Data publikacji: 2019-06-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Na co zwrócić uwagę wybierając mopa parowego?
Kategoria: LIFESTYLE, Dom
Dziś liczą się efektywne i wygodne porządki. Hitem ostatnich lat są mopy parowe. Dlaczego? Bo pozwalają nie tylko wyczyścić, ale także zdezynfekować powierzchnię. Sprawdź, jak działa mop parowy i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.
Jak działa mop parowy?
Działanie mopa parowego jest bardzo proste. Wystarczy, że napełnisz zbiornik wodą i odczekasz krótką chwilę aż z dyszy zacznie wydobywać się gorąca para. Mop wykorzystuje dezynfekującą moc pary wodnej, usuwając z powierzchni aż 99,9% bakterii. Martwisz się, że na podłodze zostaną smugi i zacieki? Nic z tych rzeczy – mop parowy z nakładką z mikrofibry jest znany głównie z tego, że czyści idealnie! Co istotne – jeśli używasz mopa parowego nie musisz stosować jakichkolwiek detergentów. Efekt? Porządki są nie tylko ekologiczne i bezpieczne (to argument, który często przekonuje osoby cierpiące na alergię do zakupu takiego właśnie urządzenia), ale także bardziej ekonomiczne.
Jaki model będzie w sam raz dla Ciebie?
Oczywiście wszystko zależy od tego, do czego dany mop ma Ci służyć i czego od takiego sprzętu oczekujesz. Ale, jeśli poszukujesz po prostu mopa parowego do użytku domowego optymalnym rozwiązaniem będzie płaski model z wymiennymi wkładami. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru odpowiedz sobie na kilka pytań. Może potrzebujesz czegoś do usuwania wyjątkowo trudnych zabrudzeń? Zwróć uwagę na rodzaj nakładki i wybierz taką z dwoma rodzajami mikro włókien (np. mop parowy Steam Power Pad marki Vileda): białe zapewniają czystość bez smug i zarysowań, a czerwone usuną nawet najbardziej uporczywe plamy. Z kolei, gdy priorytetem są dla Ciebie szybkie porządki, a do wyczyszczenia masz spory metraż, zainwestuj w mopa z szerszą nakładką czyszczącą, np. Steam XXL marki Vileda ma nakładkę o szerokości 40 cm. Jest lekki, ergonomiczny i poręczny, co przekłada się na komfort sprzątania.
Na co zwrócić uwagę?
Zanim wybierzesz konkretny model sprawdź, czy mop jest wyposażony w odpowiedni regulator poziomu pary, który pozwala dobrać optymalne zawilgocenie czyszczonych powierzchni. Dzięki niemu nie uszkodzisz czyszczonej powierzchni, a zapewnisz jej sterylną czystość. Ważnym aspektem jest także głowica – im szersza tym praktyczniejsza – pozwoli umyć większy obszar podłogi za jednym pociągnięciem. Istotne też, aby była obrotowa, czyli posiadała jak największy zakres ruchu (np. 180˚C), wówczas bez problemu dotrzesz nią do wszystkich zakamarków, jak trudno dostępne miejsca pod meblami czy narożniki. Nie bagatelizuj też wagi sprzętu – nawet, jeśli spełnia wszystkie Twoje wymagania, ale jest zbyt ciężki, będzie Ci niewygodnie sprzątać i łatwo się zniechęcisz. Przełączanie co chwilę sprzętu z gniazdka do gniazdka też może być naprawdę męczące. Dlatego sprawdź, czy mop ma odpowiednio długi przewód, który zapewni Ci swobodne czyszczenie podłóg. Dobrej jakości sprzęt powinien mieć kabel o długości co najmniej 6 m (jak np. mopy parowe z oferty marki Vileda).
Do jakich powierzchni?
To, do jakich powierzchni będziesz mogła stosować mop parowy, zależy głównie od regulatora strumienia pary. Jeśli regulacja jest spora – prawdopodobnie możesz stosować mop do większości nawierzchni. Dla przykładu mopy parowe marki Vileda mogą być stosowane na wszystkich rodzajach podłóg nielakierowanych – również na tych drewnianych. Możesz stosować mop parowy także przy myciu podłóg z płytek lub kamienia. Odświeżysz nim też dywany i wykładziny – często w zestawie znajduje się specjalna nakładka do tego celu.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom