Budownictwo porada wolf

Jaką centralę wentylacyjną wybrać do obiektów przemysłowych, by spełniała najnowsze normy?

Jaką centralę wentylacyjną wybrać do obiektów przemysłowych, by spełniała najnowsze normy?
Jakość powietrza w pomieszczeniach ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie przebywających w nim ludzi. Odpowiednia ilość tlenu i optymalny poziom wilgotności mają szczególne znaczenie w obiektach przemysłowych, gdzie warunki często bywają trudne i nie do końca przyjazne dla ludzi. Jaką zatem wybrać centralę wentylacyjną, by była ona maksymalnie efektywna, a zarazem zgodna z najnowszymi normami? Kwestie te wyjaśnia ekspert firmy Wolf Technika Grzewcza sp. z

Data publikacji: 2016-07-22
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jaką centralę wentylacyjną wybrać do obiektów przemysłowych, by spełniała najnowsze normy?
Kategoria: wolf, porada

Jaką centralę wentylacyjną wybrać do obiektów przemysłowych, by spełniała najnowsze normy? , wolf, porada - Jakość powietrza w pomieszczeniach ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie przebywających w nim ludzi. Odpowiednia ilość tlenu i optymalny poziom wilgotności mają szczególne znaczenie w obiektach przemysłowych, gdzie warunki często bywają trudne i nie do końca przyjazne dla ludzi. Jaką zatem wybrać centralę wentylacyjną, by była ona maksymalnie efektywna, a zarazem zgodna z najnowszymi normami? Kwestie te wyjaśnia ekspert firmy Wolf Technika Grzewcza sp. z o.o. Jakość powietrza w pomieszczeniach ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie przebywających w nim ludzi. Odpowiednia ilość tlenu i optymalny poziom wilgotności mają szczególne znaczenie w obiektach przemysłowych, gdzie warunki często bywają trudne i nie do końca przyjazne dla ludzi. Jaką zatem wybrać centralę wentylacyjną, by była ona maksymalnie efektywna, a zarazem zgodna z najnowszymi normami? Kwestie te wyjaśnia ekspert firmy Wolf Technika Grzewcza sp. z o.o.

Obowiązujące od początku roku postanowienia Dyrektywy ErP w sprawie Ekoprojektu nałożyły na producentów systemów wentylacyjnych wiele nowych obowiązków. Przepisy te dotyczą zarówno urządzeń przeznaczonych do budynków mieszkalnych, jak również obiektów przemysłowych, usługowych czy użyteczności publicznej. „Od 1 stycznia wprowadzona została klasyfikacja urządzeń wentylacyjnych zgodnie z Ekoprojektem. Dla budynków mieszkalnych przeznaczone jest każde urządzenie o wydajności do 250m3/h. Do 1000 m3/h producent musi przedłożyć deklarację, że produkt przeznaczony jest do budynków mieszkalnych. Jeżeli brak jest takiej deklaracji, urządzenie przeznaczone jest dla obiektów niemieszkalnych i musi spełniać kryteria odnośnie sprawności odzysku ciepła oraz wielkości współczynnika SFP”, wyjaśnia Przemek Adamczyk, specjalista ds. wentylacji firmy Wolf Technika Grzewcza. „Centrale wentylacyjne przeznaczona m.in. do obiektów przemysłowych powinny charakteryzować się sprawnością powyżej 67%, natomiast już od 2018 r. będzie to 73%. Spełnione kryterium sprawności oraz wielkość współczynnika SFP pozwana dopuścić urządzenie do sprzedaży na terenie UE” dodaje ekspert.

Od teorii do praktyki

Dyrektywa ErP została wprowadzona w życie, by w skuteczny sposób zminimalizować zużycie energii elektrycznej przez systemy wentylacyjne. Dzięki temu korzyści odnieść ma zarówno środowisko naturalne, jak i inwestorzy, którzy będą ponosić mniejsze wydatki za funkcjonowanie instalacji. Renomowani producenci systemów wentylacyjnych, tacy jak firma Wolf, posiadają w swojej ofercie urządzenia, które bez trudu spełniają warunki określone w prawie europejskim, a do tego mają szereg dodatkowych zalet. Spośród nich inwestorzy mogą zatem wybrać taki produkt, który najlepiej sprawdzi się w ich obiekcie. „W przypadku nowoczesnych budynków, w których muszą być spełnione surowe standardy i regulacje w zakresie efektywności energetycznej i jakości powietrza w pomieszczeniach, a do tego liczą się kwestie higieny, dobrym wyborem są kompaktowe urządzenia wentylacyjne z odzyskiem ciepła. Centrala CRL marki Wolf z rotacyjnym wymiennikiem ciepła dostarcza w sposób ciągły świeże powietrze do pomieszczeń. Jednocześnie bardzo skutecznie usuwane jest zużyte powietrze znajdujące się w pomieszczeniach, zawierające CO2, różne zapachy, pyły, wilgoć itp. Rotacyjny wymiennik ciepła oprócz wysokiej sprawności odzysku ciepła pozwala na odzysk do 90% wilgoci z powietrza wywiewanego. W ten sposób możliwe jest uzyskanie wysokiej klasy efektywności energetycznej oraz znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku. Urządzenie występuje w 3 wariantach wydajnościowych: 4800m3/h, 6200m3/h i 9000m3/h”, podpowiada ekspert firmy Wolf Technika Grzewcza. „Innym przykładem urządzenia, które działa w zgodzie z przepisami Dyrektywy ErP dla centrali wentylacyjnych do obiektów niemieszkalnych, jest centrala CKL marki Wolf z płytowym przeciwprądowym wymiennikiem ciepła. Produkt ten występuje w wersji wewnętrznej lub zewnętrznej, a do tego jest dostępny w pięciu wielkościach: 1300m3/h, 2200m3/h, 3000m3/h, 4400m3/h oraz 5800m3/h. Z punktu widzenia inwestora ważne jest również, że centrala CKL jest w pełni zmontowana i okablowana wraz z automatyką, gotowa do podłączenia na placu budowy”, mówi Przemek Adamczyk. „Jeżeli w obiekcie brakuje miejsca na montaż dużej centrali wentylacyjnej, a zarazem istnieje potrzeba utrzymania wysokiej jakości powietrza, to dobrym rozwiązaniem jest kolejny produkt marki Wolf – płaska centrala CFL. Urządzenie to – mimo kompaktowych wymiarów – z łatwością dostarcza świeże, przefiltrowane powietrze do pomieszczeń, jednocześnie odzyskując ciepło z powietrza wywiewanego (aż do 92%), a do tego cechuje je niski poziom hałasu i prosta obsługa. Istotne jest, że centrala CFL zapewnia całoroczny komfort wentylacji, a wysokowydajny wymiennik krzyżowy z aluminium posiada zintegrowanym bypassem do pracy letniej. Wszystkie centrale marki Wolf można dowolnie konfigurować na potrzeby klienta dołączając nagrzewnicę, chłodnicę bądź tłumiki.” wyjaśnia na koniec ekspert firmy Wolf Technika Grzewcza sp. z o.o.

A to już wiesz?  Jesienne aktywności rodzinne. Kilka gadżetów, które pomogą utrzymać formę

Nowe przepisy dotyczące urządzeń wentylacyjnych obowiązują od początku tego roku, jednak warto wiedzieć, że niektórzy producenci wciąż montują centrale niespełniające kryteriów Dyrektywy ErP. Mogą oni to robić do momentu opróżnienia magazynów z urządzeń wyprodukowanych przed zmianą prawa na bardziej restrykcyjne. Wybierając centralę wentylacyjną konieczne trzeba mieć to na uwadze i zdecydować się na model, spełniający nowe przepisy. Produkty CKL, CRL i CFL marki Wolf są zgodne z obowiązującą normą, dlatego też mogą posłużyć za przykład takich właśnie rozwiązań.

Więcej informacji na temat firmy Wolf znaleźć można na stronie: www.wolf-polska.pl

Firma Wolf GmbH swoje początki datuje na rok 1963, kiedy to w niemieckim mieście Mainburg rozpoczęła produkcję urządzeń do osuszania chmielu. Późniejsze lata przyniosły dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa i otwarcie się na nowe dziedziny działalności. Dziś Wolf GmbH jest liderem wśród producentów urządzeń grzewczych, solarnych, wentylacyjnych i solarnych, a także pierwszą firmą, która wprowadziła 5-letnią gwarancję na urządzenia grzewcze i solarne. Przedsiębiorstwo stało się także prekursorem swojej branży i jako pierwsze wprowadziło w Niemczech certyfikację produkcji zgodną z normą ISO 9001. Długa lista obiektów referencyjnych stanowi dla firmy powód do dumy i jest potwierdzeniem, iż oferowane produkty charakteryzują się najwyższą niemiecką jakością.

Wolf Technika Grzewcza Sp. z o.o.

Sokołów, ul. Sokołowska 36

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Jaką centralę wentylacyjną wybrać do obiektów przemysłowych, by spełniała najnowsze normy? , wolf, porada - Jakość powietrza w pomieszczeniach ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie przebywających w nim ludzi. Odpowiednia ilość tlenu i optymalny poziom wilgotności mają szczególne znaczenie w obiektach przemysłowych, gdzie warunki często bywają trudne i nie do końca przyjazne dla ludzi. Jaką zatem wybrać centralę wentylacyjną, by była ona maksymalnie efektywna, a zarazem zgodna z najnowszymi normami? Kwestie te wyjaśnia ekspert firmy Wolf Technika Grzewcza sp. z o.o.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy