Data publikacji: 2017-10-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Skandynawskie szarości
Kategoria: LIFESTYLE, Dom
Ze stylu, jaki dominuje we wnętrzach skandynawskich domów, zrobiono symbol, którym jest zafascynowany cały świat. I choć nie brakuje mu zwolenników, pojawiają się opinie, że przez dominujące w nim szarości, wnętrza wydają się ponure. Czy aby na pewno?
Ze stylu, jaki dominuje we wnętrzach skandynawskich domów, zrobiono symbol, którym jest zafascynowany cały świat. I choć nie brakuje mu zwolenników, pojawiają się opinie, że przez dominujące w nim szarości, wnętrza wydają się ponure. Czy aby na pewno?
Inspirowany naturą
Skandynawska prostota wywodzi się ze świata przyrody. Styl inspirowany barwami natury doskonale odzwierciedla surowy klimat panujący w krajach północy. Wnętrza w większości są jasne, przestronne i czytelnie zaprojektowane, dzięki czemu zachowują lekkość. Tym, co od razu rzuca się w oczy jest kolorystyka. Dominują w nim neutralne barwy i jednym z popularniejszych odcieni jest szary.
Szary nie oznacza ponury
Wśród wielu osób planujących remont panuje przekonanie, że szary jest zimny i mało przytulny, a wnętrze pomalowane na ten kolor, bez względu na to, czy jest to salon czy sypialnia, będzie ponure. Nic bardziej mylnego. – Wydaje mi się, że nie ma konieczności odczarowywania tego koloru. Szarość jest uniwersalna, klasyczna, podobnie jak biel czy czerń – tłumaczy Aneta Jarosz-Palach, brand manager marki Bondex. Jak dodaje, obecnie oferta kolorystyczna producentów farb jest tak bogata, że stwarza nam ogromne możliwości aranżacyjne. W parze z ciemnymi szarościami idą jasne, srebrzyste, które doskonale rozświetlają pomieszczenie, dzięki czemu sprawdzają się na małych przestrzeniach, np. w kawalerkach. W samej plamoodpornej farbie do ścian Bondex Smart Paint dysponujemy aż dziewięcioma różnymi odcieniami szarości. Już sam ten fakt udowadnia, że kolor jest bardzo różnorodny.
Do wyboru do koloru
Warto jednak pamiętać, że styl skandynawski to nie tylko szarości. Równie popularnym odcieniem jest biel czy błękit, rzadziej – czernie i granaty. – W stylu skandynawskim mocniejsze barwy stanowią dodatek, nigdy nie dominują we wnętrzu. Dlatego decydując się na zestawienie szarego czy białego z innym kolorem, powinniśmy zachować umiar. Najlepiej, gdy ograniczymy się do jednego dodatkowego koloru, aby nie zapanował w pomieszczeniu chaos – komentuje Aneta Jarosz-Palach.
Styl skandynawski, co najmniej od kilku sezonów, jest jednym z chętniej stosowanych we wnętrzach, nawet mimo dominujących w nim szarości. Wszystko za sprawą harmonii i równowagi – podstawowych wytycznych, dzięki którym czujemy się dobrze i bezpiecznie.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom