Dom

Szklane trendy w nowoczesnych meblach

Szklane trendy w nowoczesnych meblach
Projektanci na nowo odkryli zalety szkła, eksponując je w coraz większym wymiarze w nowoczesnych liniach

Data publikacji: 2018-04-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Szklane trendy w nowoczesnych meblach
Kategoria: LIFESTYLE, Dom

Projektanci na nowo odkryli zalety szkła, eksponując je w coraz większym wymiarze w nowoczesnych liniach mebli.

Szklane trendy w nowoczesnych meblach LIFESTYLE, Dom - Projektanci na nowo odkryli zalety szkła, eksponując je w coraz większym wymiarze w nowoczesnych liniach mebli.

Projektanci na nowo odkryli zalety szkła, eksponując je w coraz większym wymiarze w nowoczesnych liniach mebli. Za szklaną powierzchnią nie da się ukryć techniki meblowej, dlatego ma ona do odegrania istotne zadanie – zapewnić pełen komfort użytkowania mebli i doskonale współgrać z nowoczesnym designem.

 

Zepchnięte na obrzeża stylistycznego mainstreamu szkło w wielkim stylu powróciło do aranżacji wnętrz i znów jest modne. Najbardziej widoczne jest w meblach kuchennych, gdzie szklane witryny zastąpiły proste powierzchnie frontów zabudowy górnej czy drzwi szafek stojących, nawet tych wysokich, ale z sukcesem wkroczyło również do jadalni, salonu, łazienki a nawet sypialni. Swój renesans szkło zawdzięcza aspektom wizualnym – jest niezwykle dekoracyjne, nadaje bryłom mebli lekkości, ale również nowoczesnej technice meblowej, która pozwala stosować szkło w coraz ciekawszych stylizacjach, estetycznie łącząc je z korpusem mebli i użytkować w równie komfortowy sposób, jak inne materiały meblarskie.  

 

Funkcjonalność w estetycznej oprawie

W propozycjach najnowszych kolekcji mebli szkło nie jest już tylko dekoracyjnym dodatkiem, ale wypełnia całe powierzchnie frontów. To duże wyzwanie dla techniki meblowej, której nie da się ukryć za szklaną powierzchnią.

– W przypadku frontów w całości wykonanych ze szkła zawias będzie widoczny nie tylko po ich otwarciu, ale również z zewnątrz, dlatego musi wyróżniać się atrakcyjnym designem i być perfekcyjnie zamontowany, by spełnić swoją rolę. Na szklanych powierzchniach nawiercanie otworów jest trudne, dlatego podczas zeszłorocznych targów Interzum w Kolonii pokazaliśmy ciekawą propozycję – prototypowy zawias Sensys ze specjalną, przyklejaną puszką oraz prowadnik mocowany w ten sam sposób – informuje Joanna Nowak z firmy Hettich Polska.

A to już wiesz?  Jak zyskać miejsce w mieszkaniu?

Witryny szklane to mebel, w którym przechowuje się drogocenne precjoza, pamiątkowy serwis rodzinny czy cukiernicę odziedziczona po prababci. Ale dziś projektanci mebli widzą go również jako nowoczesną bryłę, nie tylko połączenie drewna i szkła, ale również szkła i metalu, szczególnie w modnej matowej czerni.

– Komfort użytkowania szklanych frontów, zamontowanych na zawiasie Sensys, zapewnia samodociąg działający od bardzo dużego kąta rozwarcia, bo już od 35 stopni. Wystarczy delikatnie popchnąć front, aby zamknął się równomiernie i bezgłośnie. Co ważne przy przeszklonych powierzchniach – amortyzacja odpowiadająca za ciche domykanie jest zintegrowana w zawiasie w zupełnie niewidoczny sposób – mówi Joanna Nowak.

W przypadku szklanych frontów niezwykle istotne są nawet drobne detale, które mogą zaważyć na estetyce całego mebla. Nie każdy zawias poradzi sobie z ciężarem dużej płaszczyzny wykonanej ze szkła i wymagany będzie montaż dodatkowego okucia, co oznacza wprowadzenie dodatkowego elementu, który zaburzy perfekcyjnie dopracowany design mebla. Takiej konieczności nie ma w przypadku zawiasu Sensys, który wyróżnia się najlepszą w swojej klasie amortyzacją, co przy dużych formatach pozwala zastosować o jeden zawias mniej bez uszczerbku na komforcie użytkowania – szklane fronty będą poruszały się delikatnie i cicho domykały.  

 

Przesunąć szklany front

W odważnych projektach designerów szkło wieńczy również drzwi garderoby. Nie musi być ono przejrzyste, można wykorzystać szkło mleczne, czarne czy witraże.

– System do drzwi przesuwnych InLine XL pozwala na konstruowanie szaf, których fronty po zamknięciu tworzą jedną płaszczyznę i gwarantują najwyższy komfort użytkowania. W przypadku drzwi wykonanych ze szkła istotne jest to, iż InLine XL nie wymaga stosowania uchwytów, co pozwoli na zachowanie gładkiej, minimalistycznej powierzchni. Aby otworzyć szafę, wystarczy lekko pociągnąć za krawędź drzwi – wyjaśnia Joanna Nowak.

A to już wiesz?  Pomysły na mały i nieustawny przedpokój

Wysoka wytrzymałość okucia pozwala na zastosowanie nawet 60-kilogramowych obciążeń. Szkło może wypełnić niemal całą powierzchnię skrzydła drzwi, wymagana jest jedynie aluminiowa ramka okalająca. Atrybutem luksusu i wygody InLine XL jest Silent System, który spowalnia i wyhamowuje ruch drzwi zarówno przy ich otwieraniu, jak i zamykaniu. 

W przypadku mniejszych skrzydeł drzwi przesuwnych również możliwe jest zastosowanie szkła. To rozwiązanie, które sprawdzi się szczególnie w łazienkach. System SlideLine M do drzwi przesuwnych w mniejszym rozmiarze także nie wymaga projektowania uchwytów ani na frontach, ani na ich krawędziach, pozwalając użytkownikom mebli cieszyć się ich piękną, minimalistyczną bryłą. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Szklane trendy w nowoczesnych meblach LIFESTYLE, Dom - Projektanci na nowo odkryli zalety szkła, eksponując je w coraz większym wymiarze w nowoczesnych liniach mebli.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy