swobodnie obracać, co umożliwia dostęp do wszystkich stojących w głębi szafki produktów. Rożne rozmiary i formy koszy (oferta REJS obejmuje modele o kształcie koła, półkola lub ¾ koła), a także różnorodne opcje wykończenia, pozwalają wybrać system odpowiedni do danego „rogu”.

A to już wiesz?  Filtry, które zapewnią czystą wodę w basenie

– Co istotne, decydując się na półki obrotowe nie musimy się martwić szerokością frontu. System ten sprawdza się nawet w szafkach o niestandardowych rozmiarach. Wystarczy dopasować średnicę koszy, odpowiednio zamocować drążek i gotowe – wyjaśnia Damian Rybak.

I półki wysuwane

Jeszcze lepsze wykorzystanie przestrzeni szafki narożnej gwarantuje system Corner Optima REJS. Składa się on z dwóch wysuwanych niezależnie od siebie, odpowiednio wyprofilowanych półek zbudowanych z wysokiej klasy płyty meblowej. Zastosowanie niewysokich, drucianych relingów umożliwia przechowywanie większej liczby produktów, a jednocześnie zabezpiecza je przed upadkiem. Półki Corner Optima wysuwamy w dwóch sekwencjach, za pomocą płynnego, falistego ruchu. Mechanizm działa sprawnie nawet przy maksymalnym obciążeniu, które wynosi 15 kg na półkę. Teraz system REJS dostępny jest w dwóch kolorach – uniwersalnej bieli lub modnym antracycie.

Kornery

Dużą popularnością cieszą się również dedykowane szafkom narożnym kornery – czyli odpowiedniki carg. W przypadku Corner Comfort każdą z dwóch dwupoziomowych części można całkowicie wysunąć z korpusu mebla. Wysokość położenia koszy można dopasować do własnych potrzeb. Ponadto istnieje możliwość zamocowania przegród do organizacji wewnętrznej, które pomogą w zachowaniu porządku na półkach. Z kolei Corner Front pozwala na pełne wysunięcie jednego kosza, do którego przytwierdzony jest front szafki. Drugi, dwupoziomowy kosz podczas otwierania szafki przesuwa się z jej głębi w kierunku frontu, tak by dostęp do zapasów, czy zastawy był jak najłatwiejszy.

Corner Comfort i Corner Front marki REJS dostępne są obecnie w kilku odsłonach. W wersji ze srebrnym stelażem mają dno ażurowe (wykonane z drutu) lub dno z białej tacki z tworzywa. Nowa wersja obu systemów ma grafitowy stelaż i kosze z dnem z grafitowej płyty wiórowej z obrzeżem chromowanym. Ładowność systemów to odpowiednio 25 i 35 kg.

www.rejs.eu

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Ten trudny róg LIFESTYLE, Dom - Dolne szafki rogowe to jedno z najbardziej pojemnych, a jednocześnie najbardziej problematycznych miejsc w kuchni. Trudno dostępne, bardzo często pozostają nie w pełni zagospodarowane. Jak wykorzystać ich potencjał i przestrzeń, którą kryją?
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom

A to już wiesz?  Galerie wnętrz zdaniem Polaków

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy