Data publikacji: 2018-10-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Polski Rynek Nieruchomości – październik 2018. Sytuacja w największych miastach.
Kategoria: BIZNES, Nieruchomości
Eksperci Metrohouse, Expandera i RynekPierwotny.pl przeanalizowali i scharakteryzowali sytuację na największych rynkach mieszkaniowych w: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi oraz Gdańsku. Szczegóły w informacji prasowej.
W Warszawie coraz częściej mieszkania kupują obcokrajowcy
Problemy ze znalezieniem ekip remontowych dysponujących wolnymi terminami oraz wysokie ceny takich usług sprawiają, że kupujący mieszkania w Warszawie coraz częściej szukają lokali gotowych do zamieszkania. Eksperci Metrohouse, Expandera i serwisu RynekPierwotny.pl zwracają też uwagę, że zauważalny jest tu wzrost zakupów dokonywanych przez obcokrajowców. Szczegóły o rynku warszawskim w informacji prasowej.
Poznański rynek mieszkań rozgrzany do czerwoności
W Poznaniu ceny na rynku wtórnym są już o 18% wyższe niż przed rokiem. Wzrosty są więc wyższe niż w przypadku Gdańska, który do niedawna był niekwestionowanym liderem w tym zakresie. Na rynku pierwotnym przekroczona została natomiast symboliczna granica, średnia cena pokonała poziom 7 000 zł/mkw. Na pocieszenie eksperci Metrohouse, Expandera i serwisu RynekPierwotny.pl zwracają uwagę, że kredyty hipoteczne staniały i są najtańsze od początku 2016 r. Szczegóły o rynku poznańskim w informacji prasowej.
Małe mieszkania w Krakowie sprzedają się nawet w 2 tygodnie
W Krakowie ogromną popularnością cieszą się małe mieszkania. Na rynku wtórym, takie do 55 m kw. i z rynkową ceną sprzedają się nawet w ciągu dwóch tygodni. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się więc również kredyty hipoteczne. Na szczęcie banki w ostatnim czasie uatrakcyjniły ofertę. Eksperci Metrohouse, Expandera i serwisu RynekPierwotny.pl zwracają uwagę, że kredyty mieszkaniowe są teraz najtańsze od początku 2016 r. Szczegóły o rynku krakowskim w informacji prasowej.
W Łodzi ceny stabilne, kredyty tanieją, więc kupujemy większe mieszkania
Nowe mieszkania w Łodzi kosztują średnio 5 610 zł/mkw., a te z drugiej ręki 3 970 zł/mkw. Nie powinno więc dziwić, że rośne zainteresowanie tymi drugimi, zwłaszcza że przybywa wśród nich stosunkowo nowszych lokali, cechujących się dobrym stanem technicznym i niewymagających większego wkładu finansowego. Eksperci Metrohouse, Expandera i serwisu RynekPierwotny.pl zwracają też uwagę, że mieszkańcy Łodzi kupują coraz większe mieszkania. Szczegóły o rynku łódzkim w informacji prasowej.
Mniejsza aktywność inwestorów mieszkaniowych we Wrocławiu
Dzięki niskiemu udziałowi zakupów inwestycyjnych we Wrocławiu ceny są dość stabilne. Obecnie mieszkania kupują tu przede wszystkim nabywcy szukający lokalu dla siebie. Eksperci Metrohouse, Expandera i serwisu RynekPierwotny.pl mają dla nich dobre wiadomości. W ostatnim czasie staniały kredyty hipoteczne. W przypadku tych z wysokim (min. 20%) wkładem własnym średnia marża jest teraz najniższa od początku 2016 r.Szczegóły o rynku wrocławskim w informacji prasowej.
Dobre wiadomości dla kupujących nowe mieszkania w Gdańsku
W tym roku ceny mieszkań w Gdańsku rosły w niesamowitym tempie. Na szczęście w ostatnich miesiącach deweloperzy zdecydowanie zwiększyli podaż mieszkań. Na rynek trafiło sporo nowych mieszkań z ceną 6000 zł/mkw. – 7000 zł/mkw., co zdecydowanie wyhamowało wzrost cen. Eksperci Metrohouse, Expandera i serwisu RynekPierwotny.pl zwracają również uwagę na wzrost zainteresowania nieruchomościami gruntowymi i domami. Szczegóły o rynku gdańskim w informacji prasowej.
W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu:
Marcin Jańczuk
Dyrektor ds. Marketingu i PR
Metrohouse Franchise S.A.
668-820-616
[email protected]
Jarosław Sadowski
Główny Analityk
Expander Advisors
606-425-785
[email protected]
Mikołaj Ostrowski
PR Manager
RynekPierwotny.pl
530- 619-988
[email protected]
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #BIZNES #Nieruchomości