Dom

Projektujemy strefę natryskową

Projektujemy strefę natryskową
Dla singla, wieloosobowej rodziny, pary z małym dzieckiem czy osób starszych - w zależności od potrzeb użytkowników, idealna strefa natryskowa przybierze zupełnie inny kształt. Podpowiadamy, jakie zasady wziąć pod uwagę, by każda wizyta pod prysznicem była źródłem

Data publikacji: 2017-04-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Projektujemy strefę natryskową
Kategoria: LIFESTYLE, Dom

Dla singla, wieloosobowej rodziny, pary z małym dzieckiem czy osób starszych – w zależności od potrzeb użytkowników, idealna strefa natryskowa przybierze zupełnie inny kształt. Podpowiadamy, jakie zasady wziąć pod uwagę, by każda wizyta pod prysznicem była źródłem przyjemności.

Projektujemy strefę natryskową LIFESTYLE, Dom - Dla singla, wieloosobowej rodziny, pary z małym dzieckiem czy osób starszych - w zależności od potrzeb użytkowników, idealna strefa natryskowa przybierze zupełnie inny kształt. Podpowiadamy, jakie zasady wziąć pod uwagę, by każda wizyta pod prysznicem była źródłem przyjemności.

Dla singla, wieloosobowej rodziny, pary z małym dzieckiem czy osób starszych – w zależności od przeznaczenia i potrzeb użytkowników, idealna strefa natryskowa przybierze zupełnie inny kształt. Choć najlepiej dopasowane rozwiązania mogą różnić się funkcjonalnościami, podpowiadamy, jakie generalne zasady wziąć pod uwagę, by każda wizyta pod prysznicem była źródłem przyjemności i relaksu.

Wygoda użytkowania, optymalnych rozmiarów przestrzeń, łatwość utrzymania w czystości i estetyczne wykończenie współgrające z całościową aranżacją wnętrza – wszystko to składa się na idealną strefę natryskową, która da nam poczucie komfortu podczas wszelkich zabiegów wodnych. By mieć pewność, że nasz projekt zrealizuje te wszystkie założenia, warto zapoznać się ze zróżnicowanymi propozycjami rynkowymi przeznaczonymi do urządzenia tego punktu łazienki. Które z nich w największym stopniu spełnią nasze wymagania?

Kabina prysznicowa: przestronność, wygoda i intymność

Choć wielkość kabiny prysznicowej w istotnym stopniu zdeterminowana jest metrażem łazienki, przemyślany projekt i wybór odpowiedniego wyposażenia mogą sprawić, że nawet w niewielkim pomieszczeniu sprawdzi się komfortowa i przestronna strefa natryskowa. W zależności od rozkładu, wybierać możemy wśród modeli narożnych, szklanych drzwi lub ścianek do zabudowy we wnęce czy otwartych i dodających wizualnej lekkości konstrukcji typu walk-in. Pierwsze z nich to standardowe rozwiązania przeznaczone do montażu w rogu pomieszczenia. Takie umiejscowienie zapewnia najbardziej ergonomiczne rozplanowanie przestrzeni łazienki, sprawiając że strefa natryskowa jest wizualnie oddzielona od reszty pomieszczenia. Przeszklone drzwi do zabudowy to natomiast propozycja kierowana do osób, dla których istotne jest zachowanie intymności i komfortu podczas codziennych zabiegów wodnych. By jeszcze bardziej wzmocnić ten efekt, polecane są modele wykonane z matowego szkła lub warianty pokryte dekoracyjnym, typograficznym wzorem. Ostatni z rodzajów – kabina typu walk-in zdobywa coraz więcej zwolenników dzięki przestronności i wygodzie użytkowania wynikającej z braku wysokich progów, utrudniających osobom starszym lub niepełnosprawnym wejście pod prysznic. Tego typu konstrukcja hołduje również szlachetnemu minimalizmowi, doskonale sprawdzi się więc we wnętrzach, gdzie liczy się oszczędne wzornictwo.

A to już wiesz?  Blaty kuchenne z tworzyw nowej generacji. Trendy na 2019.

Warto pamiętać, że funkcjonalna strefa prysznicowa jest nie tylko komfortowa, ale też wytrzymała i łatwa w utrzymaniu. – Podczas zakupu kabiny warto zwrócić uwagę na materiały, z których została ona wykonana i na poszczególne elementy konstrukcji, takie jak hartowane szkło, zawiasy przesuwne, uszczelki elastomerowe czy magnetyczne listwy wykończeniowe. Wszystkie te elementy, w które wyposażana jest kabina, zwiększają jej solidność i wydłużają żywotność – radzi Katarzyna Choniawko, ekspert firmy Aquaform. – Gromadzenia kamienia i trudnych do usunięcia zabrudzeń unikniemy natomiast, wybierając modele pokryte specjalną powłoką DP Active, która dzięki właściwościom hydrofobowym wygładza powierzchnię szkła, przeciwdziałając zaciekom i wapiennym osadom – dodaje ekspert.

Brodzik: bezpieczeństwo i dopasowanie do potrzeb

Typ kabiny determinuje rodzaj brodzika, który pełni istotną rolę w zachowaniu komfortu i bezpieczeństwa domowników. – W łazienkach, z których korzystają małe dzieci, doskonale sprawdzą się głębokie modele z siedziskiem, ułatwiające zachowanie równowagi i umożliwiające rodzicom wygodne wykąpanie malucha – mówi Katarzyna Choniawko. – Z kolei we wnętrzach, w których strefa natryskowa powinna spełniać potrzeby seniorów lub osób o niesprawności ruchowej, zastosowanie znajdą kabiny walk-in z odpływem zainstalowanym bezpośrednio w podłodze. Tam gdzie nie ma możliwości ich zamontowania – polecana jest równie funkcjonalna alternatywa w postaci superniskiego brodzika, którego wysokość nie przekracza 5,5 cm – dodaje ekspert firmy Aquaform.

Takie konstrukcje ułatwiają swobodne i bezpieczne wejście pod prysznic, a przy odpowiednich wymiarach umożliwiają także wjechanie wózkiem. Zakup brodzika to jednak nie tylko kwestia doboru odpowiedniego kształtu i wysokości, ale i materiału. Z uwagi na fakt, że kąpiel wymaga użycia kosmetyków, które mogą sprawić, że powierzchnia stanie się śliska – warto zwrócić uwagę na brodziki wykonane z antypoślizgowego akrylu. Co istotne, tworzywo to nawet nieużytkowane przez dłuższy czas, pozostaje ciepłe w dotyku.

A to już wiesz?  Ładniejszy i zdrowszy żywopłot. Jak o niego zadbać?

Dodatki: funkcjonalność, komfort i praktyczność

Akcesoria do strefy natryskowej pełnią zwykle rolę praktycznych dodatków, ułatwiających przeprowadzenie zabiegów wodnych. W tym punkcie doskonale sprawdzają się ścienne półeczki i organizery, które pomieszczą kosmetyki i niezbędne przybory kąpielowe każdego domownika. By mieć pewność, że będą one nie tylko estetycznym, ale i funkcjonalnym wzbogaceniem kabiny, zwróćmy uwagę czy są one wykonane z wilgocioodpornych i nierdzewnych materiałów. Z myślą o seniorach, strefę tę warto wyposażyć także w ułatwiające zachowanie równowagi, a tym samym – minimalizujące ryzyko upadku uchwyty i siedzisko.

Wykończenie: elegancja i harmonia

Oprócz doboru odpowiedniego wyposażenia, o idealnym charakterze przestrzeni natryskowej decyduje także jej estetyka – w tym eleganckie wykończenie. Także w tej kwestii dostępność różnorodnych rozwiązań daje szerokie możliwości aranżacyjne. W zależności od całościowej koncepcji wystroju pomieszczenia, strefę tę warto ozdobić dekoracyjnym gresem, fantazyjną mozaiką lub inspirowanymi naturą, drewnianymi lub imitującymi drewno panelami. Dominującym trendem obecnego sezonu są formy 3D – ciekawym pomysłem mogą być więc wypukłe kafle, tworzące efektowny, wzór przestrzenny. Jeśli całe wnętrze utrzymane jest w jednolitym kolorze np. ponadczasowej szarości, warto ożywić je akcentem w intensywnym odcieniu, np. kładąc na ścianie wewnątrz kabiny dekoracyjny pas z wąskich płytek.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Projektujemy strefę natryskową LIFESTYLE, Dom - Dla singla, wieloosobowej rodziny, pary z małym dzieckiem czy osób starszych - w zależności od potrzeb użytkowników, idealna strefa natryskowa przybierze zupełnie inny kształt. Podpowiadamy, jakie zasady wziąć pod uwagę, by każda wizyta pod prysznicem była źródłem przyjemności.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy