Data publikacji: 2019-11-19
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dlaczego i w jaki sposób warto wybrać stojak do wiertarki
Kategoria: LIFESTYLE, Dom
Precyzja pracy, większy zakres zadań możliwych do wykonania, bezpieczeństwo narzędzi i użytkownika – takie korzyści (i kilka innych) zapewnia użycie statywu do wiercenia. Na jakie jego parametry trzeba zwrócić uwagę?
Precyzja pracy, większy zakres zadań możliwych do wykonania, bezpieczeństwo narzędzi i użytkownika – takie korzyści (i kilka innych) zapewnia użycie statywu do wiercenia. Na jakie jego parametry trzeba zwrócić uwagę?
Jest stojak, jest wielka precyzja – już to krótkie zdanie pokazuje, że warto się zaopatrzyć w takie akcesorium. Przyda się w pracy zarówno profesjonalistom często sięgającym po sprzęt do wiercenia, jak i domowym majsterkowiczom. Mocujemy wiertarkę w jego metalowych uchwytach i każdy wywiercony otwór staje się niezrównanie dokładny.
Ale na tym nie koniec – praca z takim zestawem staje się szybsza i bezpieczniejsza niż z maszyną, którą dzierżymy w dłoniach: nie uszkodzimy wiertła i nie skaleczymy się, gdy ręce się trzęsą.
Solidność konstrukcji
Jaki model wybrać? Wszystko zależy od tego, do jakich zadań potrzebujemy wiertarki i statywu. Jeśli to proste sprawy, nie ma sensu wydawać wielkich pieniędzy na skomplikowaną konstrukcję. Kiedy jednak to, co zamierzamy robić wymaga operowania narzędziem pod różnymi kątami, warto się zdecydować na produkt bardziej wysublimowany.
Podstawa to… podstawa – chodzi o to, by dolna część akcesorium, w której zamocowane są wysięgniki i inne elementy była wytrzymała i ciężka. To bowiem gwarantuje stabilność. Solidne, profesjonalne statywy mają zwykle podstawę wykonaną z żeliwa, a pozostałe elementy – z bardzo mocnego aluminium.
Ogromnie ważna jest też średnica mocowania. Tu sprawa wydaje się dość prosta, bo do zainstalowania większości wiertarek odpowiedni jest uchwyt o średnicy 43 mm (Euronorm). Warto również sprawdzić, czy sposób mocowania maszyny w stojaku jest intuicyjny i budzi zaufanie.
To, co najważniejsze
Dwa najważniejsze elementy z praktycznego punktu widzenia to maksymalny możliwy posuw i możliwość wiercenia pod kątem (również pionowo). – Pierwszy parametr decyduje o tym, jaka może być maksymalna wysokość przedmiotu, który będziemy mogli obrabiać takim zestawem – podpowiada Krzysztof Pacanowski, menadżer marki Wolfcraft w Lange Łukaszuk, ekspert branży narzędziowej. – Natomiast drugi pozwala podjąć się precyzyjnych wierceń, które nie są możliwe, gdy trzymamy wiertarkę w rękach – uzupełnia.
Producenci oferują też specjalne przystawki, które pozwalają wiercić z dużą dokładnością w dowolnym miejscu: w ścianie, suficie, listwach czy profilach.
Ergonomia – ważna rzecz!
Najlepsze modele są projektowane z wyjątkową dbałością o ergonomię, a więc zapewniają wygodę użycia i bezpieczeństwo. – Mają więc specjalny uchwyt na zamocowanie przewodu wiertarki, przycisk ustalający dla wierceń seryjnych i drugi, skalujący (z precyzyjną podziałką), który umożliwia ustawienie dowolnej głębokości wiercenia – wyjaśnia Krzysztof Pacanowski, menadżer marki Wolfcraft w Lange Łukaszuk.
Ważne jest również to, by nawet bez wyciągania wiertarki z uchwytów pracujący nią człowiek miał wygodny dostęp do wszystkich przycisków i innych elementów ważnych dla efektywności pracy (np. do gniazda, w którym mocowane jest wiertło).
https://www.langelukaszuk.pl/
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom