Data publikacji: 2018-01-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Ekspert Touax: Przeszklone biura deweloperskie przyspieszają sprzedaż mieszkań
Kategoria: BIZNES, Nieruchomości
Ekspert Touax: Przeszklone biura deweloperskie przyspieszają sprzedaż mieszkań
Większość z nas marzy o własnych „czterech kątach”. A jak się okazuje coraz więcej Polaków realizuje swoje plany mieszkaniowe, decydując się na zakup mieszkania. Świadczy o tym rekordowe ożywienie, które w 2017 roku mieliśmy okazję obserwować na rynku nieruchomości. Mieszkania sprzedawane są często w przeszklonych biurach deweloperskich, które zdaniem eksperta firmy Touax ułatwiają sprzedaż mieszkań w porównaniu z tradycyjnymi biurami.
Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego dotyczących budownictwa mieszkaniowego, od stycznia do listopada ubiegłego roku deweloperzy oddali do użytku aż
79,2 tys. mieszkań (co stanowiło 50,3 proc. ogólnej liczby mieszkań oddanych do użytku), czyli o 12,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2016 r., kiedy to notowano wzrost o 28,8 proc.
Dobra sytuacja na rynku deweloperskim wpływa na fakt, że coraz więcej deweloperów rozpoczyna kolejne budowy. W tym samym czasie, czyli od stycznia do listopada 2017 roku, liczba rozpoczętych budów wzrosła o 25 proc. do 97,6 tys., a liczba uzyskanych pozwoleń na budowę o 26 proc., do 118,1 tys.
Jak podkreślają eksperci, na dużą liczbę sprzedawanych mieszkań, a tym samym wzrost zysku deweloperów miał wpływ m.in. rządowy program Mieszkanie dla Młodych, chęć inwestycji nagromadzonej nadwyżki finansowej w nieruchomości zamiast np. w nisko oprocentowane lokaty, etc.
― Na sprzedaż mieszkań w konkretnych lokalizacjach mają też wpływ aranżacje biur sprzedaży m.in. przeszklenia w biurach deweloperskich. Dzięki zastosowanym przeszkleniom biura wydają się bardziej przyjazne i otwarte na Klienta, a tym samych zachęcają do odwiedzenia lokalu. Przeszklenia są bowiem świetnym narzędziem do tego, aby pokazać charakter danej firmy. Tym bardziej, że szkło jest współcześnie niezwykle istotnym elementem architektonicznym, dlatego architekci i designerzy z wielką chęcią wykorzystują okazałe szklane płaszczyzny, dzięki którym wnętrza stają się jasne, funkcjonalne, przestrzenne oraz posiadają dużą ilość naturalnego światła ― zauważa Jacek Staniszewski, Dyrektor Generalny firmy Touax. ― W 2017 roku zbudowaliśmy około dziesięciu takich biur sprzedaży mieszkań dla różnych deweloperów na terenie całej Warszawy m.in. na Śródmieściu, Bielanach, Woli, Młocinach, Mokotowie, Woli, Białołęce oraz Rembertowie― wyjaśnia ekspert.
Kontenerowe biura modułowe zwykle znajdują się w lokalizacji samej inwestycji. Złożone są one z kilku modułów ― z dwóch, trzech, czterech lub pięciu, a tym samym posiadają od około 30 do 75 mkw. W zależności od oczekiwań konkretnego dewelopera, duża część biura jest przeszklona ― zazwyczaj 50 proc. ścian zewnętrznych. Budynki są też bardzo estetyczne. Posiadają wykończenia o najwyższej jakości zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.
― Biura deweloperskie budowane w technologii modułowej nie różnią się niczym od budynków stawianych metodą tradycyjną ― mówi Jacek Staniszewski. ― Nasze rozwiązania cechuje duża elastyczność, która sprawia, że jesteśmy w stanie zaoferować budynki dopasowane do zróżnicowanych potrzeb i możliwości finansowych naszych klientów. Charakteryzują się one również mobilnością oraz rekonfigurowalnością. W zależności od upodobań powierzchnię inwestycji możemy dowolnie zmieniać i przeorganizowywać. Dodatkowo, oferujemy naszym Klientom usługę serwis 360°, czyli kompleksowe wyposażenie modułów od instalacji technicznych po meble biurowe ― wyjaśnia ekspert.
Kolejną zaletą technologii modułowej jest lekka konstrukcja, łatwość montażu i demontażu oraz możliwość ustawienia budynku w dowolnym miejscu, a także ewentualną zmianę lokalizacji. Tym samym budynki stawiane metodą kontenerowego budownictwa modułowego są często realizacjami tymczasowymi. Przykładem tego są wspomniane biura deweloperskie stawiane na czas budowy całej inwestycji. Stoją one z reguły od roku do dwóch lat. Warto również zwrócić uwagę, na szybkość budowy.
― Technologia modułowa daje możliwość wzniesienia budynku nawet w kilka dni, co stanowi jej dużą przewagą w porównaniu do tradycyjnej metody budowania ― podsumowuje Jacek Staniszewski.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #BIZNES #Nieruchomości