Data publikacji: 2019-06-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Kuchnia spersonalizowana: wyraź swoją osobowość!
Kategoria: LIFESTYLE, Dom
Funkcjonalny układ, pojemne meble, piękne dekory a przede wszystkim to „coś”, czego inne kuchnie nie mają. Pomysłów na wyróżnienie zabudowy meblowej i nadanie jej spersonalizowanego wyglądu jest wiele.
Funkcjonalny układ, pojemne meble, piękne dekory a przede wszystkim to „coś”, czego inne kuchnie nie mają. Pomysłów na wyróżnienie zabudowy meblowej i nadanie jej spersonalizowanego wyglądu jest wiele. Wystarczy atrakcyjny element czy niewielki akcent kolorystyczny, aby kuchnia nie wyglądała sztampowo i nabrała niepowtarzalnego charakteru.
Zabudowa meblowa w kuchni jest odzwierciedleniem nie tylko trybu życia jej użytkowników, ale również ich preferencji estetycznych. Choć są one bardzo zróżnicowane, wspólnym mianownikiem w aranżacji nowoczesnych wnętrz może być potrzeba dodania im rysu indywidualności. Coraz bardziej cenimy sobie rozwiązania, które pozwalają zaakcentować osobowość gospodarzy i wykreować nie tylko atrakcyjny, ale i oryginalny efekt. W modnej zabudowie kuchennej stawiamy na elementy, które ją wyróżniają. Doceniamy indywidualizm, a ten można osiągnąć nie tylko dzięki designerskim projektom mebli, ale efektownym zabiegom stylistycznym bazującym na ciekawym pomyśle czy wyrazistych detalach.
– Wystarczy pomysłowy akcent kolorystyczny, mniej ustandaryzowany układ mebli czy zaskakujący element dekoracyjny, aby kuchnia nabrała spersonalizowanego charakteru – podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa, producenta mebli kuchennych.
Choć w aranżacji wnętrz kuchennych nadal cenimy minimalizm, coraz większym powodzeniem cieszą się rozwiązania pozwalające uatrakcyjnić sylwetkę mebli. W kuchennej stylistyce większego znaczenia nabrała swoboda. Uporządkowaną bryłę mebli zastępują asymetrycznie rozmieszczone moduły szafek, w które nieregularnie wkomponowane są otwarte półki.
– W miejsce monolitu czy dwóch rzędów identycznych szafek możemy wprowadzić asymetryczny układ, dzięki czemu zyskamy niepowtarzalną kompozycję mebli. Taki zabieg pozwoli podkreślić indywidualny styl, a przy okazji doskonale dynamizuje przestrzeń – zachęca projektantka. – Nawet pojedyncza otwarta półka, ciekawie wkomponowana w zabudowę meblową, pozwoli przełamać uniwersalny schemat.
Styliści podpowiadają, że w kuchni odpowiadającej modnym trendom nie wszystko musi być zaprojektowane „od linijki”, idealnie na tej samej płaszczyźnie. Atrakcyjny efekt osiągniemy poprzez zastosowanie różnej wysokości modułów szafek i swobodnie rozmieszczone otwarte półki, ale także decydując się na różną wysokość blatów. Ten zabieg jest polecany szczególnie w przypadku wyspy czy półwyspu kuchennego połączonych na przykład z blatem stołu.
Prostym, ale skutecznym trikiem aranżacyjnym, który pozwala ożywić monochromatyczną przestrzeń, jest oczywiście kolor. Możemy wprowadzić go na frontach mebli, w postaci ozdobnych dodatków, a jeszcze lepiej jeżeli połączymy go z innym modnym obecnie trendem – otwartymi półkami.
Ułatwione zadanie nadania wnętrzu oryginalnego wyglądu mają posiadacze wyspy kuchennej. To mocny akcent każdej aranżacji, a dodatkowo duże pole do inspirujących metamorfoz. Nie musi to być od razu masywna bryła o skomplikowanej formie. Wystarczy zadbać o atrakcyjną oprawę albo połączyć wyspę z wygodnym siedziskiem. Tak zaaranżowany mebel będzie interesująco się prezentował i zyska dodatkową praktyczną funkcję.
Wyjątkowo urokliwym sposobem na podkreślenie indywidualnego charakteru wnętrza są meble stylizowane. Trudno bowiem o bardziej wyrazistą manifestację własnego stylu niż kuchnia w klimacie retro z postarzanymi frontami, sielskimi bibelotami i atmosferą wzorowaną na wiejskiej chacie. Nostalgiczne stylizacje są niezwykle „widowiskowe”, a przy tym sprawiają wrażenie bardziej przytulnych od wnętrza zaaranżowanych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom