Data publikacji: 2018-05-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Lokalizacja wyznacza prestiż inwestycji
Kategoria: BIZNES, Nieruchomości
Nieruchomości premium cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Jednak tym, co różni dzisiejsze podejście do kupowania apartamentów od tego, które przeważało kilkanaście lat temu, jest stosunek do lokalizacji. Jeszcze niedawno większość przeprowadzała się na spokojne przedmieścia.
Nieruchomości premium cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Jednak tym, co różni dzisiejsze podejście do kupowania apartamentów od tego, które przeważało kilkanaście lat temu, jest stosunek do lokalizacji. Jeszcze niedawno większość przeprowadzała się na spokojne przedmieścia. Obecnie znacznie chętniej wybierane są te inwestycje, które wyróżnia prestiżowy adres.
Bliskość rzeki, uniwersytetów z kilkusetletnią tradycją czy klimatycznych i wykwintnych restauracji to elementy, które stanowią o doskonałej lokalizacji inwestycji. To właśnie w okolicach najważniejszych punktów miasta, w pobliżu rzeki i nierzadko w otoczeniu zabytkowej architektury powstają luksusowe apartamentowce. Tym, co je wyróżnia, jest także widok na rozległą panoramę miasta, historyczną zabudowę i bulwary spacerowe.
Dopasować się do architektury zastanej
O ile jeszcze kilkanaście lat temu spokój i prywatność utożsamiane były z zamieszkiwaniem przedmieść, o tyle dziś większe znaczenie przypisywane jest życiu w sercu miasta. Doskonałe połączenie ze wszystkimi dzielnicami, bliskość Rynku, a zarazem komfort mieszkania w kameralnej inwestycji to coś, co deweloperzy postawili sobie za cel przy tworzeniu luksusowych apartamentowców. Jednak wybór takiej lokalizacji niesie za sobą wyzwanie utrzymania spójności. Wrocławski deweloper WPBM „Mój Dom” S.A. przy projektowaniu Bulwaru Drobnera, zlokalizowanego na Nadodrzu, musiał zmierzyć się z dopasowaniem wyglądu elewacji do zabudowy zastanej. Do wykończenia użyto trawertynu o kremowej barwie. To kamień, z którego wybudowano m.in. rzymskie Koloseum. Taki zabieg pozwolił na harmonijne wkomponowanie nowoczesnego apartamentowca w krajobraz zabytkowej części miasta.
Wykorzystać atuty
Lokalizacja inwestycji miała niebagatelne znaczenie w projektowaniu. Istotne było podkreślenie atutu, jakim jest widok na panoramę Wrocławia. – W apartamentach z Bulwaru Drobnera umieściliśmy panoramiczne okna, które dodają uroku. Nie każdy może się poszczycić widokiem na historyczne Stare Miasto, zabytkową wrocławską katedrę, Uniwersytet czy kamienice dziewiętnastowiecznego Nadodrza. Z najwyższych kondygnacji Bulwaru Drobnera widać nawet górę Ślężę – opowiada Tomasz Bednarek, pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A. – Przy projektowaniu zatroszczyliśmy się też o to, aby okna były dźwiękoszczelne. Komfort, prywatność i możliwość zanurzenia się w ciszy nawet w samym sercu miasta jest nie do przecenienia.
Kiedy poszukujemy luksusowego mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu, dużą uwagę przykładamy przede wszystkim do jego lokalizacji. To jeden z priorytetowych czynników, który jest istotny zarówno w kontekście samego komfortu mieszkania, jak i tego, co owo miejsce komunikuje. Każda dzielnica niesie bowiem za sobą skojarzenia – a otoczenie zabytkowej architektury i Starego Miasta to przecież szczególne miejsce na mapie Wrocławia.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #BIZNES #Nieruchomości