Dom

Basen w domu – nie tylko tradycyjna technologia

Basen w domu – nie tylko tradycyjna technologia
Prywatne baseny wielu z nas kojarzą się z miejscem relaksu w przydomowym ogródku. Atrakcyjna lokalizacja, otoczenie przyrody czy wreszcie możliwość połączenia kąpieli z opalaniem to niewątpliwe zalety takich

Data publikacji: 2015-03-04
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Basen w domu – nie tylko tradycyjna technologia
Kategoria: LIFESTYLE, Dom

Prywatne baseny wielu z nas kojarzą się z miejscem relaksu w przydomowym ogródku. Atrakcyjna lokalizacja, otoczenie przyrody czy wreszcie możliwość połączenia kąpieli z opalaniem to niewątpliwe zalety takich akwenów.

Basen w domu - nie tylko tradycyjna technologia LIFESTYLE, Dom - Prywatne baseny wielu z nas kojarzą się z miejscem relaksu w przydomowym ogródku. Atrakcyjna lokalizacja, otoczenie przyrody czy wreszcie możliwość połączenia kąpieli z opalaniem to niewątpliwe zalety takich akwenów.

Rzecz w tym, iż z uwagi na panujący w Polsce klimat niekiedy lepszym rozwiązaniem stają się baseny budowane wewnątrz budynków. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, decydując się na tego typu obiekty? 

Baseny wewnętrzne dają nieskrępowaną możliwość korzystania z kąpieli i relaksowania się przez cały rok, a nie tylko w trakcie sezonu. Trudno także zaprzeczyć, iż takie akweny znacząco podnoszą prestiż całego domu.

Z technicznego punktu widzenia, budowa basenu, który znajdzie się w środku pomieszczenia, nie różni się znacząco od tego umiejscowionego na świeżym powietrzu. Istotne jednak jest, by wybrać przy tym rozwiązania, które zapewnią nam bezpieczeństwo użytkowania i trwałość na długie lata.

Skimmerowe czy z rynną przelewową?

 Zasadniczo wyróżniamy dwa rodzaje basenów: skimmerowe i z rynną przelewową. 

– Obiekty z pierwszej grupy równie dobrze sprawdzą się na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. To, co je wyróżnia to skimmer, poprzez który zasysana jest woda trafiająca do filtra. Po oczyszczeniu ciecz ponownie trafia do basenu przez umieszczone na ogół po przeciwnej stronie dysze wlotowe – wyjaśnia Marek Ignatowicz z firmy Garden w Białymstoku.

Drugi typ to akweny z tzw. rynną przelewową, których nie stosuje się poza budynkami. Wynika to z faktu, iż w tym wypadku poziom wody jest na równi z brzegiem i duże wahania temperatur, z jakimi musimy się w naszym klimacie liczyć, mogłyby znacząco skrócić żywotność rur i urządzeń.

Proces oczyszczania wygląda tu nieco inaczej. Woda przez brzegi przelewa się bowiem do kratki ułożonej dookoła krawędzi niecki, gdzie znajdują się specjalne odpływy odprowadzające ją do zbiornika przelewowego. W momencie osiągnięcia określonego poziomu następuje włączenie pompy i rozpoczęcie filtrowania.

A to już wiesz?  Relaks w wannie dobry na wszystko

– Prawidłowe działanie rynny przelewowej kontroluje sterownik i czujniki, które mierzą również poziom wody. Pozostałe podzespoły nie różnią się zaś od tych z instalacji ze skimmerem – dodaje przedstawiciel Garden.

Wybór materiałów

W tym miejscu warto zwrócić uwagę na materiały, z których wykonane zostaną urządzenia technologii basenowej. Wspomniane dysze czy skimmery, a także halogeny, odpływy denne i inne tego typu elementy powstają na ogół z jednego z trzech materiałów:

– Zdecydowanie najniższą jakością charakteryzuje się tworzywo sztuczne. Nieco lepiej jest w przypadku elementów wykonanych ze stali nierdzewnej. Na przeciwległym biegunie znajdzie się z kolei najtrwalszy, ale i jednocześnie najdroższy brąz – podpowiada Marek Ignatowicz.

Na koszty budowy wpłynie także sposób wykończenia basenu. Co istotne, stała temperatura panująca w otoczeniu akwenów wewnętrznych pozwala na ułożenie efektownej mozaiki lub płytek ceramicznych.

Decydując się na takie rozwiązanie pamiętajmy jednak, iż nie ma tu miejsca na żadne kompromisy. Sama instalacja, osprzęt czy klimatyzacja pomieszczenia kąpielowego powinny być wysokiej jakości, co zapewni nam bezpieczeństwo i sprawne działanie wszystkich sprzężonych ze sobą komponentów.

A może Biodesignpools?

Warto wiedzieć, że przystępując do budowy basenu wewnątrz budynku, nie jesteśmy skazani wyłącznie na stalowe czy betonowe obiekty w kształcie prostokątnych pudełek.

– W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem inwestorów cieszą się Biodesingpools – wykonywane według włoskiej technologii akweny z prawdziwą linią brzegową i modelowane według indywidualnych potrzeb – wyjaśnia przedstawiciel firmy Garden.

Możliwości, które w ten sposób otrzymujemy sprawiają, że jedyne, co nas ogranicza, to nasza wyobraźnia. Dzięki temu rozwiązaniu jesteśmy bowiem w stanie stworzyć unikalny basen, o jakim do tej pory mogliśmy tylko marzyć.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Basen w domu - nie tylko tradycyjna technologia LIFESTYLE, Dom - Prywatne baseny wielu z nas kojarzą się z miejscem relaksu w przydomowym ogródku. Atrakcyjna lokalizacja, otoczenie przyrody czy wreszcie możliwość połączenia kąpieli z opalaniem to niewątpliwe zalety takich akwenów.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy