Data publikacji: 2020-11-23
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Absolutny trend: dwubarwna paleta kolorystyczna w kuchni
Kategoria: LIFESTYLE, Dom
Kolorystyka nowoczesnej kuchni bazuje na połączeniu maksymalnie dwóch odcieni. Ten wzorniczy umiar oznacza oszczędne i przemyślane gospodarowanie wybranymi dekorami, w zamian jednak otrzymujemy wysmakowaną i harmonijną kompozycję.
Kolorystyka nowoczesnej kuchni bazuje na połączeniu maksymalnie dwóch odcieni. Ten wzorniczy umiar oznacza oszczędne i przemyślane gospodarowanie wybranymi dekorami, w zamian jednak otrzymujemy wysmakowaną i harmonijną kompozycję.
Gama kolorystyczna ograniczona do maksymalnie trzech odcieni to znany kanon, który na długo ustanowił wzorzec aranżowania gustownych wnętrz kuchennych. Na popularności coraz bardziej zyskuje jednak dwukolorowa tonacja. W modnej kuchni wszystkie elementy zabudowy meblowej – dekory frontów, blat roboczy, korpusy i cokoły szafek, ale również ściana pomiędzy dolną i górną zabudową meblową mają maksymalnie dwa kolory. Coraz większe wymagania względem wyglądu mebli sprawiają, że zestawienia materiałów oraz kompozycje kolorystyczne są przemyślane i dopracowane w każdym detalu.
– Ograniczona do dwóch elementów kolorystycznych aranżacja to bardzo popularny obecnie wzór na wystrój kuchni, którym kierują się nasi klienci przy wyborze zabudowy meblowej – potwierdza Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Możemy realizować takie projekty dzięki łatwości dopasowania poszczególnych elementów zabudowy meblowej. Blaty dostępne są w takich samych wybarwieniach jak fronty, a płytą meblową w takim samym dekorze możemy pokryć ścianę w kuchni.
W pasie roboczym coraz częściej stosowane są płyty meblowe, kamienie lub dekory identyczne z motywem wzorniczym blatu lub frontów szafek. Tonacja blatu łączy się płynnie ze ścianą nad nim, dekory frontów są idealnie skomponowane z blatem i bokami wyspy kuchennej, a motyw kolorystyczny frontów górnej zabudowy jest powtórzony na cokole mebli. Wszystkie elementy perfekcyjnie współgrają ze sobą kolorystycznie, tworząc estetyczną i harmonijną kompozycję. Dzięki nowoczesnym technologiom produkcji materiałów drewnopochodnych i laminatów naśladujących drewno, kamienie czy metale szlachetne są odporne na zabrudzenie, krople wody czy tłuszcz, dlatego bez obaw można pokryć nimi ściany nad blatem, kuchenką czy zlewozmywakiem.
Kuchnia bardzo często stanowi przedłużenie salonu, dlatego podobnie jak on, utrzymana jest w równie eleganckim stylu. Na wizerunek pomieszczenia, które już dawno utraciło wyłącznie roboczy charakter, wpływa wiele elementów, a jednym z kluczowych jest dobór kolorystyki. To paleta zastosowanych barw przesądza o ostatecznym efekcie wizualnym i tworzy atmosferę w kuchni. Od czego zależy efekt takiej aranżacji? Przede wszystkim od konsekwencji w doborze barw i umiejętnego skomponowania dekorów. Na jakie duety kompozycyjne najlepiej się zdecydować? Wśród zmieniających się trendów, niezmienne pozostaje ponadczasowe drewno, cenione za piękno i uniwersalność. Jest neutralne i praktyczne, ponieważ pasuje do każdego stylu. Wspaniale komponuje się z kolorami – uniwersalną, nadal popularną bielą czy mocnymi, intensywnymi barwami, jak czerń i granat, coraz odważniej wybieranymi do wnętrz. Kuchnia wygląda szykownie, nie traci jednak wizualnego ciepła i przytulności. Taką kompozycję dekoru drewna z monokolorem łatwo powtórzyć w części salonowej, tworząc spójną i wyważoną aranżację otwartej strefy kuchenno-salonowej.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dom