Budownictwo

Schneider Electric na 10. Forum Gospodarczym TIME: transformacja energetyki i Przemysł 4.0

Schneider Electric na 10. Forum Gospodarczym TIME: transformacja energetyki i Przemysł 4.0
Warszawa, 8 marca 2018 r. – Schneider Electric, lider transformacji cyfrowej w zarządzaniu energią i automatyce, był jednym z głównych partnerów merytorycznych 10. Forum Gospodarczego

Warszawa, 8 marca 2018 r. – Schneider Electric, lider transformacji cyfrowej w zarządzaniu energią i automatyce, był jednym z głównych partnerów merytorycznych 10. Forum Gospodarczego TIME, które trwało 5-6 marca w Warszawie.

Forum Gospodarcze TIME to dwudniowe spotkanie europejskiego przemysłu cyfrowego, zorganizowane przez Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji, Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji oraz ZVEI, niemieckie stowarzyszenie przemysłu elektronicznego. Jednym z głównych prelegentów forum był Jacek Łukaszewski, Prezes Klastra Schneider Electric na Europę Środkowo-Wschodnią.

Podczas pierwszego dnia forum Jacek Łukaszewski wygłosił prezentację pt. „Usługi sieci inteligentnych”. Podczas prelekcji mówił m.in o transformacji cyfrowej i rewolucji trwającej w przemyśle, sektorze energetycznym, infrastrukturze i całej gospodarce, w której wciąż istnieją niewykorzystane potencjały poprawy efektywności. – Przykładowo, tylko około 5 proc. danych zbieranych przez sensory w budynkach jest przetwarzanych i analizowanych w jakikolwiek sposób. To przykład niewykorzystanego potencjału poprawy efektywności energetycznej, który można wykorzystać za pomocą rozwiązań IT, opartych o analitykę, Internet Rzeczy i automatyzację. Te same zasady mają zastosowanie także w innych gałęziach gospodarki, w szczególności w przemyśle. Potencjał oszczędności zużycia energii, jakie można osiągnąć np. w branży energetycznej dzięki digitalizacji, sięga 70 proc. W sektorze przemysłu jest to nawet 30 proc. – o tyle może zostać podniesiona efektywność procesów – powiedział Jacek Łukaszewski.

Prezes Klastra Schneider Electric na Europę Środkowo-Wschodnią omówił szczegóły rozwiązań EcoStruxure dedykowanych budynkom, przemysłowi, centrom przetwarzania danych, infrastrukturze. EcoStruxure to otwarta, podłączona do internetu rzeczy (IoT) i interoperacyjna architektura systemu, zapewniającą naszym klientom bogate korzyści w zakresie bezpieczeństwa, niezawodności, wydajności, zrównoważonego rozwoju i łączności. Wdrożenia EcoStruxure pozawalają na poprawę efektywności w każdym z tych sektorów.

Jacek Łukaszewski wziął także udział w panelu dyskusyjnym „Robotyzacja i automatyzacja wyzwaniem dla europejskiej gospodarki”. Głównym tematem dyskusji była całość zmian zachodzących w przemyśle produkcji i nowoczesnej gospodarce. Zmianę tę nazwano transformacją w kierunku „Przemysłu 4.0”. – Dotychczasowe paradygmaty działania dezaktualizują się. Widać to szczególnie wyraźnie w branży energetycznej. Dawny model, polegający na produkcji energii w jednym miejscu i dystrybuowaniu jej, odchodzi w zapomnienie. Dziś energia wytwarzana jest w każdej części sieci – mówił Jacek Łukaszewski. – Innowacyjne rozwiązania oraz współpraca z wykwalifikowaną kadrą – to czynniki mające największy wpływ na konkurencyjność firm w dobie Przemysłu 4.0 – dodał.

A to już wiesz?  Bloczki akustyczne SILIKAT A12 Grupy SILIKATY – ciche, bezpieczne, stabilne

Dyskusja panelowa dotyczyła także zagadnień automatyki i robotyzacji oraz wyzwań prawnych związanych z pojawieniem się np. robotów i autonomicznych samochodów.
Jednym z honorowych gości 10. Forum Gospodarczego TIME była także Rada Rodriguez, członek zarządu ZVEI i Senior Vice President Energy Transition and Corporate Alliances w ‎Schneider Electric. 10. Forum Gospodarcze Time zgromadziło najważniejsze osobistości polskiego przemysłu cyfrowego, branży IT, telekomunikacji, automatyki, oraz analityków rynku. Dyskusja na temat przygotowania ekosystemu prawno-finansowego dla rozwoju Przemysłu 4.0 prowadzona była w ramach siedmiu obszarów tematycznych:
• Powszechnej robotyzacji i automatyzacji
• Maszyn autonomicznych w zakładach i przestrzeni otwartej
• Interoperacyjności oprogramowania maszyn
• Znaczenia modeli biznesowych rozwoju infrastruktury 5G
• Cyfrowych usług społecznych i publicznych
• Big Data dla Business Intelligence
• Cyberbezpieczeństwa w skali mikro i makro

O Schneider Electric

Schneider Electric jest liderem cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, w budownictwie komercyjnym i mieszkaniowym, centrach danych, obiektach infrastrukturalnych, energetyce oraz przemyśle.
Firma obsługuje klientów w ponad 100 krajach, będąc wiodącym dostawcą w obszarze rozdziału energii średniego i niskiego napięcia, zasilania gwarantowanego oraz automatyki. Dostarcza produkty oraz zintegrowane i efektywne rozwiązania, obejmujące systemy zasilania, sterowania oraz oprogramowanie.
Schneider Electric współpracuje z szeroką społecznością Partnerów, Integratorów oraz Deweloperów w oparciu o swoją otwartą platformę technologiczną, dostarczając sterowanie w czasie rzeczywistym i efektywność operacyjną.
Wierzymy, że Schneider Electric to wspaniała firma dzięki wspaniałym ludziom i partnerom, którzy ją tworzą. Nasze zaangażowanie w innowacyjność, różnorodność oraz zrównoważony rozwój zapewnia niezawodny dostęp do energii każdemu, w każdym miejscu i w każdym momencie naszego życia. Nazywamy to Life Is On.
www.schneider-electric.pl

Hasztagi: #DigitalEconomy #SchneiderElectric #Ecostruxure #IoT
Znajdź nas tutaj:

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy