Data publikacji: 2016-02-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Muppetshop poleca Petite Friture – wiosenna gra formy i światła
Kategoria: LIFESTYLE, Dom
Designerskie meble i dekoracje francuskiej marki Petite Friture przyciągają uwagę oryginalną formą i nietypowym wykorzystaniem materiałów. W wiosennej edycji na klientów Muppetshop czekają interesujące, uwodzicielskie wprost nowości.
Designerskie meble i dekoracje francuskiej marki Petite Friture przyciągają uwagę oryginalną formą i nietypowym wykorzystaniem materiałów. W wiosennej edycji na klientów Muppetshop czekają interesujące, uwodzicielskie wprost nowości. To prawdziwe dzieła sztuki, w których liczy się nie tylko kształt, ale też efekty świetlne, bez względu na to czy jest to lampa, czy stolik.
Stoliki nawiązujące do czystych form geometrycznych, lampy przypominające wielkie kwiaty lub motyle, stół „Parrot” o „ptasich” nogach czy też stołki w formie zwierząt – to tylko przykłady licznych interesujących rozwiązań. Oferta Petite Friture to doskonałe połączenie funkcjonalności z wartościami emocjonalnymi – pasją tworzenia, która nie zna granic, z inspiracjami mającymi swe źródło wszędzie, zarówno w naturze, w tradycjach innych kultur, jak i w najnowszych technologiach, z odwagą twórczą młodych projektantów.
Projekty te niosą ze sobą najgłębsze zrozumienie dla potrzeb codziennego życia.
Zestawienie nowoczesnych ażurowych form nieobarczonych zbędnymi dodatkami ze szlachetnymi kolorami czerni, bieli i złota, czy też intensywnej czerwieni, odcieni kobaltu i zieleni, powodują, że produkty Petite Fruiture są wyjątkowe. Pozwalają kreować niezwykłą atmosferę we wnętrzu. Przenoszą nas w świat z jednej strony dobrze nam znany – poukładany, klarowny, nowoczesny, a jednocześnie – baśniowy, w którym istotne są uczucia, wrażenia i ulotny nastrój.
Lampa w woalu
Do nowości marki Petite Friture należy m.in. kolekcja metalowych, niezwykle lekkich lamp wiszących „Aura” o prostej, wręcz archetypowej formie. Dla twórcy tego projektu – Tomasa Krala najważniejszym celem było wykreowanie odpowiedniego światła o ciepłym, łagodnym odcieniu. Jakie rozwiązanie przynosi taki rezultat? Otóż, abażur lampy jest wykonany z aluminium o strukturze, dającej efekt „przesiewanego” światła niczym zza koronkowego woalu. Aluminium to jest wykorzystywane przede wszystkim do produkcji akcesoriów biurowych. Tutaj znalazło zupełnie inne nowatorskie zastosowanie. Lampy „Aura” dostępne są w kolorach: beż, zielony, koralowy i ciemnoniebieski.
Na uwagę zasługują również ścienne lampy „Grillo”, zaprojektowane przez Elise Fouin, ze względu na prosty i elegancki abażur. Forma ta jest uniwersalna na tyle, że udekoruje wnętrza nowoczesne, jak i zaaranżowane w stylu klasycznym. Abażur to perforowany metalowy dysk o średnicy 23 lub 36 cm. Doskonale sprawdzają się jako podświetlenie tapety lub innej dekoracji ściennej, kreując delikatny krąg rozproszonego światła.
Stoliki utkane ze światła i „kreski”
Z kolei kolekcja „ISO A & B” to dwa uzupełniające się stoliki – o okrągłym i kwadratowym blacie, prezentujące minimalistyczną, graficzną wręcz formę. Doskonale nadają się na taras lub do salonu. Każdy ze stolików kreuje odmienny, indywidualny wzór świetlny, dzięki oryginalnym ażurowym blatom. Kolekcja „ISO A & B” to prawdziwa gra pomiędzy płaskimi powierzchniami a „objętością” – jak to określili twórcy – Léa Padovani i Sébastien Kieffer ze studia Pool – a wszystko zależy od efektu świetlnego. To co płaskie, staje się trójwymiarowe i odwrotnie. Innymi słowy – stoliki „ożywają”! Interesujące jest zestawienie kolorów, tj. czerń, biel, niebieski o odcieniu kobaltowym oraz kolor ciemnego czerwonego wina z graficzną formą stolików.
Do wykreowania stolików „Hollo” projektantki – Amandine Chhor i Aissa Logerot wykorzystały stalowe taśmy, tworzące ażurową konstrukcję o licznych liniach w „rytmicznej” zgodności z pełnymi powierzchniami blatów. Stoliki te, dzięki przestrzeniom „pustki” i „pełni” przyciągają wzrok i zarazem pozwalają „iść dalej”, nie zatrzymywać się na określonym elemencie. Modele dostępne w kolorach: czerń, antracyt, niebieski, ciemnoczerwone wino, złoty i w różnych wymiarach, urozmaicą przestrzeń zarówno we wnętrzu, jak i na tarasie jako stoliki okolicznościowe.
A oto czas na „Basil” – stoliki o blatach wykonanych z geometrycznych brył (trapez, półkula i stożek) z naturalnego korka. Bryły te są osadzone w stalowej, lekkiej wizualnie konstrukcji. Takie rozwiązanie sprawia, że całość wygląda jak dzieło sztuki, właśnie poprzez połączenie efektu trójwymiarowości, prostoty formy i jednocześnie zastosowania naturalnego materiału. Właśnie te wartości przyświecały Arthurowi Leitnerowi podczas projektowania. Patrząc na „Basil” od razu widzimy kontrastowe zestawienie przestrzennej stalowej struktury z „gęstością” naturalnego korka.
Młode talenty
Firma Petite Friture, założona przez Amélie du Passage, kreuje trendy na rynku akcesoriów wyposażenia wnętrz od 2009 roku. Produkty tej marki można corocznie oglądać na wystawach międzynarodowych targów, tj. IMM Cologne, Maison & Objet Paris, Salone Internazionale del Mobile in Milan oraz Stockholm Furniture Fair.
Wśród projektantów Petite Friture znajdują się m.in. takie nazwiska jak: Claesson Koivisto Rune, Sam Baron i Noé Duchaufour Lawrance. Kreatywność i pomysłowość to wyznaczniki marki Petite Friture, a bazują głównie na talencie młodych projektantów zarówno z Francji, jak i innych krajów. Istotny moment dla marki Petite Friture stanowiło wprowadzenie do oferty lamy „Vertigo”, która szybko zdobyła uznanie klientów.
Vertigo, projektu Constance Guisseta jest lampą jednocześnie eteryczną i graficzną, dostosowującą się zarówno do dużych, jak i małych pomieszczeń. Dzięki bardzo lekkiej konstrukcji z włókna szklanego i ciekawej formie ta lampa wisząca fascynuje swą zwiewnością i niepowtarzalnością. Materiały: poliuretan, włókno szklane, kabel.
Innym ważnym produktem na początku kariery firmy był też „Tidelight” wykreowany przez Pierre Favresse. Rok 2013 przyniósł nowy impuls – marka Petite Fruiture zdobywa uznanie w sektorze meblowym. Powstało krzesło „Market” autorstwa Noé Duchaufour Lawrance oraz Sofa „Nubio” (projekt – Constance Guisset).
Petite Friture oferuje także produkty na rynek kontraktowy. Współpracuje z dekoratorami i architektami wnętrz. W 2015 roku właścicielka Amélie du Passage nawiązuje współpracę z India Mahdavi, projektantką znaną z pięknych, prostych i wyrafinowanych zarazem form, w wyniku czego powstaje seria stolików „Parrot”, zaprezentowana po raz pierwszy na targach Maison & Objet 2015. W Polsce marka dostępna jest między innymi w warszawskim Muppetshop.
Więcej www.muppetshop.eu
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom