Dom

Krótka historia fotela z uszami

Krótka historia fotela z uszami
Swoją historię rozpoczęły w XVI wiecznej Anglii, gdy panujący w angielskich kamienicach chłód skłonił ludzi do poszukiwania ciepła. Choć od tego czasu minęło wiele lat, w fotele zwane popularnie „uszakami” wciąż chętnie wyposażamy nasze domy i

Data publikacji: 2020-06-22
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Krótka historia fotela z uszami
Kategoria: LIFESTYLE, Dom

Swoją historię rozpoczęły w XVI wiecznej Anglii, gdy panujący w angielskich kamienicach chłód skłonił ludzi do poszukiwania ciepła. Choć od tego czasu minęło wiele lat, w fotele zwane popularnie „uszakami” wciąż chętnie wyposażamy nasze domy i mieszkania.

Krótka historia fotela z uszami LIFESTYLE, Dom - Swoją historię rozpoczęły w XVI wiecznej Anglii, gdy panujący w angielskich kamienicach chłód skłonił ludzi do poszukiwania ciepła. Choć od tego czasu minęło wiele lat, w fotele zwane popularnie „uszakami” wciąż chętnie wyposażamy nasze domy i mieszkania.

Swoją historię rozpoczęły w XVI wiecznej Anglii, gdy panujący w angielskich kamienicach chłód skłonił ludzi do poszukiwania ciepła. Choć od tego czasu minęło wiele lat, w fotele zwane popularnie „uszakami” wciąż chętnie wyposażamy nasze domy i mieszkania. Są bardzo wygodne i występują w wielu kształtach oraz kolorach. W obecnych czasach można o nich śmiało powiedzieć, że dla wielu stały się ulubionymi meblami do odpoczynku w salonie, sypialni i w gabinecie.

Doskonale znane nam fotele powstały z myślą, by chronić Brytyjczyków przed zimnymi powiewami powietrza, panującymi na wyspach. Solidne obicie z grubego i miękkiego materiału, szerokie podłokietniki, wysokie oparcie i „uszy” miały gwarantować ich właścicielom dodatkową porcję komfortu. Charakterystycznym elementem fotela z uszami były wtedy drewniane nóżki i wygodne, szerokie komfortowe siedzisko.

Wzornicza różnorodność

Takie były początki projektu fotela, który z biegiem czasu zaczął przybierać coraz bardziej zróżnicowane formy. Wzorzyste obicie charakterystyczne dla Wielkiej Brytanii, zastąpiono jednokolorową tkaniną lub naturalną skórą w klasycznym albo bardzo fantazyjnym kolorze. Niektóre modele wyposażane są teraz nadal w drewniane nóżki, czasem tak wysokie, że upodabniają mebel do krzesła o nowoczesnym, oryginalnym kształcie. Inne „uszaki” osadzane są na metalowej, obrotowej podstawie, dzięki czemu doskonale nadają się na przykład do domowego gabinetu.

W ofercie polskiego producenta Gala Collezione znajdziemy wersje smukłe oraz bardziej rozłożyste; propozycje przeznaczone do wnętrz nowoczesnych, loftowych, jak i tych z nutą glamour. Fotele takie jak Forli, Voss, Fido, Neo czy Zing,  pełnią funkcję typowo wypoczynkowego mebla, stojącego najczęściej w pokojach do dziennego wypoczynku, sypialni oraz w gabinetach.

A to już wiesz?  Dachy płaskie – wszystko, co warto o nich wiedzieć

W wersji z podnóżkiem

Chcąc uczynić je jeszcze wygodniejszymi, można do nich dokupić wygodny podnóżek. Jeżeli masz ochotę na wieczór z ulubioną książką albo wypoczynek przed telewizorem, taki fotel będzie do tego najlepszy. Odpowiednio wyprofilowane siedzisko, wysokie oparcie dające wygodne wsparcie dla kręgosłupa, uszy, które dodają meblowi przytulności, a także wygodne podłokietniki, pozwolą odprężyć się i całkowicie zrelaksować. Fotele uszaki z oferty Gala Collezione świetnie dopasują się do każdego wnętrza. Pełne gracji, smukłe kształty uczynią każdą aranżację jeszcze bardziej elegancką i wysmakowaną. W ostatnim czasie fotel zyskuje również miano fotela dla młodych matek. Jego doskonale wyprofilowana konstrukcja idealnie nadaje się do karmienia, dając poczucie komfortu i wygody.

www.GalaMeble.com

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Krótka historia fotela z uszami LIFESTYLE, Dom - Swoją historię rozpoczęły w XVI wiecznej Anglii, gdy panujący w angielskich kamienicach chłód skłonił ludzi do poszukiwania ciepła. Choć od tego czasu minęło wiele lat, w fotele zwane popularnie „uszakami” wciąż chętnie wyposażamy nasze domy i mieszkania.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy