Data publikacji: 2015-03-06
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pożądane rozwiązania na rynku budownictwa
Kategoria: BIZNES, Nieruchomości
Według opinii Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa w roku 2015 w budownictwie przewiduje się poprawę sytuacji na polskim rynku . Mimo to elastyczne i szybkie rozwiązania dla budownictwa są zawsze pożądane.
Według opinii Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa w roku 2015 w budownictwie przewiduje się poprawę sytuacji na polskim rynku[1]. Mimo to elastyczne i szybkie rozwiązania dla budownictwa są zawsze pożądane. Poszukiwanie możliwości optymalizacji inwestycji budowlanej powoduje, że coraz częściej wybierane są mniej znane technologie – np. budownictwo modułowe z wykorzystaniem kontenerów – popularne i z powodzeniem wykorzystywane od dawna na zachodnich rynkach budowalnych.
Budowa z modułów
Budowa nowoczesnego biura w zaledwie kilka tygodni, łatwość rozbudowy, idealne dostosowanie planu budynku do potrzeb. Wszystko to gwarantuje budownictwo modułowe oparte na kontenerach. Z tych właśnie powodów inwestorzy coraz częściej decydują się na budownictwo modułowe, które może być wykorzystywane zarówno przy budowie biur o podwyższonym standardzie, sklepów, restauracji jak i nowoczesnych placówek dydaktycznych – mówi Jacek Staniszewski, Dyrektor Generalny firmy Touax.
Technologia modułowa pozwala na wyprodukowanie gotowych elementów (modułów) w fabryce i montaż na terenie przeznaczonym pod inwestycję. Moduły można dowolnie składać i łączyć w zależności od potrzeb i przeznaczenia. Elewacja, jak i wykończenie budynku zależy tylko od wybranego projektu. Co ważne, obiekt wybudowany w technologii modułowej oparty na solidnej, stalowej ramie można zarówno zmniejszyć, całkowicie zdemontować i przetransportować w inne miejsce, a nawet zmienić jego przeznaczenie, a sam czas budowy może skrócić nawet do 3 tygodni!
Wykończenie i wyposażenie
Wykończenie budynku modułowego standardem i funkcjonalnością nie odbiega od tych, budowanych tradycyjnymi metodami. Rozwiązania te spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i obowiązujące normy w budownictwie. Dla użytkowników budynków modułowych udostępnione są kompletne sieci komputerowe oraz serwerownie z narzędziami IT (sieci wewnętrzne, switche), sieci wykrywania pożarów oraz kontroli dostępu, a także systemy klimatyzacyjne. Podłogi mogą być wykończone w sposób preferowany przez klientów, np. panele, wykładziny czy drewno. Komfort użytkowania zapewnia także właściwa izolacja zarówno w podłodze jak i suficie – mówi Jacek Staniszewski. Ponadto zastosowanie przegród między pomieszczeniami znacząco wycisza wnętrze budynku. Każdy moduł można także wyposażyć w autonomiczną sieć elektryczną z własną rozdzielnią i zabezpieczeniami – dodaje przedstawiciel Touax.
Standard modułów może być jeszcze podwyższony poprzez zastosowanie paneli zewnętrznych (np. HPL, nowoczesne płyty ceramiczne). Wizualną atrakcyjność obiektu podnoszą również przeszklenia (wewnętrzne i zewnętrzne). Przy budynkach można także stworzyć tarasy, na których z powodzeniem da się urządzić zielone przestrzenie. Technologia modułowa stanowi więc doskonałą alternatywę dla każdego rodzaju budownictwa. Ponadto jedna firma jest w stanie zagwarantować kompleksową usługę, czyli projekt, realizację włącznie z transportem, wykończeniem i wyposażeniem oraz serwis i obsługę gwarancyjną.
Optymalizacja inwestycji
Decydując się na wybór tego rozwiązania istnieje możliwość wielorakiego finansowania inwestycji.
W grę wchodzi kupno, w tym z możliwością odkupienia przez producenta, najem czy leasing modułów z opcją wykupu. Możliwości te pozwalają na optymalizację inwestycji, znacznie zmniejszając ryzyko niepowodzenia, ponieważ wcześniej – przed jej rozpoczęciem – można wykonać kalkulację opłacalności inwestycji i wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie.
[1] pzpb.com.pl
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #BIZNES #Nieruchomości