Budownictwo Guardian Glass

Dialog historii z nowoczesnością – fasada hotelu PURO w Warszawie ze szkłem Guardian Glass

Dialog historii z nowoczesnością – fasada hotelu PURO w Warszawie ze szkłem Guardian Glass
Bertrange, Luksemburg 12.08.2020 - Harmonijne wpisanie nowoczesnego budynku w historyczną tkankę staromiejską nie jest zadaniem łatwym. Hotel PURO w Warszawie zaprojektowany przez renomowaną pracownię JEMS Architekci udowadnia, że do sukcesu niezbędne są zarówno dobry projekt, jak i odpowiednio dopasowane materiały. Zastosowane tu szkło Guardian Glass pozwoliło hotelowej elewacji wejść w dialog z otaczającymi kamienicami, odbijając ich ozdobne fasady w krystalicznej

Data publikacji: 2020-08-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dialog historii z nowoczesnością – fasada hotelu PURO w Warszawie ze szkłem Guardian Glass
Kategoria: Guardian Glass

Dialog historii z nowoczesnością – fasada hotelu PURO w Warszawie ze szkłem Guardian Glass , Guardian Glass - Bertrange, Luksemburg 12.08.2020 - Harmonijne wpisanie nowoczesnego budynku w historyczną tkankę staromiejską nie jest zadaniem łatwym. Hotel PURO w Warszawie zaprojektowany przez renomowaną pracownię JEMS Architekci udowadnia, że do sukcesu niezbędne są zarówno dobry projekt, jak i odpowiednio dopasowane materiały. Zastosowane tu szkło Guardian Glass pozwoliło hotelowej elewacji wejść w dialog z otaczającymi kamienicami, odbijając ich ozdobne fasady w krystalicznej tafli. Bertrange, Luksemburg 12.08.2020 – Harmonijne wpisanie nowoczesnego budynku w historyczną tkankę staromiejską nie jest zadaniem łatwym. Hotel PURO w Warszawie zaprojektowany przez renomowaną pracownię JEMS Architekci udowadnia, że do sukcesu niezbędne są zarówno dobry projekt, jak i odpowiednio dopasowane materiały. Zastosowane tu szkło Guardian Glass pozwoliło hotelowej elewacji wejść w dialog z otaczającymi kamienicami, odbijając ich ozdobne fasady w krystalicznej tafli.

Hotele PURO kojarzone są z niebanalną architekturą i dizajnem oraz doskonałą lokalizacją. Od standardowych sieci hotelowych odróżnia je mniej formalna atmosfera, oryginalność bryły i wykończenia wnętrz, a także wyraźne nawiązywanie do kontekstu miejsca. Wszystkie hotele PURO wpisują się w spójną koncepcję marki, a jednocześnie każdy z nich posiada swój indywidualny rys bezpośrednio związany z konkretnym miastem. W ubiegłym roku do obiektów z Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Poznania i Łodzi dołączył pierwszy hotel PURO w stolicy. Warszawski projekt powierzono jednej z najbardziej cenionych polskich pracowni – JEMS Architekci. Stanęła ona przed zadaniem wkomponowania nowoczesnego, komfortowego budynku w zabytkową zabudowę. Kluczem okazała się minimalistyczna elewacja z dużymi, rytmicznie rozmieszczonymi przeszkleniami.

Nowoczesne odbicie zabytkowej architektury

Cechą charakterystyczną hoteli PURO jest lokalizacja w centrum dużych miast. Również w Warszawie wybrano działkę przy ul. Widok, na styku handlowej tzw. Strony Wschodniej z okolicą najbardziej atrakcyjną turystycznie w rejonie ul. Chmielnej. Budynek musiał odnaleźć się w przestrzeni zabudowanej historycznymi kamienicami. Jego obrys wyznaczyły regulacje miejskie. W tych ramach architekci wykreowali nowoczesną, siedmiokondygnacyjną bryłę z tarasem na ostatnim piętrze, z którego rozpościera się wspaniały widok na centrum stolicy i Pałac Kultury.

– Biała bryła budynku stanowi tło, wtapia się w krajobraz miejski – opowiada architekt Ewa Kozieł-Jurowska z pracowni JEMS Architekci – Elewacja frontowa, jako elewacja północna, widoczna głównie pod światło, nie jest zaprojektowana jako światłocieniowa. Nie mogąc konkurować z bogatą tektoniką sąsiadujących historycznych kamienic, jest gładka i narysowana oszczędnie – dodaje.

A to już wiesz?  Betonowe rozwiązanie świetlne – lampy firmy Nowodvorski Lighting z kolekcji LAVA i VOLCANO.

Bardzo ważne dla charakteru tej fasady są przeszklenia, zarówno z uwagi na rytm, który jej nadają, jak też efekt odbicia, na którym szczególnie zależało projektantom.

– W mieniącej się powierzchni szyb odbija się historyczna zabudowa sąsiednich kamienic o rozrzeźbionych fasadach – wyjaśnia architektka.

Wizję projektantów udało się wcielić w życie dzięki zastosowaniu szkła Guardian SunGuard® SN 62/34. Inwestor zdecydował się na niestandardowe połączenie powłok szkła przeciwsłonecznego ze szkłem bazowym UltraClear™, co zagwarantowało doskonały efekt wizualny. Szkło o niskiej zawartości żelaza UltraClear™ pozbawione jest bowiem zielonkawego odcienia, zapewniając neutralny wygląd przeszklenia i rzeczywiste odwzorowanie kolorów.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Dialog historii z nowoczesnością – fasada hotelu PURO w Warszawie ze szkłem Guardian Glass , Guardian Glass - Bertrange, Luksemburg 12.08.2020 - Harmonijne wpisanie nowoczesnego budynku w historyczną tkankę staromiejską nie jest zadaniem łatwym. Hotel PURO w Warszawie zaprojektowany przez renomowaną pracownię JEMS Architekci udowadnia, że do sukcesu niezbędne są zarówno dobry projekt, jak i odpowiednio dopasowane materiały. Zastosowane tu szkło Guardian Glass pozwoliło hotelowej elewacji wejść w dialog z otaczającymi kamienicami, odbijając ich ozdobne fasady w krystalicznej tafli.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy