Wiadomości branżowe

Mapa cen działek budowlanych w Polsce – III kw. 2013

Ostatni kwartał na rynku działek budowlanych był dość burzliwy. Tylko w ciągu minionych trzech miesięcy ceny gruntów budowlanych spadły w niektórych miastach wojewódzkich o prawie 25 proc., a w innych wzrosły o ponad 15 proc.Działki budowlane zlokalizowane w granicach miast wojewódzkich oferowane są po cenach znacznie wyższych (53-700 zł/mkw.) niż te zlokalizowane na obszarze całego województwa (37-110 zł/mkw.). Biorąc pod uwagę miasta wojewódzkie, na koniec września – podobnie jak na koniec czerwca - najdroższe działki budowlane oferowano w Warszawie, najtańsze w Gorzowie Wielkopolskim. Również w przypadku gruntów zlokalizowanych na terenach podmiejskich sytuacja wygląda podobnie jak trzy miesiące temu - najdroższe działki wystąpiły w województwie mazowieckim, a najtańsze w podkarpackim. Takie wnioski płyną z danych udostępnionych przez serwis otodom.pl dla Bankier.pl. Jak zmieniały się ceny działek budowlanych w ciągu

Ostatni kwartał na rynku działek budowlanych był dość burzliwy. Tylko w ciągu minionych trzech miesięcy ceny gruntów budowlanych spadły w niektórych miastach wojewódzkich o prawie 25 proc., a w innych wzrosły o ponad 15 proc.

Działki budowlane zlokalizowane w granicach miast wojewódzkich oferowane są po cenach znacznie wyższych (53-700 zł/mkw.) niż te zlokalizowane na obszarze całego województwa (37-110 zł/mkw.). Biorąc pod uwagę miasta wojewódzkie, na koniec września ? podobnie jak na koniec czerwca – najdroższe działki budowlane oferowano w Warszawie, najtańsze w Gorzowie Wielkopolskim. Również w przypadku gruntów zlokalizowanych na terenach podmiejskich sytuacja wygląda podobnie jak trzy miesiące temu – najdroższe działki wystąpiły w województwie mazowieckim, a najtańsze w podkarpackim. Takie wnioski płyną z danych udostępnionych przez serwis otodom.pl dla Bankier.pl.

 

Jak zmieniały się ceny działek budowlanych w ciągu ostatniego kwartału? Średnie ceny działek budowlanych w 7 stolicach województw spadły we wrześniu w porównaniu z czerwcem. Największą ? 24-procentową obniżkę odnotowano w Gorzowie Wielkopolskim. Zdecydowanie niższe, ale ciągle jedne z najwyższych spadków wystąpiły w Katowicach (11 proc.), Opolu (7 proc.) i Białymstoku (5 proc.).

W tym samym okresie podwyżki wystąpiły w 6 miastach wojewódzkich, ale nie były już tak spektakularne jak obniżki. Najbardziej, aż o 16 proc., wzrosły ceny działek w Bydgoszczy. O połowę mniej w Kielcach i we Wrocławiu. W Łodzi, Warszawie i Lublinie wzrosty nie były znaczące, a w pozostałych miastach w zasadzie nie wystąpiły.

Więcej o cenach działek w województwach i ich miastach stołecznych w portalu Bankier.plhttp://www.bankier.pl/wiadomosc/Ceny-dzialek-budowlanych-w-Polsce-po-III-kw-2013-r-2957857.html

 

 

Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Ocieplanie-oszczędzanie, czyli jak skutecznie zmniejszyć koszty eksploatacji budynku

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy