Dom

Pięknie i zdrowo – zakładamy ogródek na balkonie

Pięknie i zdrowo – zakładamy ogródek na balkonie
Przywitanie wiosny to dobry moment, aby pomyśleć o założeniu na balkonie domowego ogródka, który będzie nie tylko ozdobą, lecz także dostarczy nam wartościowych ziół czy

Data publikacji: 2020-03-19
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pięknie i zdrowo – zakładamy ogródek na balkonie
Kategoria: LIFESTYLE, Dom

Przywitanie wiosny to dobry moment, aby pomyśleć o założeniu na balkonie domowego ogródka, który będzie nie tylko ozdobą, lecz także dostarczy nam wartościowych ziół czy warzyw.

Pięknie i zdrowo – zakładamy ogródek na balkonie LIFESTYLE, Dom - Przywitanie wiosny to dobry moment, aby pomyśleć o założeniu na balkonie domowego ogródka, który będzie nie tylko ozdobą, lecz także dostarczy nam wartościowych ziół czy warzyw.

Przywitanie wiosny to dobry moment, aby pomyśleć o założeniu na balkonie domowego ogródka, który będzie nie tylko ozdobą, lecz także dostarczy nam wartościowych ziół czy warzyw. Takie balkonowe ogródki cieszą się coraz większą popularnością i podobnie jak wiosna są źródłem wielu pozytywnych emocji.

Balkon lub taras pełen roślin może być powodem radości i satysfakcji. Bo nic tak nie cieszy jak samodzielne wyhodowanie warzyw, ziół czy owoców nie wspominając o kwiatach, które są prawdziwą ozdobą i dumą dla właścicieli. Jak się do tego zabrać?

Po pierwsze – zdecyduj co chcesz uprawiać na balkonie

Niektóre osoby stawiają na domowe zielniki koncentrując się tylko na ziołach. Ale wcale nie musimy się ograniczać, gdyż możemy zaplanować balkonowy mix i zapewniając sobie dostęp zarówno do własnych ziół, jak i warzyw czy owoców. Jedno jest pewne – trzeba ocenić jak nasłoneczniony jest balkon, gdyż warunki jakie na nim panują mogą pomóc w podjęciu decyzji odnośnie wyboru roślin do uprawy. Większość z nich, jak np. warzywa, potrzebuje dobrze nasłonecznionego miejsca, ale są też takie rośliny, jak: mięta czy poziomki oraz cieniolubne kwiaty, które poradzą sobie również w zacenionych pomieszczeniach.

Po drugie – zadbaj o nasiona lub sadzonki

Ważne, aby mieć świadomość, iż część ziół czy warzyw, jak np.: bazylia, szczypiorek, sałata czy rzodkiewka łatwo wysiewa się z nasion. Inne jak np.: mięta, kolendra, tymianek można posadzić, jako sadzonki, z których wyrosną piękne rośliny. Na każdej torebce z nasionami jest opisany termin, sposób wysiewu oraz termin zbioru. To bardzo ułatwia uprawę. Na zioła i warzywa z nasion poczekamy około kilku tygodni.

A to już wiesz?  Twoja pierwsza kuchnia z Franke

Po trzecie – skompletuj sprzęt

Kluczowym narzędziem jest  mała łopatka, która będzie niezbędna do nałożenia ziemi  do donic, czy wsadzenia sadzonek. Może również zaopatrzyć się w małe grabie, które pomogą nam wyrównać ziemię, tak gdzie będzie taka potrzeba. Doskonałą propozycją są tu narzędzia z serii XactTM do pielęgnacji małych roślin, wykonane z najwyższej jakości materiałów. Są one niezwykle poręczne, ergonomiczne i trwałe.  Do pielęgnacji domowych ogródków przyda się z pewności mały sekator, jak również uniwersalne nożyczki do roślin. Narzędzia te pomogą nam zadbać o rośliny, przycinając je od czasu do czasu, aby zapewnić ich stały wzrost i odświeżenie przez cały okres użytkowania ogródka. W tym przypadku sprawdzi się np. sekator P56 PowerLeverTM odpowiedni do małych i średniej wielkości dłoni. Jest lekki i komfortowy w użytkowaniu dzięki specjalnemu mechanizmowi zwiększającemu siłę cięcia. Do przycinania roślin przydadzą się również uniwersalne nożyczki ogrodowe. Fiskars ma w swojej ofercie model z ząbkowanym dolnym ostrzem, które zwiększą kontrolę cięcia i bardzo wygodnymi rączkami.

Warto również pomyśleć o odpowiednich rękawicach, które ochronią nasze dłonie w trakcie pracy przy roślinach.

Po czwarte – dobierz odpowiednią donicę i ziemię

Warto pomyśleć o donicach glinianych lub ceramicznych, które zatrzymują wilgoć i przepuszczają powietrze. Na dno każdego pojemnika wsypujemy kilkucentymetrową warstwę drenującą ze żwiru lub z keramzytu. A na tak przygotowaną podstawę wsypujemy ziemię (wystarczy uniwersalna).

Po piąte – do dzieła!

Gdy już mamy skompletowany sprzęt, donice i rośliny nie pozostaje nic innego, jak ruszyć do dzieła
i spełnić marzenie o domowym ogródku na balkonie.

Orientacyjna cena detaliczna:

– narzędzia z serii XactTM do pielęgnacji małych roślin – ok. 40 zł

– sekator P56 PowerLeverTM – ok. 90 zł

– uniwersalne nożyczki ogrodowe – ok. 65 zł

A to już wiesz?  Hostaria - okap jak lampa

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Pięknie i zdrowo – zakładamy ogródek na balkonie LIFESTYLE, Dom - Przywitanie wiosny to dobry moment, aby pomyśleć o założeniu na balkonie domowego ogródka, który będzie nie tylko ozdobą, lecz także dostarczy nam wartościowych ziół czy warzyw.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy