Data publikacji: 2019-01-11
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Czy modelka może zostać hydraulikiem?
Kategoria: LIFESTYLE, Dom
Branża fashion to świat kojarzący się z luksusem i dobrym smakiem. Modelki i modele występujący na pokazach i pozujący do zdjęć wydają się być dalece odlegli od pozornie prostej i przyziemnej pracy hydraulika.
Początki w branży fashion
Moda pasjonowała mnie od czasów dzieciństwa. Dosłownie pochłaniałam kolorowe magazyny ukazujące najnowsze kolekcje znanych marek. Inspiracje i wiedzę na temat obowiązujących trendów czerpałam również z telewizji i Internetu, w którym pojawiały się pierwsze portale i blogi poświęcone modzie. Już w wieku kilkunastu lat starałam się o udział w sesjach zdjęciowych i postanowiłam stawiać pierwsze kroki w modelingu. Dzięki uporowi, konsekwencji i wsparciu rodziny szybko zaczęłam stawać przed obiektywem, pozując dla coraz bardziej znanych marek.
Od modelki do hydraulika
Przygodę z hydrauliką rozpoczęłam przypadkiem, mniej więcej w szkole średniej. Jako początkująca wówczas modelka interesowałam się projektowaniem i designem. Zwracałam uwagę nie tylko na ubrania, ale również na projekty wnętrz, mebli i szeroko pojęte wzornictwo przemysłowe.
W międzyczasie zaczęłam bacznie obserwować remonty wykonywane w mieszkaniach i domach mojej rodziny oraz znajomych. Zauważyłam, że bardzo duże możliwości personalizacji stwarza dobór elementów wyposażenia łazienek. Stało się to podczas rozmów z koleżankami i członkami rodziny, którzy – zlecając remonty – często samodzielnie projektowali wnętrza łazienek. Zaskoczyło mnie, jak wiele elementów ma wpływ na ostateczny efekt. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów i rodzajów płytek ceramicznych, przez zabudowy kabin prysznicowych po różnego rodzaju baterie. Różnią się one stylami, wykorzystanymi materiałami i jakością wykonania. Dla osoby takiej jak ja, która interesuje się wzornictwem oraz śledzeniem aktualnych trendów, armatura sanitarna i wykończenia łazienek to niesamowicie ciekawy świat niemal nieskończonych możliwości dopasowywania elementów do własnej wizji.
Pierwszy remont
Okazją do praktycznego zastosowania mojego nowego hobby był remont łazienki w rodzinnym domu. Moi rodzice postanowili wykonać większość prac samodzielnie. Oprócz stworzenia projektu łazienki wraz z listą wyposażenia do wykorzystania, miałam okazję przekonać się o czysto technicznych aspektach remontu łazienki. Interesowały mnie takie kwestie jak rozplanowanie i montaż instalacji sanitarnych czy elektrycznych, a nawet docinanie płytek i fugowanie. Do wykonania niektórych bardziej skomplikowanych prac wynajęliśmy specjalistów, jednak zawsze starałam się spędzać jak najwięcej czasu przy obserwacji ich pracy.
Ciężka fizyczna praca i brud towarzyszący pracom wykończeniowym nie zniechęciły mnie, a wyniesione doświadczenia pozwoliły na udział w kolejnych remontach u rodziny i znajomych. Z czasem rozwijałam swoje kwalifikacje, biorąc udział w różnego rodzaju kursach związanych z instalacjami sanitarnymi oraz wykończeniem łazienek. Zdobywana wiedza pozwoliła mi na profesjonalne i całościowe podejście do remontów łazienek. Obecnie w swojej pracy staram się łączyć doświadczenie i wiedzę związaną z wzornictwem, przydatną przy projektowaniu modnych, a jednocześnie funkcjonalnych łazienek, z twardymi umiejętnościami z zakresu hydrauliki i instalacji sanitarnych. To właśnie te dwa obszary są moim zdaniem kluczowe dla udanego remontu łazienki.
https://www.termicotychy.pl/ola-w-lazience
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom