Dom

Loft w wersji light

Loft w wersji light
Mieszkanie w pofabrycznych budynkach ma wiele uroku, jednak pomimo kilkunastu spektakularnych realizacji, w naszym kraju wciąż jest rzadkością. Nie każdy może sobie pozwolić na apartament w tradycyjnym, wiekowym

Data publikacji: 2020-08-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Loft w wersji light
Kategoria: LIFESTYLE, Dom

Mieszkanie w pofabrycznych budynkach ma wiele uroku, jednak pomimo kilkunastu spektakularnych realizacji, w naszym kraju wciąż jest rzadkością. Nie każdy może sobie pozwolić na apartament w tradycyjnym, wiekowym lofcie.

Loft w wersji light LIFESTYLE, Dom - Mieszkanie w pofabrycznych budynkach ma wiele uroku, jednak pomimo kilkunastu spektakularnych realizacji, w naszym kraju wciąż jest rzadkością. Nie każdy może sobie pozwolić na apartament w tradycyjnym, wiekowym lofcie.

Mieszkanie w pofabrycznych budynkach  ma wiele uroku, jednak pomimo kilkunastu spektakularnych realizacji, w naszym kraju wciąż jest rzadkością. Nie każdy może sobie pozwolić na apartament w tradycyjnym, wiekowym lofcie. Dlatego wiele nowych mieszkań, domów i wnętrz, stworzonych jest w wersji “soft loft”, inspirowanej estetyką industrialną, ale bez charakterystycznej dla tego stylu surowości. Ocieplone elementami drewnianymi oraz weselszą kolorystyką, zyskują u nas coraz więcej zwolenników. Jakie meble i materiały stworzą w domu tego rodzaju atmosferę?

Styl loftowy, czy jego delikatniejsza odmiana „soft loft”, to zazwyczaj imponująca rozmiarem przestrzeń, zastosowanie industrialnych elementów oświetlenia i ciekawe, nawiązujące do wymogów aranżacji materiały wykończeniowe i dodatki. We wnętrzach tego typu króluje zazwyczaj nieco surowy klimat, neutralna kolorystyka, beton lub cegła i widoczne na ścianach kable, rury i instalacje. Materiały używane w aranżacji wnętrz industrialnych, to oprócz wspomnianej cegły i betonu, także drewno, stal i szkło. Jeżeli chodzi o dekoracje, doskonale sprawdza się tu zasada „im mniej, tym lepiej“, ale w przypadku soft loft kolorowe dodatki, lub meble „zmiękczające” przestrzeń, są bardzo mile widziane.

Baza do wielu aranżacji

Wnętrze soft loftu może mieć dowolne kolory. Choć dominuje w nim gównie szarość, czerń, biel i neutralne barwy, to w  przypadku wyboru mebli większość osób decyduje się np. na pastele lub obicie w bardzo intensywnej palecie kolorystycznej. Wszystko po  to, by oryginalnym kolorem i fakturą tkaniny lub skóry, przełamać surowość i minimalizm kompozycji. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by pójść w stronę monochromatyczną i neutralną bazę kontynuować także podczas wyboru mebli i dodatków.

A to już wiesz?  Nowa inwestycja w Poznaniu gotowa. Większość mieszkań sprzedana

Meble do stylu soft loft

Wyraziste kolorowe unikaty o zaokrąglonych krawędziach (np. sofy i fotele Forli lub Voss Gala Collezione) dodadzą takiej przestrzeni charakteru retro,  duże systemy modułowe, jak chociażby Plaza czy Serena marki Gala Collezione, stworzą świetną bazę do połączenia ze stylem modern lub mid-century modern. Kubiczne kształty sof, narożników i foteli Merano uporządkują z kolei naszą przestrzeń wizualnie. Jak widać takie domy, czy mieszkania, odpowiednio zaaranżowane, mogą dać właścicielom naprawdę dużą swobodę twórczą, umożliwiając oryginalne połączenia, zarówno materiałów, jak i kolorów. Okazuje się, że interesujących odsłon soft loftu jest dużo więcej. Najważniejsze jest tu wyczucie i wprowadzenie chociażby kilku elementów, które wniosą do naszego domu przytulność.

www.GalaMeble.com

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Loft w wersji light LIFESTYLE, Dom - Mieszkanie w pofabrycznych budynkach ma wiele uroku, jednak pomimo kilkunastu spektakularnych realizacji, w naszym kraju wciąż jest rzadkością. Nie każdy może sobie pozwolić na apartament w tradycyjnym, wiekowym lofcie.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy