Data publikacji: 2017-02-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dobroczynne właściwości sosny
Kategoria: LIFESTYLE, Dom
Wielu rodziców każdego dnia zmaga się z infekcjami lub alergią swoich dzieci, wydając przy tym niemałe pieniądze na leki. Alternatywą może być medycyna naturalna albo… zamieszkanie w domu z bali. Sosny, z których są produkowane mają wyjątkowo pozytywny wpływ na zdrowie.
Wielu rodziców każdego dnia zmaga się z infekcjami lub alergią swoich dzieci, wydając przy tym niemałe pieniądze na leki. Alternatywą może być medycyna naturalna albo… zamieszkanie w domu z bali. Sosny, z których są produkowane mają wyjątkowo pozytywny wpływ na zdrowie.
Już za panowania cesarza Shen Nunga (ok. 3 tys. lat p.n.e.) w Chinach istniał obrzęd picia herbaty pod sosną, by oddać cześć zamieszkującemu w niej duchowi. W Polsce od niepamiętnych czasów właśnie temu drzewu przypisywano magiczne i uzdrawiające moce. Współczesna medycyna bardzo ceni sobie właściwości zdrowotne syropów i olejków sosnowych, które są doskonałe na wszelkie dolegliwości układu oddechowego. Działają też bakteriobójczo, moczopędnie, wykrztuśnie i poprawiają metabolizm. Naturalne kuracje sosnowymi ekstraktami są zalecane szczególnie małym dzieciom, których organizmy są podatne na rozmaite infekcje, a stosowanie antybiotyków nie jest dla nich korzystne ze względu na możliwe skutki uboczne.
Leczenie drzewami
Badania dowodzą, że bezpośrednie obcowanie z energią pochodzącą z sosny wpływa antydepresyjnie, a także leczy bóle głowy, zaburzenia krążenia oraz schorzenia reumatyczne. Zdaniem niemieckiego przyrodnika Manfreda Himmela od wielu lat zajmującego się dendroterapią, może ona przyczynić się do całkowitego wyzdrowienia z poważnych chorób lub przyśpieszyć proces leczenia prowadzonego konwencjonalnymi metodami. W wielu krajach drzewoterapia jest wykorzystywana w leczeniu autyzmu, depresji, a nawet niepełnosprawności. Badania Japończyków przeprowadzone pod koniec lat 90. udowodniły, że nawet krótkotrwałe przebywanie w lesie, powoduje spadek hormonu stresu, wzmacnia układ odpornościowy i pobudza organizm do regeneracji. Zalecane jest przytulanie się do drzew w celu pobierania z nich dobroczynnej energii.
Zdrowie wprost z bali
Nie tylko medycyna naturalna zauważa zdrowotny wpływ sosny. Fiński Instytut Kontio Healthy Living na podstawie wieloletnich badań dowiódł, że pozytywne działanie na nasze organizmy ma także bezpośredni kontakt z już przetworzonym drewnem sosnowym, zastosowanym na przykład we wnętrzach mieszkalnych. Bardzo ważną cechą wpływającą korzystnie na zdrowie alergików, a zwłaszcza na małe dzieci, są między innymi jego właściwości elektrostatyczne. Drewno sosnowe nie kumuluje kurzu na swojej powierzchni i nie powoduje jego unoszenia w powietrzu. Idealną możliwość obcowania z drewnem mamy mieszkając w domu z bali, zwłaszcza że we wnętrzach spędzamy nawet 90% naszego wolnego czasu. Według badań przeprowadzonych przez Kontio, domy z sosnowych bali zapewniają wyjątkowo dobre powietrze, tworzą zdrowy mikroklimat i pozwalają regulować ciepło. Masywne drewno sosen północnych wykazuje naturalne zdolności absorpcji wilgoci z powietrza w momentach, kiedy jest jej nadmiar, a następnie uwalniania, gdy jej poziom spada. Zapewnia to stały poziom wilgoci w optymalnym dla człowieka zakresie – pomiędzy 30% a 55%. Ściany z bali sosnowych gwarantują też utrzymującą się na niezmiennym poziomie temperaturę wnętrz bez względu na warunki pogodowe na zewnątrz. Dom pozostaje przyjemnie chłodny latem i odpowiednio ciepły zimą. Ten fakt ma ogromny wpływ na zdrowie naszych dzieci, ale też nasze. Dodatkowe korzyści płyną z naturalnych właściwości antybakteryjnych drewna. Sosna, która rośnie na dalekiej północy, jest wyposażona w mechanizm pomagający jej naturalnie zwalczać wszelkie szkodliwe drobnoustroje i grzyby. Dodatkowo gładkie powierzchnie drewnianych ścian pozwalają utrzymać je w czystości, a drewno używane do produkcji bali nie uwalnia żadnych szkodliwych cząstek ani substancji. Wszystko to sprawia, że zamieszkanie w domu z bali sosnowych – korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. To idealne otoczenia do wychowania dzieci!
Więcej na temat domów z bali i zalet mieszkania w nich na stronie www.domyzfinlandii.pl
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom