nieruchomości

Jak zwiększyć rentowność apartamentu?

Jak zwiększyć rentowność apartamentu?
Zakup apartamentów pod wynajem jest jednym z najbardziej popularnych sposobów na rozwijanie portfela inwestycyjnego i generowanie przychodów. Na znaczeniu zyskuje również inwestowanie w wynajem krótkoterminowy, które może przynieść wyższą

Data publikacji: 2019-10-04
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jak zwiększyć rentowność apartamentu?
Kategoria: BIZNES, Nieruchomości

Zakup apartamentów pod wynajem jest jednym z najbardziej popularnych sposobów na rozwijanie portfela inwestycyjnego i generowanie przychodów. Na znaczeniu zyskuje również inwestowanie w wynajem krótkoterminowy, które może przynieść wyższą rentowność.

Jak zwiększyć rentowność apartamentu? BIZNES, Nieruchomości - Zakup apartamentów pod wynajem jest jednym z najbardziej popularnych sposobów na rozwijanie portfela inwestycyjnego i generowanie przychodów. Na znaczeniu zyskuje również inwestowanie w wynajem krótkoterminowy, które może przynieść wyższą rentowność.

Zakup apartamentów pod wynajem jest jednym z najbardziej popularnych sposobów na rozwijanie portfela inwestycyjnego i generowanie przychodów. Na znaczeniu zyskuje również inwestowanie w wynajem krótkoterminowy, które może przynieść wyższą rentowność. Rosnące zainteresowanie gości krótkimi podróżami oraz noclegami w komforcie zbliżonym do własnego mieszkania sprawia, że coraz więcej właścicieli nieruchomości decyduje się na zaoferowanie najmu na doby.

Jeszcze kilka lat temu zarabianie na wakacyjnych apartamentach było biznesem sezonowym. Dziś, ze względu na rosnący ruch turystyczny również poza sezonem, można generować zyski w dłuższej perspektywie czasowej. Na zyskowność danej inwestycji przede wszystkim wpływają lokalizacja i otoczenie. Należy to uwzględnić już na etapie wyboru nieruchomości. Dobrze jest postawić na sprawdzone destynacje, a także określić profil klienta, do którego chcemy trafić.

Inwestorzy, którzy chcą zarabiać na nadmorskich apartamentach, najczęściej wybierają te w pierwszej linii brzegowej. Inni decydują się na apartamenty w górach. W takiej sytuacji atutem może być bliskość wyciągu narciarskiego lub centrum miasteczka, w którym się znajduje. Coraz więcej jest też inwestorów, którzy chcą zagospodarować rynek wyjazdów biznesowych. Wybierają lokalizacje blisko centrów dużych miast. Dzięki temu mogą zaoferować gościom apartament, w którym poczują się bardziej komfortowo niż w typowym pokoju hotelowym – tłumaczy Bartłomiej Barwicz, CEO Rent like home.

Niezależnie od lokalizacji, ważne, aby odpowiednio wyeksponować konkretne atuty danego apartamentu. Interesujący widok z okna, ciekawe otoczenie czy bardzo dobra komunikacja z centrum miasta bezpośrednio wpływają na budowanie przewag konkurencyjnych. Warto więc już podczas poszukiwania nieruchomości inwestycyjnej zwrócić uwagę na krajobraz wokół miejsca, które będzie oferowane gościom. W przypadku apartamentów zlokalizowanych w mieście, atutem może być pobliski park lub ekskluzywny deptak. Koniecznie należy zwrócić uwagę na czystość klatki schodowej czy samego wejścia do mieszkania. Przewagę konkurencyjną buduje się także poprzez kompleksowość samego lokalu i jego dopasowanie do grupy docelowej czy też długości pobytu. W pełni wyposażona kuchnia, pralka, możliwość zapewnienia łóżeczka dla dziecka oraz oddzielna sypialnia stwarzają zupełnie inne możliwości niż na przykład pobyt w hotelu.

A to już wiesz?  Panattoni buduje dla AZZ Specialty Welding Europe – 12 820 m kw. w Radomiu

Rola operatora najmu

Na zyskowność najmu największy wpływ mogą mieć koszty związane z obsługą gości. Jeśli inwestor zajmuje się tym samodzielnie, dobrze, by apartament znajdował się blisko jego miejsca zamieszkania. Warto też pamiętać, że z perspektywy właściciela wynajęcie mieszkania na jedną czy pięć nocy wymaga praktycznie takiego samego zaangażowania czasowego. Gdy takich nieruchomości w portfelu inwestycyjnym jest kilka i są one usytuowane w różnych częściach jednego miasta, a nawet kraju, samodzielna obsługa może okazać się niemożliwa. Warto wówczas rozważyć współpracę z podmiotem, który będzie zarządzać wynajmowaną nieruchomością. Pozwoli to odciążyć właściciela i spowoduje, że cała inwestycja będzie praktycznie bezobsługowa.

Operator najmu kompleksowo zajmuje się zarządzaniem apartamentem. Cały proces z reguły zaczyna się od przygotowania apartamentu pod kątem jego wyposażenia i dekoracji. Następnie robiona jest profesjonalna sesja zdjęciowa i tworzone są oferty na portalach. Operator jest także odpowiedzialny za całą obsługę gości oraz dbanie o stan techniczny i czystość apartamentu. Aby przychody były wysokie, ważne jest również aktywne zarządzanie cenami i ofertami. Na życzenie właściciela, operator zajmie się również rozliczeniami z dostawcami mediów oraz wspólnotą mieszkaniową – dodaje Bartłomiej Barwicz.

Rola rekomendacji

Nieoceniony wpływ na rentowność nieruchomości mają rekomendacje gości, którzy swój pobyt zdecydowali się spędzić w danej lokalizacji. Profesjonalna i kompleksowa obsługa, bogate wyposażenie mieszkania i zadbanie o nawet najdrobniejsze szczegóły pozwalają wywołać pożądany efekt wizerunkowy. Nie bez znaczenia jest też możliwość szybkiego reagowania na ewentualne uwagi i prośby gości. Przy samodzielnym zarządzaniu nieruchomością, całkowita dyspozycyjność może być nie lada kłopotem. Przeniesienie tego obowiązku na operatora najmu uwalnia czas, który dla inwestora jest jednym z najcenniejszych aktywów.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Jak zwiększyć rentowność apartamentu? BIZNES, Nieruchomości - Zakup apartamentów pod wynajem jest jednym z najbardziej popularnych sposobów na rozwijanie portfela inwestycyjnego i generowanie przychodów. Na znaczeniu zyskuje również inwestowanie w wynajem krótkoterminowy, które może przynieść wyższą rentowność.
Hashtagi: #BIZNES #Nieruchomości

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy