Wiadomości branżowe

Poradnik: Winyl ? drugie życie dla schodów

Poradnik: Winyl ? drugie życie dla schodów
Wasze schody osiągnęły już sędziwy wiek i ich powierzchnia nie jest już taka, jak dawniej? Zastanawiacie się nad tym, jak je odrestaurować? Spróbujcie z winylem!Nie tylko dla melomanówWinyl jest materiałem wdzięcznym nie tylko w świecie muzyki. Popularne do lat 80. ubiegłego wieku dyski gramofonowe produkowane były głównie z szelaku, ebonitu lub polichlorku winylowego (PVC), skąd właśnie wzięła się ich popularna nazwa – płyty winylowe. Ten wytrzymały polimer znajduje wiele innych zastosowań w codziennym życiu. Dzięki szeregowi odpowiednich właściwości świetnie sprawdza się także w nowoczesnej branży budowlanej i wnętrzarskiej.Prostota i trwałośćTechnologia winylowa Floover doskonale nadaje się do renowacji starych schodów, gdyż wykonane w niej panele można zamontować na wielu rodzajach gotowych powierzchni – betonie, drewnie, lastryko, płytkach ceramicznych, a nawet na wykładzinach elastycznych. Ta uniwersalność oraz bezklejowy system łączenia UNICLIC sprawiają, że fachowiec przestaje być potrzebny – o własne schody można zadbać samemu.Winylowi nie straszne są plamy po winie,

Wasze schody osiągnęły już sędziwy wiek i ich powierzchnia nie jest już taka, jak dawniej? Zastanawiacie się nad tym, jak je odrestaurować? Spróbujcie z winylem!

Nie tylko dla melomanów

Winyl jest materiałem wdzięcznym nie tylko w świecie muzyki. Popularne do lat 80. ubiegłego wieku dyski gramofonowe produkowane były głównie z szelaku, ebonitu lub polichlorku winylowego (PVC), skąd właśnie wzięła się ich popularna nazwa ? płyty winylowe. Ten wytrzymały polimer znajduje wiele innych zastosowań w codziennym życiu. Dzięki szeregowi odpowiednich właściwości świetnie sprawdza się także w nowoczesnej branży budowlanej i wnętrzarskiej.

Prostota i trwałość

Technologia winylowa Floover doskonale nadaje się do renowacji starych schodów, gdyż wykonane w niej panele można zamontować na wielu rodzajach gotowych powierzchni ? betonie, drewnie, lastryko, płytkach ceramicznych, a nawet na wykładzinach elastycznych. Ta uniwersalność oraz bezklejowy system łączenia UNICLIC sprawiają, że fachowiec przestaje być potrzebny ? o własne schody można zadbać samemu.

Winylowi nie straszne są plamy po winie, kawie, czy chemii gospodarczej. Kiedy jednak jakieś zabrudzenia się pojawią, woda i odrobina detergentu w zupełności wystarczą. Koszty eksploatacji względem drewna zmniejszają się, gdyż winyl skutecznie opiera się też kurzowi, grzybom, bakteriom i roztoczom. Dzięki temu można go zastosować na schodach znajdujących się blisko powierzchni mających częsty kontakt z wilgocią ? np. kuchni i łazienek, a także w wiatrołapach, korytarzach i hallach wejściowych.

Wysokie wyniki schodów Floover uzyskane w teście Tabera oznaczają również bardzo dobrą odporność na ścieranie.

Schody przyjazne człowiekowi

Dobre schody, poza trwałością, charakteryzuje też bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Najwięcej uwagi poświęcamy temu, jak będą się zachowywały względem innych materiałów. Klasa poślizgowa B schodów Floover oznacza wysokie bezpieczeństwo w użytkowaniu, zwłaszcza przez osoby starsze i wszędobylskie dzieci. Zastosowany winyl został ponadto sklasyfikowany jako trudno zapalny (europejska klasa palności Bfl-s1), co w przypadku zagrożenia pożarowego ma niebagatelne znaczenie ? po tych schodach ogień po prostu nie przejdzie. Ciepło odczujemy za to pod swoimi stopami. Podkład z dębu korkowego nie tylko utrzymuje przyjemną temperaturę stopni, ale też skutecznie tłumi odgłosy kroków. Ani one, ani nawet upuszczone twarde lub ostre przedmioty nie powodują na schodach winylowych Floover wgnieceń.

A to już wiesz?  W krainie możliwości: oferta drzwi firmy Kopp

Siła tkwi w różnorodności

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wygląd nowych schodów nawiązywał do ich drewnianego poprzednika. Firma Kopp, wyłączny dystrybutor marki Floover w Polsce, oferuje panele winylowe w bogatej kolekcji dekorów. Wzór naturalnego drewna, eleganckiej ceramiki, betonu czy nawet wykładziny ? możemy eksperymentować niemalże do woli, uzyskując ciekawy i nowoczesny efekt. Czemu więc nie połączyć np. efektowności drewna z właściwościami winylu? Jedno jest pewne: tak odrestaurowane schody będą nam służyć przez długie lata.

Źródło KOPP. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy