Ogień i woda, czerń i biel, pies i kot? ? pozornie wykluczające się sprzeczności. Ale tylko pozornie. Pies z kotem mogą żyć w zgodzie, a czerń do bieli pasuje aż za dobrze. Zgodnie z teorią o przyciąganiu się przeciwieństw, Classen, renomowany producent podłóg i drzwi, proponuje niestandardowe rozwiązania, polegające na łączeniu odmiennych materiałów i kontrastowych barw.
? W sklepach dostępne są dziś setki modeli drzwi i kolejne setki wzorów podłóg. Większość z nas, wybierając te elementy wyposażenia, kieruje się dopasowaniem kolorystycznym, czyli tworzy zestawy w zbliżonych lub nawet w tych samych dekorach. Jako producent podłóg i drzwi obserwujemy obecnie jednak nowy trend na rynku. Spośród dostępnych modeli i barw paneli podłogowych i wewnętrznych skrzydeł drzwiowych, coraz częściej wybieramy te pozornie do siebie niepasujące ? mówi Anna Lipus, Kierownik marketingu i reklamy, Classen. ? Moda na kontrasty we wnętrzach właśnie się rozpoczęła.
Kontrast we wnętrzu, a tym samym jego niepowtarzalny i zarazem estetyczny wygląd można osiągnąć trzema sposobami. Pierwszym z nich jest łączenie ciemnych dekorów podłóg z jasnymi dekorami skrzydeł drzwiowych i odwrotnie. Panele w jasnym dębowym odcieniu (np. Dąb Boston) będą się bardzo dobrze prezentowały w zestawieniu z drzwiami pokrytymi białą okleiną lub ? dla mocniejszego kontrastu ? w dekorze wenge. Podłogi w ciemnym odcieniu Dąb Argenta czekoladowy będą doskonale współgrały z kolei z drzwiami w dekorze jesion śnieżny grafitowy.
Drugim ze sposobów na brak nudy we wnętrzach jest wykorzystanie gotowych już propozycji producenta. Jednym z takich rozwiązań jest wybór nowej marki wewnętrznych skrzydeł drzwiowych Doors and Floors. Kontrastowa biel połączona z żywymi barwami naturalnych kamieni lub przełamana pionowymi pasami dekoracyjnymi w ciemnych dekorach nawiązujących do podłóg to wyróżniające cechy każdej z pięciu kolekcji, podobnie jak ich wysoka odporność na ścieranie i odkształcanie.
Kolejnym polecanym przez producenta kontrastowym rozwiązaniem jest montaż ciemnych paneli podłogowych na jasnej ścianie lub w sposób odwrotny. System Gekko, czyli system instalacji paneli laminowanych na ścianie pozwala na aranżację wnętrza w dowolny sposób, niemal bez ograniczeń. W technologii Gekko mogą być stosowane panele laminowane w różnych dekorach, które są wyposażone w system montażu Classen Megaloc i nie są grubsze niż 8 mm. Już sam system, czyli panele podłogowe na ścianie, sprawi, że wnętrze będzie wyglądało niebanalnie, a przeciwstawne barwy dodatkowo spotęgują ten efekt.
Produkty Classen dostępne są m.in. w RuckZuck, firmowej sieci salonów producenta oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży.