nieruchomości

Akademik Livinn Kraków – tak zamieszkają studenci!

Akademik Livinn Kraków – tak zamieszkają studenci!
Livinn Kraków powstaje ramach odrestaurowania budynku po dawnych zakładach Telpod przy ul. Romanowicza 4 w

Data publikacji: 2018-11-07
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Akademik Livinn Kraków – tak zamieszkają studenci!
Kategoria: BIZNES, Nieruchomości

Livinn Kraków powstaje ramach odrestaurowania budynku po dawnych zakładach Telpod przy ul. Romanowicza 4 w Krakowie.

Akademik Livinn Kraków – tak zamieszkają studenci! BIZNES, Nieruchomości - Livinn Kraków powstaje ramach odrestaurowania budynku po dawnych zakładach Telpod przy ul. Romanowicza 4 w Krakowie.

Nowocześnie urządzone, komfortowe jednostki mieszkalne, nieograniczony dostęp do specjalnie zaaranżowanych przestrzeni do nauki indywidualnej i grupowej, strefa gier i rozrywki, sala kinowa oraz kuchnia do wspólnego gotowania. Tak w dużym skrócie prezentuje się opis akademika Livinn Kraków, który powstaje w ramach gruntownej rewitalizacji i modernizacji budynku po dawnych zakładach Telpod przy 
ul. Romanowicza 4 w Krakowie.

Polska z liczącą niemal 1,5 mln osób społecznością studentów, zajmuje wysokie szóste miejsce wśród wszystkich państw Unii Europejskiej. Co niezwykle istotne, stale wzrasta także liczba studentów zagranicznych, którzy są zainteresowani edukacją na polskich uczelniach – obecnie jest ich już ponad 73 tys., a z roku na rok ich grono dynamicznie się zwiększa o ok. 20%. Jednym z najważniejszych historycznie i zarazem największych ośrodków akademickich w Polsce jest Kraków, gdzie studiuje obecnie niemal 147 tys. osób, z czego blisko 8 tys. stanowią studenci zagraniczni, wynika z danych firmy doradczej REAS.

– Polskie uczelnie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wśród rodzimych studentów, ale także wśród młodzieży zagranicznej. Mamy różnorodną ofertę edukacyjną, także w języku angielskim, z której bardzo chętnie korzystają studenci ze Wschodu – m.in. z Ukrainy, Kazachstanu, ale też ze Skandynawii, Hiszpanii czy USA. Studenci doceniają poziom kształcenia, rozbudowaną ofertę zajęć oraz atrakcyjność polskich ośrodków akademickich. Wszystkie te czynniki sprawiają, że stale wzrasta zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie w akademikach, a z tym aspektem w Polsce jest zdecydowanie gorzej. Akademiki uczelniane gwarantują zakwaterowanie dla zaledwie 10% wszystkich studentów, a ich standard często jest niski. Przygotowując naszą inwestycję, chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób, które m.in. są zmuszone do poszukiwania lokum na rynku wtórnym. Naszą ofertę adresujemy zarówno do studentów przyjezdnych, jak i tych mieszkających już w Krakowie. Jesteśmy także otwarci na współpracę z krakowskimi uczelniami.  W Livinn Kraków zaoferujemy rozwiązania, które były dotychczas niespotykane na polskim rynku. Będzie to akademik inny niż wszystkie – mówi Jakub Bartos, Head of Residential, Golub GetHouse.

A to już wiesz?  BRUKOWANIE NAWIERZCHNI – PRZYGOTOWANIE TERENU

Livinn Kraków powstaje ramach odrestaurowania budynku po dawnych zakładach Telpod przy ul. Romanowicza 4 w Krakowie. Projekt realizowany jest przez Golub GetHouse we współpracy z amerykańską firmą CA Ventures International – posiadającą ogromne doświadczenie w realizacji domów studenckich w Ameryce Północnej i Południowej.

Nowocześnie i komfortowo
Livinn Kraków to 713 łóżek dostępnych w jednostkach mieszkalnych o różnej konfiguracji – od 1 do 4 pokoi. Każda z 290 jednostek mieszkalnych będzie posiadała pokój dzienny z przestrzenią do nauki, sypialnię, kuchnię oraz łazienkę. Wszystkie jednostki będą w pełni umeblowane oraz będą posiadały dostęp do internetu. Poprzez zastosowane rozwiązania architektoniczne, przestrzenie wewnątrz budynku osiągną nawet 3,90 m wysokości, zachowując industrialny charakter z wieloma akcentami nawiązującymi do poprzedniej funkcji budynku.

Więcej niż mieszkanie
Livinn Kraków zaoferuje studentom bardzo szeroką ofertę udogodnień. Otrzymają oni nieograniczony dostęp do specjalnie zaaranżowanych przestrzeni do nauki indywidualnej i grupowej, stref gier i rozrywki, sali kinowej i kuchni, umożliwiającej wspólne gotowanie. Na parterze akademika znajdą się komfortowe przestrzenie dla gości odwiedzających studentów oraz ogólnodostępny zewnętrzny taras. Dodatkowo, w budynku zostaną zaaranżowane: nowoczesna siłownia, rowerownia oraz pralnia, do których wyłączny dostęp będą mieli mieszkańcy Livinn Kraków. W budynku będzie znajdował się także wewnętrzny ogród ze strefą relaksu, w której unikalny klimat oraz zacienioną przestrzeń stworzą wysokie, naturalne drzewa. Duży nacisk położono na bezpieczeństwo mieszkańców. Cały obiekt  będzie nadzorowany telewizją CCTV oraz przez czynną 24 godziny na dobę recepcję i ochronę.

Wiele funkcji w bardzo dobrej lokalizacji 
Oprócz udogodnień przeznaczonych wyłącznie dla studentów, w Livinn Kraków znajdą się także sklep, drogeria, restauracja i kawiarnia na parterze. Dzięki dogodnej lokalizacji, akademik będzie dobrze skomunikowany z najważniejszymi uczelniami na terenie Krakowa. Sąsiedztwo Starego Miasta oraz dzielnicy Kazimierz zapewni z kolei dostęp do wielkomiejskiej sieci kulturowo-usługowej, takiej jak: muzea, galerie sztuki, kluby, restauracje oraz Bulwary Wiślane.

A to już wiesz?  MdM w ofercie osiedla OPTIMA w Gdańsku

Za projekt przebudowy budynku Telpod odpowiada renomowana krakowska pracownia architektoniczna IMB Asymetria, a generalnym wykonawcą inwestycji jest UNIBEP S.A. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na lato 2019 r., a obiekt będzie gotowy na przyjęcie pierwszych studentów wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2019/2020.

Studenci projektują
W Livinn Kraków będą realizowane liczne aktywności rozwijające kreatywność studentów. Ich przedsmak stanowi współpraca z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Właśnie rozpoczął się drugi etap konkursu architektonicznego „Dormitorium – studencka jednostka mieszkalna”, skierowanego do studentów kierunków architektura i architektura wnętrz Wydziału Architektury  i Sztuk Pięknych. W jego pierwszej odsłonie, studenci projektowali jednostkę mieszkalną dla osoby niepełnosprawnej, a laureatami konkursu zostali Tomasz Jałocha z Polski, pochodząca z Ukrainy Yevheniia Krepsheva oraz Maria Barranco Fernandez z Hiszpanii. Tym razem zadanie polega na zaprojektowaniu studenckiego pokoju marzeń – jedno- lub czteroosobowego. Studenci mają pełną dowolność w projektowaniu, wszystkie rozwiązania są możliwe, a jedyne ograniczenie regulaminowe stanowi powierzchnia pokoju. Zwycięzców konkursu poznamy w styczniu 2019 roku.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Akademik Livinn Kraków – tak zamieszkają studenci! BIZNES, Nieruchomości - Livinn Kraków powstaje ramach odrestaurowania budynku po dawnych zakładach Telpod przy ul. Romanowicza 4 w Krakowie.
Hashtagi: #BIZNES #Nieruchomości

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy