Wiadomości branżowe

Festiwal kontrastów. O wnętrzach w stylu glamour

Jako styl wnętrzarski narodził się w XX wieku i stanowił przede wszystkim odpowiedź na minimalizm i funkcjonalizm. Dziś glamour stawia przede wszystkim na dekoracyjność, wyraziste barwy oraz grę świateł.Charakteryzując glamour, najprościej powołać się na barokowy przepych. Roślinna ornamentyka, zawirowania kształtów, złote zawijasy czy przyciągające uwagę błyszczące dodatki – oto wyznaczniki luksusu i ekstrawagancji. Przez niektórych odbierany jako zbyt kiczowaty nadal pozostaje jednak w czołówce najchętniej wybieranych aranżacji. Wielu dekoratorów wnętrz podkreśla, że kompozycje glamour są zarezerwowane nie tyle dla odważnych osób, co pomysłowych: - Glamour to tak naprawdę zabawa w eklektyzm. Największą sztuką jest umiejętne łączenie ze sobą ciekawej kolorystyki z np. nowoczesnymi meblami. Warto pamiętać, że o efekcie końcowym decyduje każdy szczegół – mówi Anna Łatoszyńka, manager marki Dekoral Fashion. Jak więc przemienić mieszkanie w urokliwy, a zarazem elegancki zakątek naszej prywatności?Fuzja kolorówPierwszym

Jako styl wnętrzarski narodził się w XX wieku i stanowił przede wszystkim odpowiedź na minimalizm i funkcjonalizm. Dziś glamour stawia przede wszystkim na dekoracyjność, wyraziste barwy oraz grę świateł.

Charakteryzując glamour, najprościej powołać się na barokowy przepych. Roślinna ornamentyka, zawirowania kształtów, złote zawijasy czy przyciągające uwagę błyszczące dodatki ? oto wyznaczniki luksusu i ekstrawagancji. Przez niektórych odbierany jako zbyt kiczowaty nadal pozostaje jednak w czołówce najchętniej wybieranych aranżacji. Wielu dekoratorów wnętrz podkreśla, że kompozycje glamour są zarezerwowane nie tyle dla odważnych osób, co pomysłowych: – Glamour to tak naprawdę zabawa w eklektyzm. Największą sztuką jest umiejętne łączenie ze sobą ciekawej kolorystyki z np. nowoczesnymi meblami. Warto pamiętać, że o efekcie końcowym decyduje każdy szczegół ? mówi Anna Łatoszyńka, manager marki Dekoral Fashion. Jak więc przemienić mieszkanie w urokliwy, a zarazem elegancki zakątek naszej prywatności?

Fuzja kolorów

Pierwszym punktem jest odpowiedni wybór kolorów ścian. W glamour bezsprzecznie królują energetyczne odcienie czerwieni, różu i fioletu. Ważne, aby barwy były matowe, ponieważ tylko wtedy stonują świecące elementy wyposażenia. Pomocna okaże się linia ?Glamour? z serii Fashion Colour & Style marki Dekoral. W bogatej ofercie inspirowanej modą światowych wybiegów znajdziemy typowo glamourowe odcienie o wdzięcznych nazwach ?zmysłowy fiolet? lub ?namiętny wieczór?: – Nowoczesna emulsja poza zaletami czysto praktycznymi takimi, jak doskonałe właściwości aplikacyjne oraz matowe wykończenie, pozwala za pomocą zmysłowych kolorów z najnowszej kolekcji kreować własny i niepowtarzalny styl ? dodaje Anna Łatoszyńska. Dynamiczne kontrasty przełamuje się zazwyczaj spokojnymi kolorami, beżami, pastelami czy szarością. Do łask wracają wzorzyste tapety oraz dekoracyjne listwy wykończeniowe.

Światło tkwi w szczegółach

Od tego, czy aranżowanie glamourowego wnętrza powiedzie się, zależy właściwy dobór dodatków. Należy jednak zachować umiar. Jeżeli decydujemy się na kryształowy żyrandol lub zdobione cekinami obszerne zasłony, zrezygnujmy z nadmiaru innych gadżetów. Dla miłośników mniej okazałych dodatków zasada jest jedna ? wszystko musi błyszczeć, świecić i iskrzyć. Świetnie przyciągną wzrok szklane wazony, srebrne świeczniki, patery, szykowne ramki na zdjęcia, uchwyty od komody czy złota zastawa. Całości dopełnią ogromne lustra, najlepiej z obficie zdobionymi ramami. Sporo dekoracji możemy zresztą przygotować sami. Haftowane poduszki albo ręcznie robione zawieszki na karnisze zaprezentują się wybornie. Drogocenne kamienie także czekają na twórczą realizację w naszym salonie.

A to już wiesz?  Prawidłowo zabezpieczona drewniana podbitka dachowa

Parada mebli

W stylowych wnętrzach glamour ważną rolę odgrywają meble. Muszą być widoczne, a co więcej, wyeksponowane na tle całości. Renesans przeżywają miękkie, pikowane kanapy, wielkie fotele, skórzane krzesła albo ekskluzywne szezlongi. Tutaj również nie bójmy się wyrazistych kontrastów i mocnych zdobień z wykorzystaniem kryształu, szkła i metalu. Ponadto idealnie dopasowane materiały to aksamity, jedwabie, atłasy i plusze. Taka mała rewolucja bezpowrotnie przeobrazi tradycyjne wnętrze w barwną świątynię zbytku.

 

www.dekoralfashion.pl

Źródło Dekoral. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy