Dom

Artysta i rzemieślnik, czyli dekarz XXI wieku

Artysta i rzemieślnik, czyli dekarz XXI wieku
Zawód dekarza to profesja, która łączy w sobie szeroką wiedzę popartą wykształceniem i doświadczeniem ze zmysłem inżynierskim. Dziś śmiało można powiedzieć, że to także rzemiosło i sztuka. Kompetentni fachowcy są więc na wagę złota, a tych na rynku pracy coraz

Data publikacji: 2017-09-07
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Artysta i rzemieślnik, czyli dekarz XXI wieku
Kategoria: LIFESTYLE, Dom

Zawód dekarza to profesja, która łączy w sobie szeroką wiedzę popartą wykształceniem i doświadczeniem ze zmysłem inżynierskim. Dziś śmiało można powiedzieć, że to także rzemiosło i sztuka. Kompetentni fachowcy są więc na wagę złota, a tych na rynku pracy coraz mniej.

Artysta i rzemieślnik, czyli dekarz XXI wieku LIFESTYLE, Dom - Zawód dekarza to profesja, która łączy w sobie szeroką wiedzę popartą wykształceniem i doświadczeniem ze zmysłem inżynierskim. Dziś śmiało można powiedzieć, że to także rzemiosło i sztuka. Kompetentni fachowcy są więc na wagę złota, a tych na rynku pracy coraz mniej.

Zawód dekarza, podobnie jak cieśli, krawca czy szewca to specjalności, które powoli odchodzą w zapomnienie. Zdolnych ludzi coraz częściej zastępują bowiem maszyny i nowoczesne technologie. Warto jednak podkreślić, że żadne roboty nie zastąpią człowieka, który w swoją pracę wkłada serce, służy fachową radą oraz dzieli się doświadczeniem i wiedzą. Swoimi spostrzeżeniami na temat zawodu dekarza dzieli się z nami Michał Kowal, reprezentant tego zawodu z 15-letnim doświadczeniem. 

Bycie dekarzem to wyzwanie

Sprostanie oczekiwaniom klientów, nadążanie za ciągłymi zmianami i innowacjami – to tylko nieliczne wyzwania, z jakimi muszą się dziś mierzyć dekarze. –Jak w każdym zawodzie tak i w naszym ważny jest kontakt i relacje z klientami. Zatem największym wyzwaniem, przynajmniej na początku, jest znalezienie nici porozumienia. Należy bowiem pogodzić dwie, czasem odmienne wizje i przekonać zleceniodawców, że czasami warto zapłacić więcej, by później móc cieszyć się dobrą jakością i solidnym dachem przez długie lata. Spotkania z klientami są dla mnie niezwykle ważne. Liczy się bowiem nie tylko to, co mam do zaoferowania jako dekarz, ale także to, czy wzbudzam zaufanie i sympatię. Klienci powierzają mi w końcu swój przysłowiowy „dach nad głową” – mówi Michał Kowal z firmy MICHAŁ KOWAL „Ciesielstwo Dekarstwo”.

Gdy samo wykształcenie to za mało

Dekarz, jak każdy inny specjalista w swojej dziedzinie, powinien stale rozwijać swoje umiejętności. Liczy się przede wszystkim elastyczność, chęć do nauki, łatwość dopasowywania się do trendów i korzystanie z nowoczesnych technologii. – W zawodzie dekarza cały czas trzeba się uczyć i regularnie uczęszczać na szkolenia – radzi dekarz. – Mam szczęście współpracować z producentami, którzy często organizują spotkania szkoleniowe dla dekarzy. Są one niezwykle wartościowe i pozwalają nam być na bieżąco czy to z najnowszymi trendami czy z nieustannie rozwijaną technologią. Dziś ważne jest bowiem nie tylko to, aby dom był bezpieczny, ale także by zachwycał swoją warstwą wizualną. Coraz większą wagę przykładamy do detali takich jak kolor elewacji, kształt dachówki czy orynnowania. Kiedyś popularne były rynny ze stali, potem często wykorzystywano te z PVC. Dziś coraz większą popularnością cieszą się te o przekroju kwadratowym, których producentem jest firma Galeco. Z roku na rok przybywa też domów w trendzie minimalistycznej „stodoły”, w których rynny schowane są pod maskownicą, a rury ukryte w elewacji – dodaje Michał Kowal. Istotną rolę dekarza coraz częściej dostrzegają też firmy oferujące systemy rynnowe i pokrycia dachowe. – Branża dekarska bardzo szybko się rozwija. Chcąc nie wypaść z obiegu oraz utrzymać się na niezwykle konkurencyjnym rynku należy nieustannie dopracowywać swoją ofertę i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów. Nie zapominamy też  o ludziach, którzy na co dzień pracują z naszymi produktami. W końcu to oni stają się niepisanymi ambasadorami marki. W Galeco doskonale to rozumiemy, dlatego współpracujący z nami dekarze zawsze mogą liczyć na wsparcie ze strony naszych ekspertów. To dla nich przygotowujemy szkolenia, webinaria czy filmy instruktażowe – mówi Anna Góral, specjalista ds. marketingu w firmie Galeco.

A to już wiesz?  Moda na zielone, czyli najnowszy katalog Praktikera

Ciężko o dobrego fachowca

Dobrego dekarza klienci cenią przede wszystkim za wiedzę, umiejętności i wyobraźnię przestrzenną. Dziś bowiem niezwykle trudno jest znaleźć fachowca, dla którego praca będzie sztuką. – Młodzi ludzie nie doceniają możliwości jakie daje dekarstwo. Wydaje im się, że to niezwykle ciężki zawód. A wystarczy odrobina chęci i zaangażowania, by kontakty z klientami oraz sama praca fizyczna stały się przyjemnością. I choć nie lada wyzwaniem jest znaleźć dobrych pracowników i sprawdzonych fachowców to wierzę w to, że zawód dekarza nie zginie i stanie się profesją niezwykle cenioną zarówno na rynku pracy, jak i wśród klientów ostatecznych – mówi Michał Kowal.

Zawód dekarza może być niezwykle atrakcyjną drogą kariery dla młodych osób, rozpoczynających życie zawodowe. Chęć do nauki, zdobywanie doświadczenia i uczestnictwo w szkoleniach to przepis na zdobycie renomy i wielu zadowolonych klientów. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Artysta i rzemieślnik, czyli dekarz XXI wieku LIFESTYLE, Dom - Zawód dekarza to profesja, która łączy w sobie szeroką wiedzę popartą wykształceniem i doświadczeniem ze zmysłem inżynierskim. Dziś śmiało można powiedzieć, że to także rzemiosło i sztuka. Kompetentni fachowcy są więc na wagę złota, a tych na rynku pracy coraz mniej.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy