Dom

Cenne przedmioty warto trzymać w ukryciu, czyli gdzie ulokować domowy sejf

Cenne przedmioty warto trzymać w ukryciu, czyli gdzie ulokować domowy sejf
Data publikacji: 2014-12-16 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Cenne przedmioty warto trzymać w ukryciu, czyli gdzie ulokować domowy sejf Kategoria: LIFESTYLE, Dom Sejf ścienny ukryty za

Data publikacji: 2014-12-16
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Cenne przedmioty warto trzymać w ukryciu, czyli gdzie ulokować domowy sejf
Kategoria: LIFESTYLE, Dom

Cenne przedmioty warto trzymać w ukryciu, czyli gdzie ulokować domowy sejf LIFESTYLE, Dom -

Sejf ścienny ukryty za dziełem sztuki w zdobionej ramie to widok często spotykany w filmach. W rzeczywistości są bardziej popularne lokalizacje. Gdzie jest zatem miejsce sejfu w domu? Jeśli planujemy zakup, warto poznać opinię eksperta.

Sejf skutecznie chroni przed kradzieżą oraz w dyskretny i skuteczny sposób zabezpiecza wartościowe mienie przed dostępem osób niepowołanych. Nie jest to jedyny powód dla którego warto zdecydować się na zakup sejfu, oprócz wspomnianych oczywistych powodów jego posiadanie jest też istotną kwestią dla ubezpieczyciela oraz warunkiem koniecznym w przypadku posiadania broni. Bez względu jednak na motyw, decyzja o zakupie sejfu nie jest jedyną, jaką należy podjąć. Równolegle warto przemyśleć docelową lokalizację urządzenia, a to nie lada wyzwanie. Ukryć czy wyeksponować? Gdzie należy umieścić w mieszkaniu sejf, aby spełniał swoją rolę? Zainteresowani kupnem mają pewną dowolność wyboru, warto jednak zapoznać się z żelaznymi regułami dotyczącymi montażu urządzeń do zabezpieczenia mienia, aby mieć gwarancję ich skuteczności.

– Na rynku wyróżniamy trzy rodzaje sejfów: ścienne, meblowe i wolnostojące. Sejfy ścienne możemy umieścić w ścianie działowej domu. Warto jednak pamiętać, że miejsce na sejf ścienny należy odpowiednio dostosować do montażu już na etapie budowy domu bądź remontu. Sejfy meblowe można zamontować w prawie wszystkich meblach, wolnostojące w dowolnie wybranym przez nas miejscu – mówi Wojciech Tyburski, Dyrektor Handlowy Konsmetal, wiodącego producenta systemów i urządzeń do zabezpieczenia mienia.

Wbrew obiegowej opinii sejfy ścienne nie są najpopularniejszą kategorią wśród kupujących. Wymóg dostosowania lokalizacji takiego sejfu ogranicza możliwości nabywców. Charakteryzują się ponadto względnie niewielkim rozmiarem. Dużą popularnością cieszą się natomiast sejfy meblowe, które można umieścić w meblach lub wnękach meblowych. Ze względu na konieczność mocowania, czy to do podłoża, czy pionowych ścian mebli, nie można sejfów meblowych montować do półek.

A to już wiesz?  Jak mieszka znana stylistka wnętrz?

Najbardziej uniwersalną kategorią sejfów są sejfy wolnostojące. Ich specyfika pozwala na montaż niemal we wszystkich miejscach w domu. Wśród nich wyróżnia się: sejfy gabinetowe, sejfy na broń i na dokumenty.

Ukryć przed gośćmi

Miejsce montażu sejfu determinuje jego model, jednak nie jest to jedyny aspekt, który należy wziąć pod uwagę decydując się na zakup. Podstawową zasadą przy wyborze lokalizacji jest dyskrecja – miejsce montażu sejfu powinno być pomieszczeniem dostępnym wyłącznie dla domowników.

– Według statystyk, kradzieży najczęściej dokonują nie włamywacze, a osoby, które mieszkańcy sami wpuszczają do swoich domów – osoby sprzątające, ekipy remontowe, opiekunki do dzieci. Dlatego też zaleca się montaż sejfów w pomieszczeniach, do których nie mają dostępu osoby postronne, w miejscach użytkowanych wyłącznie przez domowników, jak garderoba, prywatny gabinet, czy sypialnia – tłumaczy Wojciech Tyburski.

Bardzo często montuje się sejfy w domowych gabinetach, pod biurkiem. Ta lokalizacja cieszy się taką popularnością, że niemal wszystkie linie produktów Konsmetal zawierają modele w rozmiarze dostosowanym do montażu właśnie pod biurkiem.

Przemyślana inwestycja

Sejf nie jest zakupem jednosezonowym, to z reguły inwestycja na lata, a nawet pokolenia. Tak samo jak jego lokalizacja. Obowiązkowym elementem montażu sejfu jest jego kotwienie, w zależności od modelu należy zamocować sejf do ściany bądź podłoża. Po zakotwieniu nie można przenieść sejfu w inne miejsce, w przeciwnym razie urządzenie utraci certyfikat odporności na włamanie.

– Certyfikat stanowi podstawę do ubezpieczenia wartościowego mienia w nim przechowywanego. Jeśli w polisie ubezpieczeniowej widnieje zapis o konieczności posiadania certyfikatu, w przypadku kradzieży z sejfu, który taki certyfikat utracił, ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania – wyjaśnia Wojciech Tyburski.

Podsumowując, zanim dokonamy zakupu sejfu, powinniśmy dokonać krótkiej selekcji:

1. Określić zawartość, jaką chcemy przechowywać w sejfie.

A to już wiesz?  Modernizm z industrialnym sznytem – kolekcja lamp WING LED

2. Wybrać klasę produktu.

3. Określić miejsce montażu.

4. Wybrać rozmiar.

5. Wybrać liczbę i rodzaj zamków.

***

KONSMETAL jest wiodącym producentem systemów i urządzeń do zabezpieczenia mienia, sejfów, multisejfów, kas pancernych, szaf metalowych, skarbców i zaawansowanych technologicznie urządzeń dla branży Retail w Europie. Jerzy Kowalewski założył firmę w 1991 r. Należy do prestiżowego Europejskiego Stowarzyszenia Systemów Bezpieczeństwa ESSA. Produkty KONSMETAL cieszą się zainteresowaniem instytucji publicznych i finansowych, przedsiębiorstw i klientów indywidualnych. Znajdują się m.in. w Kancelarii Prezydenta RP, Senacie RP oraz na europejskich dworach monarchów.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Cenne przedmioty warto trzymać w ukryciu, czyli gdzie ulokować domowy sejf LIFESTYLE, Dom -
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy