Wiadomości branżowe

Ekologiczne biurowce. Olivia Point i Olivia Tower z pozwoleniami na użytkowanie

Do nowych biurowców Olivia Business Centre, przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku mogą się wprowadzać najemcy. Inwestor dostał pozwolenie na użytkowanie budynków Olivia Point i Olivia Tower.Tym samym do trzech (siedem docelowo) wzrosła ilość oddanych już budynków całego kompleksu. Pierwszy Olivia Gate oddany został pod koniec 2011 roku. Dwa nowe budynki zostały wybudowany w ekspresowym tempie kilku miesięcy. Kamień węgielny wmurowano pod nie 28 marca 2012 roku.Oba budynki zostały wyróżnione certyfikatem BREEAM na poziomie VeryGood, potwierdzający najwyższe standardy takie jak komfort pracy użytkowników budynku, efektywność energetyczna, dostępność transportowa, materiały i konstrukcja, gospodarka wodą i odpadami oraz jakość i ilość terenów zielonych. To same wyróżnienie posiada również Olivia Gate.- Olivia Point i Olivia Tower zaliczają się do grupy tzw. inteligentnych budynków. Posiadają zaawansowane systemy zmniejszającymi energochłonność i koszty zarządzania budynkiem oraz maksymalizującymi funkcjonalność i bezpieczeństwo. Oświetlenie parkingów zewnętrznych sterowane jest czujkami zmierzchu, a podziemnych - czujkami

Do nowych biurowców Olivia Business Centre, przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku mogą się wprowadzać najemcy. Inwestor dostał pozwolenie na użytkowanie budynków Olivia Point i Olivia Tower.

Tym samym do trzech (siedem docelowo) wzrosła ilość oddanych już budynków całego kompleksu. Pierwszy Olivia Gate oddany został pod koniec 2011 roku. Dwa nowe budynki zostały wybudowany
w ekspresowym tempie kilku miesięcy. Kamień węgielny wmurowano pod nie 28 marca 2012 roku.

Oba budynki zostały wyróżnione certyfikatem BREEAM na poziomie VeryGood, potwierdzający najwyższe standardy takie jak komfort pracy użytkowników budynku, efektywność energetyczna, dostępność transportowa, materiały i konstrukcja, gospodarka wodą i odpadami oraz jakość i ilość terenów zielonych. To same wyróżnienie posiada również Olivia Gate.

Olivia Point i Olivia Tower zaliczają się do grupy tzw. inteligentnych budynków. Posiadają zaawansowane systemy zmniejszającymi energochłonność i koszty zarządzania budynkiem oraz maksymalizującymi funkcjonalność i bezpieczeństwo. Oświetlenie parkingów zewnętrznych sterowane jest czujkami zmierzchu, a podziemnych – czujkami ruchu. Elewacje wykonane zostały

w technologii różnicowanego przewodnictwa cieplnego i światła, w zależności od ekspozycji na światło słoneczne ? mówi Maciej Kotarski z firmy TPS, która jest operatorem Olivia Business Centre.

Budynki są również wyposażone w systemy minimalizujące wpływ na środowisko zewnętrzne ? jak dach zielony z systemem retencji wody, zoptymalizowane oświetlenie zewnętrzne, eliminujące tzw. light pollution czyli nadmierne oświetlenie w nocy. Do tego jeszcze dochodzi segregacja odpadów na mokre i suche, zdatne do recyclingu i biodegradowalne.

Wreszcie, w codziennym użytkowaniu najbardziej dostrzegalne są eko rozwiązania, podnoszące komfort codziennego użytkowania. Budynki posiadają uchylne okna, które umożliwiają naturalną wentylację pomieszczeń, zmniejszającą potrzebę używania klimatyzacji co przekłada się na minimalizację kosztów eksploatacji i mniejsze rachunki najemców ? dodaje Maciej Kotarski.

Zadowoleni powinni być również wszyscy, którzy dojeżdżają do pracy na rowerze. Wszyscy rowerzyści mogą korzystać z bezpłatnego parkingu podziemnego, dwóch szatni z prysznicami oraz przebieralniami.

A to już wiesz?  Bayer już na swoim w Olivia Business Centre

Bardzo zależało nam aby cały kompleks był jak najbardziej przyjazny dla środowiska naturalnego, ekonomiczny w eksploatacji oraz funkcjonalny dla wszystkich, którzy w nim pracują. Myślę,
że rozwiązania, które zostały wykorzystane w tych budynkach wpłyną na wszystkie te dziedziny. Inteligentne budynki to przyszłość budownictwa. Co u nas wydaję się nowinką doskonale od wielu lat sprawdza się na zachodzie. ?Ekologiczny? i ?energooszczędny? to hasła, które ładnie brzmią.
My udowadniamy, że to rzeczywiście się wszystkim opłaca
– ocenia Maciej Grabski, inwestor. 

Jednym z pierwszych najemców, który będą się mogli przekonać o ekologiczności nowych biurowców będą pracownicy Centrum finansowo-księgowe Bayer Service Center Gdańsk. Firma Bayer zajęła dwa piętra budynku Olivia Tower.

Olivia Point i Olivia Tower dostarczą łącznie blisko 24 000 mkw. nowej powierzchni. Na przyszłych najemców czekają moduły o powierzchni od 100 do 2700 mkw. na każdym piętrze. Zainteresowani muszą się jednak śpieszyć bowiem nowe budynki są już w znacznym stopniu wynajęte, a na pozostałą powierzchnie jest już po kilku chętnych. Dlatego też inwestor przygotowuje się do rozpoczęcia budowy czwartego budynku Olivia Four, który jak możemy się spodziewać również będzie nafaszerowany ekologicznymi rozwiązani.

 

Informacje dodatkowe:

Olivia Business Centre to największe centrum biznesowe i biurowe w Polsce Północnej, zlokalizowane w centrum aglomeracji (Gdańsk Oliwa), przy głównej arterii łączącej całe Trójmiasto ? Al. Grunwaldzkiej.  Inwestycja powstaje w kilku etapach, aby ostatecznie osiągnąć niemal 120 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej o najwyższym standardzie ? klasa AA, na działce o powierzchni 3,5 ha.
Na sąsiednich działkach znajduje się główny kampus Uniwersytetu Gdańskiego oraz hala widowiskowo ? sportowa Olivia. Master plan całości i projekty architektoniczne pierwszych budynków opracowało renomowane biuro architektoniczne Konior&Partners z Brukseli, które zaprojektowało m.in. kilka dużych parków biurowych w Warszawie. W Trójmieście wspomaga je gdyńska pracownia BJK Architekci. Inwestorem Olivia Business Centre jest Maciej Grabski, współtwórca Wirtualnej Polski. Obecnie wyszukuje on i wspiera innowacyjne pomysły biznesowe jako prezes Business Angel Seedfund (BAS).
Za organizację procesu inwestycyjnego oraz komercjalizację centrum odpowiedzialna jest gdańska firma TPS. Najemcami już oddanych budynków Olivia Business Centre są m.in. T-Mobile, Starbucks, Sii, PwC, PKO BP, Meritum Bank, Energa SA, Bayer Service Center Gdańsk, American Bureau of Shipping.

A to już wiesz?  Olivia Business Centre buduje w Gdańsku kolejne biurowce o łącznej powierzchni ponad 50 tysięcy metrów kwadratowych.

 

Olivia Gate ? I etap centrum biurowego Olivia Business Centre, oddany do użytku w listopadzie 2011 roku. Olivia Gate to brama ? wejście do całego centrum biznesowego. Sufit bramy pokryty jest jednym
z największych luster w Polsce ? 140 mkw. Olivia Gate to ponad 17 tys. mkw. powierzchni wynajmowanej i prawie 400 miejsc w parkingu podziemnym. Powierzchnia biurowa zlokalizowana jest na piętrach 1-6. Ostatnia, największa kondygnacja liczy ponad 2 600 mkw. W części podziemnej znajduje się  również parking dla rowerów wraz z szatnią i pełnym zapleczem sanitarnym. Kamień węgielny pod budowę wmurowano 26 października 2010 roku. Budynek oddano do użytki w listopadzie 2011 roku.

 

Olivia Point ? II etap centrum biurowego Olivia Business Centre. Jest to siedmiokondygnacyjny budynek biurowy klasy AA. Olivia Point to 9,6 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia. Na parterze przewidziano przestrzeń pod funkcję usługową, pozostałe kondygnacje to część biurowa. W części podziemnej znajduje się 135 miejsc parkingowych, połączonych z garażami sąsiednich budynków. Kamień węgielny pod budowę wmurowano 28 marca 2012 roku. Budynek oddano do użytku w styczniu 2013 roku.

 

Olivia Tower ? III etap centrum biurowego Olivia Business Centre. Jest to dwunastokondygnacyjny budynek biurowy klasy AA. Olivia Tower to 14,2 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia. Partery pełnią funkcje usługowe. W części podziemnej znajduje się 151 miejsc parkingowych, połączonych z garażami sąsiednich budynków. Kamień węgielny pod budowę wmurowano 28 marca 2012 roku. Budynek oddano do użytku w styczniu 2013 roku.

 

 

 

 

Źródło Olivia Business Centre. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy