nieruchomości

Postaw na oszczędność i wygodę – zaprojektuj biuro w swoim domu

Postaw na oszczędność i wygodę – zaprojektuj biuro w swoim domu
​Praca zdalna do niedawna kojarzona była głównie z freelancerami i początkującymi przedsiębiorcami, których budżet nie pozwalał na wynajęcie powierzchni biurowej. Dziś to się zmienia – przedstawiciele rozmaitych branż chętnie organizują biuro w

Data publikacji: 2016-11-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Postaw na oszczędność i wygodę – zaprojektuj biuro w swoim domu
Kategoria: BIZNES, Nieruchomości

​Praca zdalna do niedawna kojarzona była głównie z freelancerami i początkującymi przedsiębiorcami, których budżet nie pozwalał na wynajęcie powierzchni biurowej. Dziś to się zmienia – przedstawiciele rozmaitych branż chętnie organizują biuro w domu.

Postaw na oszczędność i wygodę – zaprojektuj biuro w swoim domu BIZNES, Nieruchomości - ​Praca zdalna do niedawna kojarzona była głównie z freelancerami i początkującymi przedsiębiorcami, których budżet nie pozwalał na wynajęcie powierzchni biurowej. Dziś to się zmienia – przedstawiciele rozmaitych branż chętnie organizują biuro w domu.

Praca zdalna do niedawna kojarzona była głównie z freelancerami i początkującymi przedsiębiorcami, których budżet nie pozwalał na wynajęcie powierzchni biurowej. Dziś to się zmienia – zainteresowanie świadczeniem tego typu pracy jest spore, a przedstawiciele rozmaitych branż chętnie organizują biuro w domu. 

Świadczenie pracy z domu może wynikać z preferencji pracownika, potrzeb pracodawcy lub prowadzenia własnego biznesu. Połączenie przestrzeni domowej z biurową jest dobrym rozwiązaniem z kilku powodów: oszczędności czasu, wygody, mniejszych wydatków. Funkcjonalność pokoju przeznaczonego na biuro warto zaplanować już na etapie wyboru projektu domu, aby pomieszczenie miało optymalny układ i położenie.

Wybór przestrzeni dostosowany do zawodu

W zależności od wykonywanej profesji, biuro musi być dostosowane do potrzeb przedsiębiorcy. Jeśli w miejscu pracy nie będą pojawiać się klienci, sprawa jest prosta –  trzeba jedynie zadbać o dobre wyposażenie. Jeżeli jednak spodziewamy się wizyt gości z zewnątrz, konieczne jest przemyślenie ogólnego układu budynku. Pokój powinien znajdować się możliwie blisko wejścia do domu, dzięki czemu klient nie będzie wprowadzany do części mieszkaniowej – wiatrołap i korytarz powinny być jedynymi częściami dzielonymi z domownikami, przez które gość przejdzie. 

Osadzenie biura daleko od drzwi wejściowych wydłuży drogę klienta, który chcąc czy nie, znajdzie się w prywatnej strefie rodziny. 

– Mały pokój, do 10 m², wystarczy, by zaaranżować domowe biuro – mówi architekt Judyta Rybka, ekspert firmy Extradom. Wszystko uzależnione jest od potrzeb, ale uwzględniając podstawowe wymagania, takie jak biurko, krzesło, szafa na dokumenty czy regał, większa przestrzeń nie jest potrzebna – dodaje Judyta Rybka.

A to już wiesz?  Nowy City Logistics Park w Poznaniu i pierwszy najemca - OneDayMore

Niezależnie, czy będą w nim przyjmowani klienci czy nie, otoczenie gabinetu nie powinno być głośne – najlepiej, by nie sąsiadował on z pokojem dziecięcym czy kuchnią. Optymalne jest ciche sąsiedztwo, które nie będzie rozpraszało pracownika.

Biuro dla programisty, księgowej czy krawcowej

Według danych, najwięcej pracowników zdalnych to przedstawiciele branży IT – programiści, informatycy, rozmaici specjaliści projektowi. Wykonując konkretne zlecenia bądź sprawując pieczę nad systemem, duża przestrzeń biurowa jest zbędna. Sami pracodawcy często wychodzą z propozycją świadczenia obowiązków z domu. Ogranicza to ich koszty związane z utrzymaniem pracownika, ten zaś w takiej sytuacji może liczyć na wyższą pensję. Często przewagą rynkową jest właśnie możliwość pracy z domu, gdyż wiele firm szuka wyłącznie osób, które same zadbają o swoje biuro.

Na popularności zyskują także zawody rzemieślnicze, jak np. krawiectwo. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się małe przedsiębiorstwa projektujące rzeczy dla dzieci. Przygoda takich firm najczęściej rozpoczyna się właśnie w domowym zaciszu. 

Przedstawiciele wolnych zawodów, jak np. księgowa czy dziennikarz, z uwagi na wygodę i ograniczenie kosztów, również często korzystają z możliwości pracy z domu.

Miejsce, w którym można się skupić

Domowe biuro może być przydatne do wykonywania codziennej pracy, w ramach stałej umowy z pracodawcą, prowadzenia własnego biznesu lub po prostu – jako miejsce działań twórczych,  gabinet, pracownia, w którym będzie panował spokój i warunki sprzyjające skupieniu się na wykonywanej pracy.  

 

Źródło: Extradom.pl

 

 

W przypadku dodatkowych pytań, polecam się do kontaktu.

Hanna Hylińska
[email protected]
tel. 881 968 067

 

 

***

 

Extradom to Największe Biuro Projektów Domów, które od 16 lat oferuje najwyższą jakość w zakresie sprzedaży projektów domów, w pełni realizując oczekiwania Klientów. Biuro posiada w swojej ofercie ponad 19 tysięcy różnorodnych projektów, aby każdy Inwestor mógł odnaleźć projekt dopasowany do potrzeb swoich oraz swojej rodziny.

A to już wiesz?  UpRiver by Vonder wkracza do Polski

 

Extradom poza doskonałym doradztwem przy wyborze projektu, zapewnia gwarancję najniższej ceny. Dbając o komfort i czas każdego Klienta, Biuro udostępniło specjalistyczną wyszukiwarkę projektów, aby sprawnie i szybko odnaleźć wymarzony projekt domu. Więcej informacji na stronie www.extradom.pl.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Postaw na oszczędność i wygodę – zaprojektuj biuro w swoim domu BIZNES, Nieruchomości - ​Praca zdalna do niedawna kojarzona była głównie z freelancerami i początkującymi przedsiębiorcami, których budżet nie pozwalał na wynajęcie powierzchni biurowej. Dziś to się zmienia – przedstawiciele rozmaitych branż chętnie organizują biuro w domu.
Hashtagi: #BIZNES #Nieruchomości

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy