Data publikacji: 2014-05-28
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowe oblicze starej wykładziny
Kategoria: BIZNES, Nieruchomości
Podłoga – bez względu na rodzaj jej wykończenia – to wizytówka każdego wnętrza. Jednak każda powierzchnia na skutek intensywnego użytkowania z czasem traci swoje walory dekoracyjne oraz użytkowe.
Podłoga – bez względu na rodzaj jej wykończenia – to wizytówka każdego wnętrza. Jednak każda powierzchnia na skutek intensywnego użytkowania z czasem traci swoje walory dekoracyjne oraz użytkowe. Wymiana podłogi, szczególnie o dużej powierzchni, to nie zawsze opłacalna inwestycja – zwłaszcza, gdy musi być dość regularnie powtarzana. Co zatem zrobić, gdy wykładzina elastyczna straciła swoje właściwości i nie zachwyca już wyglądem?
Gdy na powierzchni wykładziny PCV pojawiają się nieestetyczne plamy, widoczne rysy i przetarcia, jej żywotność można skutecznie przedłużyć poddając profesjonalnej renowacji. Tego typu zabiegi do niedawna zarezerwowane były wyłącznie dla parkietów oraz paneli laminowanych. Właściciele wykładzin PCV, winylowych czy linoleum, nieświadomi nowych możliwości, często narażają się na niepotrzebne wydatki związane z zakupem i montażem nowej okładziny. A przecież w większości przypadków wystarczyłaby renowacja. Stosunkowo niewielkim kosztem pozwala ona przywrócić reprezentatywny wygląd podłogi oraz zabezpieczyć ją przed nadmiernym zużyciem. Dodatkowo, odnowiona powierzchnia zyskuje trwałą powłokę ochronną, odporną na obciążenia, zabrudzenia czy działanie silnych środków chemicznych. W efekcie, „stara” okładzina wygląda jak nowa i może być jeszcze długo użytkowana, bez szkody dla wizerunku obiektu czy instytucji.
„Renowacja wykładzin elastycznych to proces, który przebiega wieloetapowo. Optyczna i higieniczna nieskazitelność to efekt gruntownego czyszczenia. Aby dokładnie posprzątać odnawianą powierzchnię trzeba najpierw rozpuścić i usunąć wszelkie, nawet wieloletnie zabrudzenia – zarówno te powierzchniowe, jak i te, których nie da się usunąć poprzez zwykłe mycie. Najtrudniejszy do usunięcia jest brud, który dostał się w głąb wykładziny. Stare, przywierające warstwy usuwane są na ogół szlifierką jednotarczową z zastosowaniem padu czyszczącego, dopasowanego do rodzaju wykończenia. W miejscach trudnodostępnych używa się padów do ręcznego szorowania. Nieoceniony przy tego typu czynnościach jest również chemiczny striper – silny skoncentrowany środek do gruntownego czyszczenia, odpowiednio dobrany do rodzaju tworzywa i skuteczny w rozpuszczaniu starych i utrwalonych zabrudzeń. Przykładem takiego środka jest preparat RZ 150. Najcięższe plamy warto zwalczać przy pomocy odplamiacza, takiego jak na przykład RZ 190, który eliminuje także pozostałości klejów dyspersyjnych, farb i starych warstw środków do pielęgnacji. W momencie, gdy powierzchnia jest już dobrze i dogłębnie oczyszczona, zneutralizowana czystą, zimną wodą i wysuszona, przechodzi się do głównego etapu renowacji, a mianowicie do lakierowania. Rozmaitość zastosowań w różnym stopniu naraża wykładzinę na kontakt z brudem i piaskiem oraz z substancjami, mogącymi wywołać poplamienie. Stosowanie zabezpieczeń ma na celu ochronę powierzchni przed nadmiernym ścieraniem się oraz powstaniem nieestetycznych, trudnych do usunięcia zabrudzeń. Utrzymanie w czystości staje się łatwiejsze, nie wymaga dużych nakładów pracy i pieniędzy. Dlatego ważne jest, aby na etapie konserwacji używać preparatów wysokiej jakości, przeznaczonych do stosowania na podłogach elastycznych, szczególnie w miejscach narażonych na intensywne użytkowanie. Rolą powłoki jest bowiem optymalne zabezpieczenie powierzchni przed mechanicznym zużyciem. Gwarancją skutecznego działania i opłacalności inwestycji są sprawdzone produkty renomowanych marek. Przykładem takiego rozwiązania jest matowy lakier RZ Turbo Protect Plus o właściwościach antypoślizgowych, który tworzy bardzo wytrzymałą, niezwykle elastyczną warstwę ochronną, odporną na najwyższe obciążenia mechaniczne oraz chemiczne. Jest przy tym niezwykle wydajny. Nanosi się go na przygotowane podłoże w jednej warstwie specjalnym wałkiem do lakierów. Na powierzchnię pokrytą RZ Turbo Protect Plus można wchodzić już po 12 godzinach. Dzięki temu czas, kiedy podłoga pozostaje wyłączona z użytkowania, zostaje maksymalnie ograniczony, nie powodując zakłócenia bieżącej działalności obiektu, w którym prowadzone są prace renowacyjne.” – mówi Marek Nowakowski, manager marki RZ.
Renowacja starej wykładziny elastycznej nie jest zabiegiem szczególnie skomplikowanym, ale wymaga zastosowania odpowiednich maszyn i profesjonalnych środków, pozwalających usunąć występujące zabrudzenia oraz służących do zabezpieczenia powierzchni przed ponownym zabrudzeniem. W obiektach użyteczności publicznej, zakładach pracy, a także w sklepach, galeriach handlowych, halach sportowych, placówkach służby zdrowia – wszędzie tam, gdzie przewija się dużo ludzi, zachodzi potrzeba stosowania zupełnie innych technik utrzymania czystości niż w przypadku mieszkania. Z tego względu renowację wykładziny PCV warto zlecić wyspecjalizowanej firmie, która dysponuje odpowiednimi kwalifikacjami oraz sprzętem i preparatami, pozwalającymi skutecznie przywrócić i utrzymać czystość.
www.rz-systems.pl
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #BIZNES #Nieruchomości