Data publikacji: 2015-06-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Światło i dźwięk zmienią wnętrza
Kategoria: LIFESTYLE, Dom
Ogłoszono premierę trzeciej generacji oświetlenia meblowego i meblowych systemów audio. Nowatorskie rozwiązania umożliwiają kreowanie unikalnego wystroju wnętrz – wielowymiarowego, multimedialnego i klimatycznego.
Urządzenia, mogące zmienić spojrzenie na urządzanie domu, pojawiły się na polskim rynku ledwie kilka tygodni temu. To specjalne systemy audio i oświetleniowe. Nie chodzi jednak o kolejne modele sprzętu RTV, a rozwiązania zintegrowane z meblami i wyposażeniem wnętrz. – Wystrój mieszkania wpływa na nastrój i komfort. Teraz stało się to wyraźniejsze. Przestrzeń zaczęła cieszyć nie tylko nasze oczy, ale praktycznie wszystkie najważniejsze zmysły – mówi Rafa Osiński, architekt i ekspert ds. okuć budowlanych w firmie Häfele.
Klimat określony muzyką
Od dawna wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje. Nowsze odkrycia pozwoliły zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Odpowiednie dźwięki wprowadzają w stan relaksu, pomagają w odpoczynku, wyciszeniu lub też wspomagają koncentrację i naukę. To sprawia, że muzyka, wykorzystana jako element wnętrza, jest w dużej części odpowiedzialna za jego klimat oraz samopoczucie domowników. W praktyce pozwala kreować charakter salonów, sypialni, uczniowskich pokojów, kuchni, łazienek i każdego innego pomieszczenia. – Z tą myślą zaprojektowano systemy audio, które do odtwarzania muzyki wykorzystują technologię Bluetooth i naturalny rezonans zabudowy meblowej – mówi Tomasz Sowiński, ekspert bloga wnętrzarskiego Domo-Kracja. – Korzystając z playlisty w dowolnym urządzeniu przenośnym, dyskretnie kreują atmosferę mieszkania, odtwarzając ulubione przeboje lub dźwięki kojarzące się z danym miejscem.
Systemy audio (np. modele 105 lub 420) stanowią więc bardzo funkcjonalne narzędzie aranżacji. Szczególnie w pomieszczeniach służących odpoczynkowi lub pracy. Muzyka nie jest jednak jedynym medium, które ozdabia, tworzy nastrój i klimat. Teraz to także światło.
Światło dla efektu i nastroju
Oprawy LED, instalowane w meblach, oferują szeroką gamę barw światła oraz spore możliwości jego sterowania, czyli kontroli natężenia i odcienia. Wraz z premierą trzeciej generacji systemu LED Loox, oświetlenie meblowe stało się jeszcze bardziej funkcjonalne. – Można je zastosować w praktycznie każdym elemencie mebla od spodów łóżek, blatów w kuchni i półek w garderobie po lustra łazienkowe lub szuflady – tłumaczy Tomasz Sowiński. – Taśmy LED sprawdzą się także jako oświetlenie dekoracyjne na ścianach lub sufitach.
Wysokiej jakości diody, bardzo dobre parametry świetlne, kilka temperatur barwowych i przede wszystkim jasne, przyjemne światło to zalety, które sprawiają, że nowoczesne oświetlenie meblowe wzbogaca wygląd wnętrz, a dodatkowo wpływa dobrze na samopoczucie lokatorów. Buduje nastrój oraz pomaga w wykonywaniu codziennych czynności. W połączeniu z muzycznym tłem (systemy Loox i audio mogą działać na tym samym zasilaczu) światło daje nieograniczone możliwości kreowania atmosfery mieszkania.
Wnętrzarskie nowości to kolejny krok do tego, by nasze domy były w pełni „multimedialne”. W połączeniu z kreatywnym pomysłem pozwalają ściśle dopasować przestrzeń do potrzeb domowników. W ten sposób wygoda i komfort zyskują nowe, wielozmysłowe znaczenie.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom