Data publikacji: 2019-02-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: PLGBC Green Building Awards 2019
Kategoria: BIZNES, Nieruchomości
Budynki i wnętrza z wyjątkowymi rozwiązaniami architektury zrównoważonej, wyróżniające się projekty i inicjatywy oraz produkty przyjazne środowisku – rusza kolejna edycja konkursu PLGBC Green Building Awards. Konkurs dedykowany jest firmom z branży budownictwa i nieruchomości.
Rozpoczęła się tegoroczna edycja konkursu PLGBC Green Building Awards. Jego celem jest wyróżnienie najciekawszych i innowacyjnych rozwiązań dla budownictwa ekologicznego. Inicjatywa dedykowana jest firmom z branży budownictwa i nieruchomości.
Prace oceniane będą przez Jury zarówno pod względem walorów związanych z budownictwem ekologicznym i zrównoważonym rozwojem, jak i architektonicznych oraz estetycznych. Pod uwagę będą brane również wszelkie nowatorskie aspekty danego projektu czy produktu.
W tym roku do konkursu dodano nowe kategorie, uwzględniające najlepsze zmodernizowane lub rozbudowane budynki, ekologiczne budownictwo mieszkaniowe oraz wyróżniające się inwestycje miejskie/gminne.
Tegoroczne grono Komisji Konkursowej PLGBC Green Building Awards 2019 tworzą wyjątkowe osobowości:
prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz, Członek Honorowy Komisji Konkursowej, wiceprezes i generalny projektant autorskiej pracowni architektury Kuryłowicz & Associates, przewodnicząca Rady Fundacji im. Stefana Kuryłowicza.
Wojciech Małecki, Członek Honorowy Komisji Konkursowej, od 1997 r. wraz z żoną Joanną prowadzi pracownię MAŁECCY biuro projektowe. Jest współautorem nowej siedziby Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach, nominowanej do prestiżowej Nagrody im. Miesa van der Rohe 2019. Wieloletni Członek Zarządu SARP Katowice.
mgr inż. arch. Justyna Biernacka, Wiceprezeska ds. przestrzeni miasta w Fundacji Przestrzenie, Sustainability Managing Partner w Materiality, Pełnomocniczka Zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich ds. Zrównoważonej Architektury.
prof. dr hab. inż. arch. Wacław Celadyn, Profesor zwyczajny, dyrektor Instytutu Projektowania Budowlanego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej i kierownik Katedry Budownictwa Ogólnego i Materiałów Budowlanych. Członek m.in. Komitetu Architektury i Urbanistyki PAN, Royal Architectural Institute of Canada, Izby Architektów RP i SARP.
Elżbieta Dziubak, Generalny Architekt ALUPROF S.A., Członek Izby Architektów RP od początku jej założenia, od kilku kadencji Sekretarz w Komisji Egzaminacyjnej i Kwalifikacyjnej Mazowieckiej Izby Architektów RP.
Jakub Kuszewski, Prezes firmy Forbo Flooring Polska, która jest liderem w produkcji zrównoważonych rozwiązań podłogowych i częścią szwajcarskiej Grupy Forbo. Od ponad 25 lat związany z branżą budowlaną. Ekspert rozwiązań podłogowych dostępnych na rynku. Propagator zrównoważonego rozwoju w budownictwie w Polsce.
Jakub Lewkowicz, Business Development w Kuryłowicz & Associaties, absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Białostockiej oraz studiów Executive MBA na Polskiej Akademii Nauk w Warszawie i Vienna Institute for Economic Studies.
Bartosz Marcol, Starszy konsultant ds. Zrównoważonego rozwoju w firmie Arup Polska Sp. z o.o. Absolwent Politechniki Śląskiej i Duńskiego Uniwersytetu Technicznego. Jako jeden z pierwszych na świecie uzyskał akredytację WELL Accredited Professional (WELL AP).
Ewa Kowalska-Ocneanu, szef działu zrównoważonego rozwoju WSP, asesor BREEAM International, BREEAM Accredited Professional oraz audytor BREEAM In-Use.
dr inż. arch. Aleksandra Witeczek, adiunkt w Katedrze Projektowania Architektonicznego na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
Do dnia 30 czerwca br. można bezpłatnie wysyłać zgłoszenia do dziewięciu kategorii konkursowych poprzez wypełnienie formularza on-line dostępnego na stronie konkursu.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 3 października br. podczas uroczystej Gali na zakończenie 9. PLGBC Green Building Symposium w Warszawie.
Więcej informacji: https://awards.plgbc.org.pl/
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #BIZNES #Nieruchomości