Dom

Grzejnik kanałowy – co trzeba o nim wiedzieć?

Grzejnik kanałowy – co trzeba o nim wiedzieć?
Kiedy mamy urządzić niewielkie mieszkanie, lokal czy biuro zastanawiamy się, jak zaprojektować przestrzeń, by była przyjazna i jednocześnie

Data publikacji: 2020-06-02
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Grzejnik kanałowy – co trzeba o nim wiedzieć?
Kategoria: LIFESTYLE, Dom

Kiedy mamy urządzić niewielkie mieszkanie, lokal czy biuro zastanawiamy się, jak zaprojektować przestrzeń, by była przyjazna i jednocześnie funkcjonalna.

Grzejnik kanałowy – co trzeba o nim wiedzieć? LIFESTYLE, Dom - Kiedy mamy urządzić niewielkie mieszkanie, lokal czy biuro zastanawiamy się, jak zaprojektować przestrzeń, by była przyjazna i jednocześnie funkcjonalna.

Kiedy mamy urządzić niewielkie mieszkanie, lokal czy biuro zastanawiamy się, jak zaprojektować przestrzeń, by była przyjazna i jednocześnie funkcjonalna. O ile zbędne przedmioty i meble możemy z łatwością wyeliminować, o tyle z ogrzewania zrezygnować nie można. Tradycyjny grzejnik nie sprawdzi się tam, gdzie są duże przeszklenia i stosunkowo małe powierzchnie. Tu z pomocą przychodzi współczesna technologia, oferująca grzejniki kanałowe.
 

– Grzejniki kanałowe montuje się zwykle wzdłuż okien i drzwi tarasowych lub innych przeszkleń o znacznej powierzchni znajdujących się w ścianie zewnętrznej. Najbardziej optymalne jest takie rozmieszczenie grzejników, aby ich długość przewyższała długość przeszkleń, wzdłuż których będą one montowane – mówi przedstawiciel ND PLUS, firmy z branży grzewczej.

Zasada działania

Grzejniki kanałowe montowane są w podłodze w specjalnie wykutych wnękach. Praca grzejnika opiera się na grawitacyjnym przepływie powietrza. Od dołu następuje dopływ chłodnego powietrza z pomieszczenia, które przepływając przez wymiennik ciepła, ogrzewa się. Ciepłe powietrze opuszcza przestrzeń grzejnika przez kratkę znajdującą się w górnej części.

Grzejnik w komplecie

Wewnątrz wanny grzejnika znajduje się wymiennik ciepła, który podłącza się do instalacji c.o. Dopełnieniem grzejnika jest ozdobna kratka w jego górnej części, która licuje się z podłogą.

Bardzo ważne przy grzejniku kanałowym jest wybór takiego urządzenia, które będzie dostępne w zestawie zawierającym wszystkie niezbędne akcesoria do montażu. Przykładowo cały komplet grzejnika podłogowego kanałowego ND STANDARD w kolorze szampan składa się z:

– miedziano-aluminiowego wymiennika ciepła, pokrytego czarną farbą proszkową,
– listwy wykończeniowej z anodowego aluminium,
– dekoracyjnego podestu poprzecznego z anodowanego aluminium z rozstawem 10 mm,
– stalowej wanny kanału o szerokości 250/300 mm, o głębokości 90 mm, pokrytej czarną farbą proszkowa (RAL 9005) z przygotowanymi otworami do podłączenia,
– zestawu montażowego.

A to już wiesz?  Comitor w 3 odsłonach podczas Warsaw Home 2018

Kilka słów o montażu

– Przed rozpoczęciem prac montażowych należy wyznaczyć miejsce montażu, usytuowane równolegle do przegrody budowlanej. Następnie przygotować w podłodze wnękę (z zachowaniem zasad sztuki budowlanej) o wymiarach większych od wymiarów grzejnika o około 50 mm z każdej strony. Głębokość kanału warto dostosować tak, aby po wykończeniu podłogi powierzchnia kratki licowała się z poziomem podłogi. Zalecana odległość grzejnika od przeszklenia wynosi do 30 cm. Zasłony bądź firany nie mogą stanowić przeszkody dla swobodnej cyrkulacji powietrza – radzi przedstawiciel ND PLUS.

Podsumowując – grzejniki kanałowe to dobry sposób ogrzewania pomieszczeń o dużych powierzchniach przeszklonych utrudniających montaż tradycyjnego ogrzewania. System ten nie wpływa niekorzystnie na estetykę pomieszczenia i w żaden sposób nie ogranicza swobody jego aranżacji.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Grzejnik kanałowy – co trzeba o nim wiedzieć? LIFESTYLE, Dom - Kiedy mamy urządzić niewielkie mieszkanie, lokal czy biuro zastanawiamy się, jak zaprojektować przestrzeń, by była przyjazna i jednocześnie funkcjonalna.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy