Data publikacji: 2018-08-09
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Mieszkania dla młodych
Kategoria: LIFESTYLE, Dom
Ślub i rozpoczęcie nowej drogi życia często związane jest z decyzją o zakupie mieszkania. Jakie czynniki determinują decyzję o wyborze wspólnego M? Jakich rozwiązań szukają nowożeńcy? czy własne M to najlepsza alternatywa?
Tradycyjnie okres od maja do września uważa się za sezon ślubny. Piękna pogoda pozwala na dużą swobodę wyboru kreacji i stylu imprezy. Jednak ślub to zaledwie początek wspólnych decyzji. Jedną z pierwszych i najważniejszych jest często decyzja o zakupie wspólnego mieszkania. Jakich mieszkań szukają mode pary? Na co zwracają uwagę? Czego potrzebują?
Cena przede wszystkim
Młode pary, które są na starcie wspólnego zycia i nie posiadają dzieci, szukając swojego pierwszego rodzinnego gniazdka najwięszą uwagę zwracają na cenę. Ustalenie kwestii ile mogą wydać determinuje dalsze założenia związane metrażem, rozkładem i lokalizacją inwestycji.
– W naszych inwestycjach młodzi na starcie najchętniej wybierają lokale 2-pokojowe mierzące ok. 35-45 m2- mówi Zuzanna Należyta, Dyrektor ds. Handlowych w ECO-Classic, dewelopera takich wieloetapowych inwewstycji jak gdańskie osiedle Wolne Miasto czy warszawski Hubertus. – 2 pokoje dają wygodę, a w sytuacji pojawienia się dziecka swobodę w dostosowaniu mieszkania do zmieniających się potrzeb. Mniejsze, kompaktowe mieszkanie to też niższa cena całościowa – niższy wkład własny i niższa rata kredytu. W Wolnym Mieście najtańsze mieszkanie dwupokojowe ma 33m2 i je można kupić za około 210 000 zł w V etapie.
Wielkośc lokalu wpływa nie tylko na cenę jego zakupu, ale także na późniejsze koszty ekploatacji i utrzymania.
– Jak pokazują nasze doswiadczenia dla wielu mlodych osób pierwsze mieszkanie w naszej inwestycji, okazało się dosknałą inwestycją, która w późnieszym czasie pozwoliła na sfinansowanie zakupu większego mieszkania – dodaje Zuzanna Należyta.
Lokalizacja- czyli moje miejsce na ziemi
Dzisiejsze młode pary to najczęściej ludzie około 30-letni, pracujący, aktywni, lubiący zabawę i spędzanie czasu z przyjaciółmi. Ich mieszkanie marzeń jest wygodne, niedrogie, najlepiej na nowym osiedlu i w dobrej lokalizacji. Przy czym określenie "dobra lokalizacja" nie musi być związane z prestiżem dzielnicy czy ulicy. "Dobra lokalizacja" oznacza łatwość dojazdu do pracy, do tętniącego życiem i rozrywkami centrum, bliskość wygodnej komunikacji miejskiej i punktów handlowo- usługowych, ale też zielone, przyjemne otoczenie oraz sąsiedztwo obiektów sportowych, placów zabaw, przedszkoli i szkół czy przychodni lekarskiej.
– Nasze gdańskie osiedle Wolne Miasto jest doskonałym przykladem inwestycji dobrze zloaklizaowanej. Jego położenie to kompromis między tętniącym życiem centrum, a bliskością zieleni i przyjaznej mieszkańcom w każdym wieku osiedlowej infrastruktury– mówi Zuzanna Należyta z ECO-Classic.- Projektując nasze osiedla komplesowo podchodzimy do organizacji przestrzeni życia, co chwalą osoby, ktore decydują się na nim zamieszkać. Wolne Miasto to pełne zieleni, niemal autonomiczne małe miasteczko. Na jego terenie mamy własny jabłoniowy sad, w którym mieszkańcy mogą zbierać owoce oraz przestrzenie o charakterze parkowowym. Przy każdym z etapów jest plac zabaw, a dorośli i młodzież mogą o dowolnej porze korzystać z prywatnego wielofunkcyjnego boiska. W osiedlowych sklepach można zrobić podstawowe zakupy, a dojazd do centrum zajmuje zaledwie kilkanaście minut.
Mieszkanie +
Gdy cena i lokalizacja zostaną ustalone, na podjęcie decyzji zakupowej wpływ mają udogodnienia dostępne w branych pod uwagę inwestycjach: winda, garaż, pomieszczenia gospodarcze, osiedlowe strefy rekreacyjne czy rozwiązania ekologiczne.
Winda, niezależnie od wysokości budynku, pozwala na sprawne poruszanie się rodzicom z małymi dziećmi i wózkami, kobietom w ciąży czy osobom wnoszącym ciężkie zakupy. Możliwość nabycia miejsc postojowych elimuje problemy z parkowaniem w znacznej odległości od domu, a piwnice i komórki lokatorskie stanowią, tańszą niż mieszkaniowa, przestrzeń do przechowywania sprzętu sportowego czy dziecięcych wózków.
– W Wolnym Mieście dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania na parterach. Związane jest to możliwoscią posiadania przydomowego, nawet około 50-metrowego ogródka. Na takim terenie można swobodnie zaprojektować prywatną strefę wypoczynkową z widokiem na zielone tereny rekreacyjne osiedla. Rodzice małych dzieci i osoby planujące potomstwo cenią wysoki stopień bezpieczeństwa części wspólnych, związany z poprowadzeniem ruchu samochodowego po obrzeżach osiedla- wylicza Zuzanna Należyta.
Czy młodym opłaca się kupować mieszkanie?
Tym co może zniechęcać do zakupu mieszkania są przede wszystkim ograniczenie mobilności w stosunku do wynajmu oraz utrudnienia natury finansowej – posiadanie wymaganego 20% wkładu własnego, dostępność kredytów oraz realne ryzyko wzrostu raty kredytowej.
Jednak kupno mieszkania niesie też korzyści. Najważniejszą z nich jest poczucie bezpieczństwa i stabilizacji, płynące z posiadania lokalu na własność. Mieszkanie jest też bardzo dobrą inwestycją, gwarantującą ochronę żywotnych interesów rodziny i, w razie potrzeby, solidny wkład finansowy. Dla wielu osób bezcenny jest też komfort, jaki wynika ze świadomości, że nie będą musieli martwić się m.in. koniecznością poszukiwania nowego lokum, gdy wygaśnie umowa najmu lub organiczeniemi wprowadzanymi przez wynajmujących, zwłaszcza gdy w planach jest powiększenie rodziny czy choćby zakup psa.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom