nieruchomości

Rekordowy wynik elektrozbiórki w branży nieruchomości – podsumowanie elektrozbió

Rekordowy wynik elektrozbiórki w branży nieruchomości – podsumowanie elektrozbió
Rekordowy wynik elektrozbiórki w branży nieruchomości - podsumowanie elektrozbiórki

Data publikacji: 2019-07-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Rekordowy wynik elektrozbiórki w branży nieruchomości – podsumowanie elektrozbió
Kategoria: BIZNES, Nieruchomości

Rekordowy wynik elektrozbiórki w branży nieruchomości – podsumowanie elektrozbiórki 2019

Rekordowy wynik elektrozbiórki w branży nieruchomości - podsumowanie elektrozbió BIZNES, Nieruchomości - Rekordowy wynik elektrozbiórki w branży nieruchomości - podsumowanie elektrozbiórki 2019

Prawie 27 ton elektroodpadów udało się zebrać w tegorocznej edycji akcji „Zrzuć zbędne kilowaty”, która odbyła się w dniach 27 maja – 14 czerwca  na terenie Warszawy i okolic w 97 budynkach komercyjnych. Były to przede wszystkim biurowce, choć nie zabrakło też kilku budynków z innych sektorów. Osiągnięty wynik okazał się prawie trzykrotnie wyższy niż rok wcześniej. Udział w akcji wzięło dziesięć firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych: BNP Paribas Real Estate Poland, Grupa Capital Park, Colliers International, Cushman & Wakefield, Golden Star Estate, Golub GetHouse, Knight Frank, JLL, NAI Estate Fellows oraz Platan Group.

Zgodnie z ideą kontynuowanej od 2012 akcji, dochód z utylizacji zebranych przedmiotów i odzyskanych surowców jest przeznaczany na cele charytatywne. W tym roku elektrozbiórkę przeprowadziło Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska EKON, które było również tegorocznym beneficjentem akcji. Środki uzyskane ze sprzedaży tworzyw i surowców wtórnych wspomogą działania statutowe organizacji czyli rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych. Szacowany przez Stowarzyszenie przychód z przeprowadzonej  zbiórki wyniesie około 30 tys. złotych.

 

„Możliwość współpracy z Państwem była dla nas dużym wyzwaniem z uwagi na zasięg akcji, ale z wielką chęcią je podjęliśmy z myślą o poszerzeniu doświadczeń i kompetencji zawodowych naszych pracowników. Stowarzyszenie EKON jest organizacją non profit, tworzącą miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych zagrożonych wykluczeniem, w tym dla chorych  psychicznie. Cieszymy się, że wywiązaliśmy się z zadania, a dodatkowo zyskaliśmy wsparcie finansowe. Pozyskane ze zbiórki środki będą bardzo pomocne w dalszej realizacji naszych zadań, dlatego bardzo serdecznie dziękujemy za okazane nam zaufanie
i możliwość wspólnego przedsięwzięcia.” – mówi Jacek Czuryło, koordynator elektrozbiórki z ramienia Stowarzyszenia EKON.

A to już wiesz?  Kompleks Unique Tower z własnym zapachem

„Cieszymy się, że po raz kolejny wraz z branżą nieruchomości połączyliśmy siły w szczytnym celu. Co więcej, tym razem udało nam się rozszerzyć akcję o kolejne budynki, zwiększając ilość do prawie 100. Wraz ze Stowarzyszeniem EKON, które bardzo profesjonalnie i sprawnie zorganizowało zbiórkę, udało nam się opróżnić budynki z niemal 27 ton elektroodpadów, które zostaną poddane recyklingowi. To nasz wkład – jako branży nieruchomości – w praktyczną realizację idei less waste. Elektrozbiórka była i jest dla nas bardzo ważna, bo łączymy edukację najemców i ich pracowników na temat zachowań proekologicznych z propagowaniem niesienia pomocy innym.” – dodaje Izabela Miazgowska, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami w firmie Knight Frank.

W tym roku akcja została przeprowadzona w odświeżonej formule #ElectroTrashChallange nawiązującej do popularnej akcji w mediach społecznościowych #TrashChallange”.  Stowarzyszenie EKON zebrało informację o ilości elektroodpadów w poszczególnych budynkach, dzięki czemu po raz pierwszy wyłoniony został zwycięzca, czyli budynek w którym zostało zebrane najwięcej materiałów do utylizacji. Liderem #ElectroTrashChallange okazał się biurowiec Rondo 1. Brawa dla wszystkich najemców, którzy włączyli się do akcji w tym budynku. 

Akcja „Zrzuć zbędne kilowaty” związana jest z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi. Dzięki tej inicjatywie pracownicy budynków na terenie Warszawy mogą oddać w wyznaczonych miejscach niepotrzebne urządzenia elektryczne takie jak komputery, telewizory, telefony, baterie, akumulatory, sprzęt audio czy małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego. Akcja ma aspekt edukacyjny, szerząc ideę utylizacji elektroodpadów.

 

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Rekordowy wynik elektrozbiórki w branży nieruchomości - podsumowanie elektrozbió BIZNES, Nieruchomości - Rekordowy wynik elektrozbiórki w branży nieruchomości - podsumowanie elektrozbiórki 2019
Hashtagi: #BIZNES #Nieruchomości

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy