Data publikacji: 2017-10-03
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowe centra miast. Jak projektuje się wśród architektury zastanej?
Kategoria: BIZNES, Nieruchomości
W ciągu kilku ostatnich lat ulica Legnicka zyskała na znaczeniu. Przy jednej z głównych arterii Wrocławia powstają nowe inwestycje mieszkaniowe, usługowe i handlowe. To niemałe wyzwanie dla architektów, którzy mają zaprojektować kolejny obiekt w tej lokalizacji.
W ciągu kilku ostatnich lat ulica Legnicka zyskała na znaczeniu. Przy jednej z głównych arterii Wrocławia powstają nowe inwestycje mieszkaniowe, usługowe i handlowe. To niemałe wyzwanie dla architektów, którzy mają zaprojektować kolejny obiekt w tej lokalizacji. Jak wpisać się w istniejącą już zabudowę?
Legnicka. Niegdyś aleja z ciągiem kamienic, w czasach PRL-u – ulica otoczona blokami z wielkiej płyty. Od dawna stanowiła ważny szlak komunikacyjny. Dziś rozwija się w niesłabnącym tempie. Vis-à-vis CH Magnolia powstaje Pixel House, budynek usługowo-mieszkalny dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A. Pierwszy etap inwestycji już zakończono. Drugi planowany jest na I kwartał 2018 roku. Rok później ma powstać trzeci etap. Obiekt został zaprojektowany przez Biuro Architektoniczne Bzdęga-Wiśniewski.
Zapewnić ciszę i komfort
Uwagę przyciąga nietypowa fasada budynku. Od strony ulicy Legnickiej widzimy podwójną szklaną taflę. Przewidziano w niej zielone oranżerie. – Taki zabieg ma zapewnić lepszą izolację akustyczną. To bardzo ważne przy okazji projektowania budynku znajdującego się w pobliżu ruchliwej ulicy – spostrzega Emil Basta z firmy deweloperskiej WPBM „Mój Dom” S.A.
Materiały typowe dla Wrocławia
Aby nowoczesny budynek nie kłócił się z wyglądem otoczenia i charakterem miasta, dobrze jest odnieść się do elementów, które są wspólne w projektowaniu wrocławskich budowli. Założeniem architekta było nawiązanie do tradycyjnie stosowanego we Wrocławiu materiału – cegły. To właśnie z tego powodu na elewacji zastosowano nowoczesną okładzinę, zbliżoną w swoim wyglądzie do klinkieru. Nietypowy kształt Pixel House miał korespondować z modernistycznymi obiektami znajdującymi się w stolicy Dolnego Śląska.
Odpowiedź na konkretne potrzeby
Projektowanie osiedla musi zawsze stawiać sobie na celu zapewnienie komfortu przyszłym mieszkańcom. To właśnie dlatego w otoczeniu budynku i na jego dziedzińcu zaplanowano nasadzenia zieleni. W kondygnacji podziemnej i na pierwszym piętrze mieszczą się parkingi i miejsca postojowe dla rowerów. Parter przeznaczony jest na lokale usługowe, pozostałe piętra – na mieszkania. Każde wyposażone jest w ogródek, balkon, loggię lub taras. Dużym atutem jest też metraż mieszkań. Na ostatnich kondygnacjach przewidziano kilka naprawdę sporych lokali mieszkalnych: nawet do 109 m2.
Więcej informacji o inwestycji Pixel House znajduje się na stronie dewelopera: http://www.mojdom.com.pl/lokale-mieszkalne/pixel-house.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #BIZNES #Nieruchomości