Wiadomości branżowe

Budowa domu bez pozwolenia i inne zmiany przepisów w 2015 roku

W 2015 roku będzie można zbudować dom jednorodzinny lub dokonać przebudowy już istniejącego bez występowania o pozwolenie na budowę. Wystarczy samo zgłoszenie. To nie koniec zmian w prawie, jakie czekają nas w 2015 roku.Obecnie nawet 3 miesiące czeka się w dużych miastach na wydanie pozwolenia na budowę. Oczekiwana nowelizacja Prawa budowlanego ma uprościć i zarazem przyspieszyć cały proces budowlany. Tylko 30 dni – tylko w takim terminie starosta będzie mógł wnieść zastrzeżenia do zgłoszenia budowy. Po upływie tego czasu można rozpoczynać budowę.Zmiany dla budujących to nie jedyne nowe przepisy, jakie przyniesie 2015 rok. Pewny jest m.in. wzrost ulgi prorodzinnej w zeznaniu podatkowym PIT, podwyżka wynagrodzenia minimalnego i zmiana pracy bez wstępnych badań lekarskich. Wiele zmian stoi pod znakiem zapytania,  zwłaszcza tych związanych z e-administracją: możliwość uzyskania odpisu aktu urodzenia czy małżeństwa w dowolnym USC na terenie całego kraju, szeroko nagłaśniany nowy wzór dowodów osobistych bez adresu zameldowania.– Wszystkie te udogodnienia miały wynikać z uruchomienia z dniem 1 stycznia 2015 roku elektronicznych rejestrów aktów prawa cywilnego i

W 2015 roku będzie można zbudować dom jednorodzinny lub dokonać przebudowy już istniejącego bez występowania o pozwolenie na budowę. Wystarczy samo zgłoszenie. To nie koniec zmian w prawie, jakie czekają nas w 2015 roku.

Obecnie nawet 3 miesiące czeka się w dużych miastach na wydanie pozwolenia na budowę. Oczekiwana nowelizacja Prawa budowlanego ma uprościć i zarazem przyspieszyć cały proces budowlany. Tylko 30 dni ? tylko w takim terminie starosta będzie mógł wnieść zastrzeżenia do zgłoszenia budowy. Po upływie tego czasu można rozpoczynać budowę.

Zmiany dla budujących to nie jedyne nowe przepisy, jakie przyniesie 2015 rok. Pewny jest m.in. wzrost ulgi prorodzinnej w zeznaniu podatkowym PIT, podwyżka wynagrodzenia minimalnego i zmiana pracy bez wstępnych badań lekarskich. Wiele zmian stoi pod znakiem zapytania,  zwłaszcza tych związanych z e-administracją: możliwość uzyskania odpisu aktu urodzenia czy małżeństwa w dowolnym USC na terenie całego kraju, szeroko nagłaśniany nowy wzór dowodów osobistych bez adresu zameldowania.

? Wszystkie te udogodnienia miały wynikać z uruchomienia z dniem 1 stycznia 2015 roku elektronicznych rejestrów aktów prawa cywilnego i e-rejestru dowodów osobistych. Termin wprowadzenia tych udogodnień przesunięto na razie na 1 marca 2015 roku. Nadal nie ma pewności, czy będzie to termin ostateczny ? komentuje Katarzyna Sudaj, analityk Bankier.pl.

Więcej na ten temat:http://www.bankier.pl/wiadomosc/Co-sie-zmieni-w-przepisach-w-2015-roku-7229534.html

Analizy Bankier.pl


dostarczył infoWire.pl

Źródło Bankier.pl. Dostarczył
A to już wiesz?  Zakwaterowanie zastępcze i pomoc finansowa w ramach polisy mieszkaniowej

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy